Субота, 19 Квітня, 2025

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Важливі новини

Львівський митник «погорів» на $23 000 хабаря

Співробітника Львівської митниці затримали під час отримання хабаря 23 000 доларів США. Начальник одного з митних постів гарантував безперешкодне оформлення міжнародних відправлень без нарахування митних платежів. Схема: 5-7% «відкату» за кожен товар За даними слідства, корупційна схема передбачала 5-7% «комісії» від вартості товару. Розмір неправомірної вигоди залежав від типу вантажу. Посадовця затримали після отримання другої […]

The post Львівський митник «погорів» на $23 000 хабаря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як покращити якість сну та позбутися ранкової втоми

Забуті будильники, відсутність енергії та постійне відчуття втоми вранці – знайомі проблеми для багатьох. Нестача якісного сну або порушення режиму можуть суттєво впливати на продуктивність, настрій і загальне самопочуття. Однак, існують перевірені методи, які допоможуть покращити якість сну та позбутися ранкової втоми. Ми зібрали кілька перевірених практик і простих звичок, які допоможуть вам засинати швидше, […]

The post Як покращити якість сну та позбутися ранкової втоми first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд розпочав розслідування однієї з найвеличезніших корупційних схем, пов’язаних з Українськими Збройними Силами

Після завершення розслідування правоохоронці направили до суду обвинувальний акт у справі про збитки на 1,7 млрд гривень, які були завдані державі у перші дні війни. Екс-керівникам Міноборони та "підприємцям" загрожує до 15 років ув’язнення в разі визнання їх винними. Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора пред’явили звинувачення колишнім високопосадовцям Міноборони у нанесенні державі значних збитків.

Серед статей, за якими їх обвинувачують, – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та розтрата майна в особливо великих розмірах через зловживання службовим становищем. Також, вони звинувачуються у вчиненні цих дій умовах воєнного стану. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років. Перед судом з’являться троє екс-чиновників: колишній заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, колишній тимчасовий виконувач обов’язків начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Богдан Хмельницький та колишній тимчасовий виконувач обов’язків начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони Олександр Фидина.

Всі вони працювали у Міноборони під час керівництва Олексія Резнікова, який був звільнений з посади очільника оборонного відомства у вересні минулого року. До нього претензій правоохоронці не мають, і зараз він працює в приватному секторі. Нещодавно він став директором безпекових та оборонних програм громадської організації "Український інститут майбутнього", який належить власнику медичного сервісу DOC.UA Ігорю Ліску.

В’ячеслав Шаповалов обіймав посаду заступника міністра оборони з 2021 по 2023 рік. У січні 2023-го він подав заяву про звільнення, стверджуючи, що це унеможливить загрозу для стабільного забезпечення Збройних Сил України через кампанію звинувачень. Тоді ж Міністерство оборони, виступаючи від імені Олексія Резнікова, висловило щире вдячність Шаповалову за командну та результативну працю. В той час в Міноборони підкреслювали наявність в резервах ЗСУ чверті мільйона бронежилетів та понад 150 000 шоломів, а також сотні тисяч комплектів зимової та літньої форми.

Проте правоохоронці не поділили позитивну оцінку цих досягнень. Вже в лютому 2023 року Шаповалов був заарештований з можливістю внесення застави в розмірі 400 млн гривень. Йому довели, що він просував укладення договорів на постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівлю бронежилетів, касок, одягу та іншого обладнання для Збройних Сил України низької якості на загальну суму понад 1 млрд гривень. Усі ці договори укладалися з повною передоплатою.

По даним Державного бюро розслідувань, Шаповалов не лише знав про факти постачання низькоякісної продукції, а й тиснув на підлеглих для прийняття цих товарів на військові склади та організацію повторних лабораторних випробувань, які не пройшли первинні тести. У цій справі брали участь і Шаповалові підлеглі, зокрема Богдан Хмельницький та Фидина. Останній, за даними “Телеграфу”, схвалював специфікації Міністерства оборони щодо предметів закупівлі, які розробляв ще один фігурант кримінального провадження – колишній керівник управління розвитку матеріально-технічного забезпечення ЗСУ Геннадій Вдовиченко.

Найбільш нахабним епізодом в цьому розслідуванні стали контракти з українською компанією “Танос Текнолоджи”. Про неї ніхто не чув до початку широкомасштабного розслідування. Національна поліція розпочала вивчення діяльності цього посередника два роки тому і відкрила кримінальне провадження в лютому 2022 року.

