Четвер, 17 Липня, 2025

Ціни на помідори в Україні досягли рекорду за 7 років

Важливі новини

У МОЗ пояснили, кого не торкнеться важка форма нового штаму коронавірусу FLiRT

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Новий субваріант коронавірусу “Omicron” – “FLiRT” не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу.

Ми зараз дійсно бачимо, що на території Європейського Союзу, на території США суттєво зростають показники захворюваності COVID. Також така сама ситуація спостерігається в Україні, якщо за липень у нас було трохи більш як 11 тис…, то умовно за червень ми спостерігали 2 тис. випадків, то бачимо суттєве зростання в липні

Кузін зазначив, що рівень навантаженості на систему лікарні саме в питанні госпіталізації не такий великий.

Рівень навантаження на систему лікарняну саме в питанні госпіталізації не такий великий у відсотку, тому що ми бачимо, що саме в стаціонарному лікуванні перебуває трохи більш як 2,5 тис. і це абсолютно нормально для такого пікового підйому. Ті країни, які звітували про підйом захворюваності, вони так само ідентифікували, що це новий підтип штаму “Omicron” – “FLiRT

Він нагадав, що на території України зафіксовано вже п’ять випадків нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”.

“В нас вже п’ять позитивних зразків за результатом повногеномного секвенування. Хочу нагадати, що цей підвид з’явився в березні цього року. В багатьох країнах він почав дуже швидко поширюватися, але на щастя – це все є мутацією навколо однієї великої групи Omicron й таким чином – це той підвид, який не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана”, – зазначив Кузін.

Він також зауважив, що показники, які спостерігаються ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити обмежувальні заходи.

Тому такі показники, які ми зараз спостерігаємо в Україні, вони ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити якісь конкретні обмежувальні заходи на якихось конкретних територіях. Але дійсно показники є достатньо високими й не характерним з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання починаючи з вересня. Тут трохи раніше, тобто на один місяць раніше ми вже бачимо зростання

Антимонопольний комітет дозволив бізнес-структурам Авакова контролювати енергетичну систему у Вінницькій області

Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії, що має зв’язки з колишнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, на встановлення контролю над важливою енергетичною інфраструктурою. Йдеться про Знаменську батарейну систему зберігання енергії (БЕСС), розташовану у Вінницькій області, яка є одним із стратегічних об’єктів галузі акумулювання електроенергії. Як випливає з рішення АМКУ від 24 квітня 2025 року, контроль […]

НАБУ планує витрати на 7,5 млн грн на закупівлю ноутбуків та кондиціонерів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Національне антикорупційне бюро України планує закупити ноутбуків для своїх співробітників на майже 7,5 мільйонів гривень. Замовлення розділили на два лоти: перший на 102 комп’ютери, а другий на 85. Про це свідчать дані на сайті Prozorro.

Очікувана вартість тендеру складала понад 10 мільйонів гривень, однак ТОВ “Портал Арена” запропонувало поставити в НАБУ ноутбуки за майже 7,5 мільйонів гривень.

Як відомо, НАБУ протягом трьох років планує взяти на роботу близько 300 працівників, більшість з них – детективи і аналітики. У 2024 році триває лише перший етап цього відбору.

Навіть якщо у 2024 році НАБУ набрало третину з оголошених вакансій, тобто 100 нових працівників, все одно їм не потрібно по два ноутбуки на руки. Тому виникають сумніви щодо доцільності такої кількості нової техніки.

НАБУ також хоче закупити кондиціонери з обігрівом на майже 1,3 мільйони гривень, у той час, як влада і міжнародні організації попереджають про надскладну енергетичну ситуацію цією зимою. До того ж бюро витратить понад 50 тисяч гривень на закупівлю трьох портативних метеостанцій.

Вражає цифрами і бюджет, який витрачається на утримання антикорупційних органів. Витрати на НАБУ, САП та ВАКС за весь час їх існування становлять приблизно 12-13 мільярдів гривень. Водночас бюджетні апетити антикорупційних органів ростуть щороку. Оплачують це все платники податків, для яких підготували вже чергові підвищення зборів.

Водночас до ефективності антикорупційних органів досі залишаються великі питання. Іноземні експерти у звіті за результатами оцінки діяльності НАБУ виявили низку проблем. Зокрема, аудитори дійшли висновку, що детективи потребують спілкування з психологами та омбудсменом, щоб повідомляти про проблеми на робочому місці.

Окрім того, міжнародні аудитори констатували, що ВАКС розглядає справи роками, а детективи НАБУ можуть розслідувати їх десятиріччями. Однак, як показує практика, тривалість розслідування антикорупціонерів ніяк не впливає на його якість, адже “гучні” справи НАБУ проти високопосадовців вже неодноразово розвалювалися в судах.

Суддя Київського райсуду Одеси опинилася в центрі скандалу через недекларування квартири в ОАЕ

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Вартість оренди становила приблизно 675,5 тис. гривень, що перевищує більшу частину її доходу. Квартира площею 117 кв. м у будинку Orin Building” у районі Аль-Барша знаходиться неподалік від знаменитого острова Palm Jumeirah.

Із початку повномасштабного вторгнення РФ жінка не виходить на роботу, перебуваючи у відпустках, зокрема оплачуваних, а також не живе в Україні, хоча продовжувала отримувати зарплату.

Мешканці Orin Building мають доступ до приватного басейну, тенісного корту, зони барбекю та цілодобової охорони. Попри це, у декларації судді за 2023 рік немає жодної інформації про оренду чи нерухомість у Дубаї.

Алла Маломуж у своїй декларації за 2023 рік вказала річний дохід у 725 тис. гривень (зарплата судді) та 47 тис. гривень аліментів на дитину. Отож, витрати на оренду квартири в Дубаї майже дорівнюють її річному заробітку. А у 2023 коли Маломуж нібито почала орендувати квартиру, сума збережень чоловіка зменшилася на 9 тис. доларів. Жінка зазначила, що в цей рік у неї народилася третя дитина.

Із початку повномасштабного вторгнення Росії Алла Маломуж перебуває у численних відпустках, більшість з яких оплачувані. З червня 2023 року вона офіційно пішла у декретну відпустку на три роки. Як повідомили у Київському суді Одеси, суддя не виконує своїх обов’язків з 28 лютого 2022 року. Попри це, у 2022, коли офіційно 10 місяців жінка провела у відпустці, а за її словами виїхала за кордон, вона отримала 888 тис. гривень зарплати.

Алла Маломуж у коментарі журналістам заперечила інформацію про оренду квартири в Дубаї та порадила звертатися до правоохоронних органів для перевірки цих даних. “Такої судді, як я, не було і, мабуть, не буде. Я за своє життя не взяла жодного хабаря і завжди чинила правосуддя відповідно до закону. Таку суддю, як я, треба поставити на п’єдестал”, ‒ заявила вона.

Журналісти звернули увагу на фотографію, розміщену Маломуж у квітні 2023 року на Facebook, зроблену на знаменитій набережній Дубая. На знімку видно будівлю Continental Tower, що підтверджує її перебування в ОАЕ.

Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією

За голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, якого негативу усунули незаконному збагаченню, внесли заставу у 30 мільйонів гривень. За інформацією ЗМІ, кошти надійшли від компанії, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. Про це пише Absolution Leaks. Гроші за Кириленка внесла компанія ТОВ «Керамет». Власником 75% фірми є ТОВ «Астрелла Кепітал», кінцевим бенефіціарним власником якої є бізнесмен […]

The post Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Ціни на тепличні помідори залишаються найвищими на внутрішньому ринку України принаймні за останні 7 років. Виробники пояснюють це тим, що обсяги збору овочів на місцевих стаціонарних комбінатах залишаються невеликими, через що продавці змушені підвищувати ціни на наявні обсяги продукції. При цьому, за словами аналітиків, компенсувати недостатню пропозицію місцевих томатів за рахунок імпортної продукції трейдерам поки що не вдається.

Згідно з даними аналітиків, ціна на тепличні помідори в Україні вже на 49% вища, ніж наприкінці листопада 2023 року. Така ситуація спричинена не лише зниженням виробництва в Україні, але й загальними тенденціями на ринку сільськогосподарської продукції.

Окрім того, в Україні спостерігається подорожчання й інших продуктів. Наприклад, ціни на цибулю виросли через збільшення попиту на фоні обмеженої пропозиції якісного продукту. Також повідомлялося про подорожчання тепличних огірків, що стало результатом скорочення пропозиції імпортних овочів.

Експерти прогнозують, що ціни на тепличні помідори можуть зберігати тенденцію до зростання в короткостроковій перспективі, якщо ситуація з внутрішнім виробництвом не зміниться. Однак із покращенням пропозиції в наступні місяці варто очікувати деяке стабілізування цін.

Останні новини