Вівторок, 15 Липня, 2025

Данило Гетманцев пов’язаний із бізнесом у Франції, де партнери — росіяни

Важливі новини

У столиці поліція затримала на вулиці п’яного чоловіка з арсеналом боєприпасів

У Деснянському районі Києва поліцейські затримали 39-річного чоловіка, який у стані алкогольного сп’яніння прогулювався вулицею Братиславською з бойовими припасами. Увагу правоохоронців привернув підозрілий зелений металевий контейнер, який він ніс із собою. Під час перевірки з’ясувалося, що всередині — арсенал боєприпасів, зокрема: 123 набої різного калібру, 5 гранат, корпуси гранат, підривачі. На запитання поліції чоловік заявив, […]

Адвокати і судді зливали інформацію про слідчі дії фігурантам справ НАБУ

У справі адвокатської компанії «Гарантія ваших прав», очолюваної Дмитром Борзих, виявлено далеко не єдиний випадок витоку інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень. Як заявив в інтерв’ю ZN.UA директор НАБУ Семен Кривонос, мова йде про масову й системну компрометацію доступів до ЄДРСР, зокрема з боку суддів і посадовців. За його словами, ситуація значно серйозніша, ніж […]

ВАКС порушує Конституцію України, – Європейська комісія

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Харківська правозахисна група повідомила про критичний тіньовий звіт Європейської комісії, у якому йдеться про те, що Вищий антикорупційний суд стає дедалі залежнішим від НАБУ і САП. Його судді дозволяють цим антикорупційним органам порушувати Конституцію в частині прав людини.

Зокрема, ВАКС ніяк не реагує на постійні зливи інформації від НАБУ і САП контрольованим активістам. Ті, своєю чергою, паплюжать людей, публічно призначають їх винними ще до судового рішення, яке потім може бути й виправдувальним. Таким чином, порушується презумпція невинуватості.

«Будь-який суд має бути незалежним від слідчих органів, бо інакше це вже не суд», – коментують критичний звіт Єврокомісії щодо ВАКС у Харківській правозахисній групі.

Це не перший скандал навколо Вищого антикоррсуду. Раніше повідомлялося про суддю апеляційної палати ВАКС Миколу Глотова – він у війну обзавівся лакшері автомобілем за кілька мільйонів, але розплакався після того, як йому заявили відвід. Цей «плаксивий суддя» виявився затятим прихильником «совкового» обвинувального підходу і «правосуддя» на користь НАБУ-САП, – зазначають правозахисники.

Сни можуть попереджати нас про хвороби

Сни — це не просто випадкові картинки, які виникають у нашій уяві вночі. Вони — віддзеркалення підсвідомості, яка, на відміну від нашої свідомості, не спить і не замикається у межах логіки. Уві сні вона “говорить” з нами мовою символів, емоцій і образів. Іноді ці сигнали варто сприймати як попередження — про небезпеку, хворобу чи психологічний […]

Українцям пропонують «примусово продавати» облігації для фінансування армії

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Коментар економічного експерта Данила Моніна: «Гетманцев фонтанує ідеями якщо не податками, то іншими способами в примусовому порядку забрати гроші у населення в обов’язковому порядку, посилаючись на досвід Ізраїлю.

На 2025 рік в України є 50 млрд доларів грантів і бездефіцитний бюджет за фактом. Навіщо нарощувати держборг внутрішніми зобов’язаннями в цьому випадку? Та й підняття податків типу 11416-д теж у цьому сенсі видається непотрібним. Але ідея низько прибуткових з обслуговування, але індексованих облігацій з наростаючим тілом без обов’язковості – цілком хороша.

Хоча я б запропонував індексувати на зростання курсу долара. І тоді для населення це було б як 5% у валюті, що є дуже привабливим, без обов’язковості і цілком було б затребуване.

Я проти обов’язковості, бо ми для бідного населення зменшуємо на 7% його дохід для купівлі товарів і послуг і це сильніше вдарить по бідних верствах населення».

Родина голови парламентського комітету з податків і фінансів Данила Гетманцева мешкає за кордоном і володіє нерухомістю через офшорні схеми з неоднозначними зв’язками. Про це повідомляє Absolution Leaks із посиланням на декларації народного депутата.

Згідно з офіційними документами, дружина та сини Гетманцева живуть у Франції. Їхнім домом є квартира площею 142,6 квадратного метра, зареєстрована на компанію Les Hauts D’Esmeralda. Цю фірму створено у листопаді 2012 року у Верхній Савої — елітному регіоні Франції, популярному серед заможних іноземців.

Бенефіціаром компанії є мати нардепа — Олена Гетманцева. Співзасновником виступає Філіп Мейєр, громадянин Швейцарії з Женеви. Втім, на цьому коло зв’язків не закінчується. Мейєр також є партнером у ще одній французькій компанії — Les Hauts De Bristol, яка пов’язана із громадянами росії Мариною Крінічанською та Даніілом Крінічанським, зареєстрованими в москві.

Окрім цього, зафіксовано, що теща Гетманцева, Олена Буковньова, нині проживає в російському місті Петропавловськ-Камчатський разом із чоловіком — Олександром Буковньовим.

У декларації депутата також вказано фінансовий зв’язок із підсанкційною особою. Родина Гетманцева надала позику у 50 тисяч доларів США громадянину Лівану Родріго Мерхежу. Цей чоловік перебуває під санкціями США через звинувачення у торгівлі зброєю.

Поки Україна бореться з російською агресією, частина політичної еліти, як видно з декларацій, не лише має тісні особисті та бізнесові зв’язки за кордоном, а й співпрацює зі структурами, афілійованими з російськими громадянами й міжнародними фігурантами санкційних списків.

Останні новини