Ця компанія уклала з Міноборони контракт на постачання балістичних шоломів на суму 84 млн гривень, а протягом двох тижнів — ще 6 контрактів на постачання балістичних жилетів, шоломів, військової камуфляжної форми та сухпайків MRE на загальну суму 1,642 млрд гривень.

Компанія “Танос Текнолоджи”, що належала підприємцям з Дніпра Герману Назаренку та Євгену Реутову, на той момент не здійснювала активну діяльність. Однак це не завадило Міноборони зробити повну передоплату по цих контрактах з 2 по 18 березня на рахунки компанії у Дніпропетровському обласному управлінні Ощадбанку, після чого кошти були негайно переказані за кордон та декільком ФОПам.

Висновки з вищезгаданої статті підкреслюють серйозні проблеми в системі закупівель для Збройних Сил України, які викликали значні збитки для держави та підривали обороноздатність країни. Спеціально створені механізми контролю та відповідальності не змогли запобігти корупційним схемам та відмиванню грошей через укладання невигідних для держави договорів на вигідних для організаторів умовах. Необхідно провести ретельне аудиторське перевірку всіх контрактів та забезпечити жорстку відповідальність за порушення законодавства у сфері оборони. Такі випадки вказують на необхідність системної реформи в галузі оборони, щоб уникнути подібних порушень у майбутньому та забезпечити ефективне функціонування Збройних Сил України.

Як і навіщо ставати на військовий облік неповнолітнім

В Україні юнаки, яким виповнилося 17 років, зобов’язані стати на військовий облік. Процедура проходження обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) не пов’язана з мобілізаційними заходами. Про це розповів заступник начальника відділу призову сектору комплектування Кіровоградського обласного ТЦК Дмитро Сухий. Хто і коли має стати на облік Взяття на військовий облік […]

The post Як і навіщо ставати на військовий облік неповнолітнім first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Сумах затримали підпалювача, що діяв на замовлення ворога

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За даними Офісу генпрокурора та СБУ, у листопаді 2024 року підозрюваний отримав пропозицію через месенджер про підпали військових об’єктів. Виконуючи завдання замовників, він підпалив дві будівлі ТЦК та три службові автомобілі, що належали українським військовим. Хоча будівлі зазнали лише незначних пошкоджень, транспортні засоби були повністю знищені.

Підозрюваний фіксував наслідки своїх дій на відео і надсилав звіти своїм замовникам, очікуючи на обіцяне грошове винагородження.

Правоохоронці, провівши оперативно-розшукові заходи, встановили особу підозрюваного та затримали його. Суд обрав для чоловіка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу. Затриманому оголошено підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

У разі доведення вини, чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го окремого батальйону територіальної оборони Віктору Юшку. Йому інкримінують зловживання владою або службовим становищем, що могло завдати суттєвої шкоди державним інтересам.

Про це повідомляє детективне бюро Absolution.

За інформацією ДБР, командир батальйону Юшко видавав незаконні накази про відрядження військових до центрів благодійної допомоги в Харкові та Миколаєві.

Зокрема, йдеться про Віталія Шабуніна, який був мобілізований до цієї частини в перші дні повномасштабного вторгнення. Також у списках фіктивно мобілізованих значився активіст Дмитро Шерембей.

Слідство встановило, що Юшко використав службове становище для створення «прикриття» діяльності Шабуніна, який фактично не виконував обов’язків військовослужбовця та не перебував за місцем несення служби.

Попри це, командир батальйону у 2022-2023 роках підписував розрахунково-платіжні відомості, на підставі яких Шабунін отримував повне грошове забезпечення як військовослужбовець. Загальна сума незаконно виплачених коштів становить понад 224 тисячі гривень.

Державне бюро розслідувань підозрює Віктора Юшка у зловживанні владою або службовим становищем (ч.1 ст.364 ККУ).

За даними слідства, Юшко видавав накази без наявності на це правових підстав і реальної необхідності, а також сприяв отриманню незаконних виплат.

Крім того, правоохоронці вважають, що командир діяв із власних інтересів – використовуючи зв’язки з Шабуніним для отримання неправомірної вигоди нематеріального характеру.

Наразі триває досудове розслідування, яке має встановити всі деталі схеми та інших можливих причетних осіб. Якщо провину Віктора Юшка доведуть, йому загрожує до трьох років позбавлення волі, обмеження права обіймати певні посади або штраф.

Водночас питання щодо статусу Шабуніна та повернення незаконно отриманих коштів залишається відкритим.

The post ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини