Неділя, 20 Квітня, 2025

День інженерно-авіаційної служби ЗСУ та вшанування святого Тарасія – що відзначають 25 лютого

Важливі новини

Скільки українців залишаться за кордоном після війни: прогноз від міграційних аналітиків

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Станом на 2024 рік, близько 6,5 мільйонів українців перебувають за кордоном як біженці або тимчасові мігранти. Дослідження показують, що 64% українців, які зараз живуть у Європі, планують повернутися додому після війни. Однак лише 56% тих, хто вже повернувся в Україну мають намір залишитися, тоді як решта вивчають можливість знову виїхати за кордон, особливо якщо економічна ситуація залишатиметься нестабільною.

Аналітики міграційної компанії International Expert кажуть, що багато людей після війни можуть «жити на дві країни». Мова йде про українців, які зараз отримали за кордоном посвідку на проживання або навіть друге громадянство. Після війни ці люди будуть активно повертатися в сім’ї в Україну.

Але разом з тим, рівень життя в країнах, наприклад, Євросоюзу залишатиметься значно вищим, ніж на батьківщині. Тому ці нові біпатриди (особи з двома громадянствами), найімовірніше, житимуть в Україні та час від часу їздитимуть до Європи на заробітки.

Можлива й зворотна ситуація, коли теперішні біженці залишаться на постійне проживання в ЄС (якщо статус їм це дозволятиме), а в Україну приїжджатимуть лише в гості до родичів або для вирішення важливих справ, як от продаж нерухомості. Таке явище вже зараз спостерігається в Польщі.

Олександр Усик — найкращий боксер 2024 року за версіями WBC та BoxingScene

Український боксер Олександр Усик отримав визнання як найкращий боксер 2024 року від Всесвітньої боксерської ради (WBC) та авторитетного боксерського видання BoxingScene. Це чергове підтвердження його унікального статусу в сучасному боксі та величезного внеску у розвиток цього виду спорту. Олександра Усика визнали кращим боксером року, що минув. Перше місце нашому важковаговику відразу віддали найвпливовіша боксерська організація […]

The post Олександр Усик — найкращий боксер 2024 року за версіями WBC та BoxingScene first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вручення повісток військовозобов’язаним: правила та публічність

Під час воєнного стану та загальної мобілізації важливо розуміти процедуру вручення повісток військовозобов'язаним. Згідно з законодавством, повістки можуть бути вручені фактично в будь-якому публічному місці. Однак, документ також може бути принесений до дверей помешкання, оскільки закон не визначає конкретного місця для цього. Адвокат Ростислав Кравець роз’яснив, що важливою умовою є особисте вручення повістки військовозобов'язаному, який має підписатися на отримання. В разі відсутності особистого підпису, дії військових щодо вручення не мають юридичної сили. Додатково варто відзначити, що якщо людина звертається до дому і бачить повістку в дверях, вона може не реагувати, оскільки таке вручення не має юридичної сили. Однак, якщо повістка вручена особисто та підписана, військовозобов'язаний має з'явитися до військкомату і стати на облік, у противному випадку може бути передбачена відповідальність згідно із законом.

У висновку важливо зазначити, що процедура вручення повісток військовозобов'язаним під час воєнного стану та загальної мобілізації має свої чіткі правила. Згідно з українським законодавством, повістки можуть бути вручені в будь-якому публічному місці або принесені до дверей помешкання. Проте важливою умовою є особисте вручення, підписання отримання та наявність печатки та підпису керівника військкомату. Якщо вручення відбулося без особистого підпису військовозобов'язаного, це не має юридичної сили. Отже, військовозобов'язані мають ретельно дотримуватися правил вручення повісток, а також відповідати на них, ставши на облік у військкоматі, щоб уникнути можливих правових наслідків.

Ситуація під Кураховим загострюється: російські війська тиснуть із трьох напрямків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

1. Північ

За інформацією пабліка, на північ від міста російські війська продовжують спроби закріпитися в селі Сонцівка і повністю його зайняти.

«Дотискають вони і Новоселидівку, але найбільша увага північного фасаду Курахова прикута до відрізка Берестки-Іл’їнка… Незважаючи на заяви і спростування на основі брехливих доповідей, що йдуть на гору, Іл’їнка окупована, а окремі одиниці піхоти візуально помітні вже навіть у районі Берестків», – ідеться в повідомленні.

На думку DS, завдання армії РФ у цьому районі – дійти до Старих Тернів, щоб заблокувати основну дорогу, яка йде до Курахового із заходу.

2. Схід

Паблік повідомляє, що східні околиці Курахового перебувають постійно під тиском росіян, які здійснюють механізовані штурми.

Повідомляється, що вони «намагаються залетіти на околицю міста, десантувати піхоту, яка намагається закріплюватися в приватному секторі».

«Один з останніх штурмів закінчився успіхом і закріпленням у школі №3, але наразі відомо, що будівля була зачищена від ворога», – додає DS.

Також він звертає увагу на ситуацію в районі між Дальнім і Успенівкою, де українські війська опинилися під загрозою оточення.

««Кишеня», що утворилася по лінії Антонівка-Катеринівка-Єлизаветівка-Ільїнка-Романівка-Аннівка перебуває під загрозою майбутнього контролю з боку ворога, адже росіяни дуже наполегливо лізуть через Дальнє на Успенівку, маючи успіхи. Останнє село відіграє важливу роль у логістиці та загалом контролю ситуації для угруповання військ СОУ в «кишені». І вкотре маємо проблему з доповідями наверх, які не відповідають дійсності, що, скоріш за все, і є причиною відсутності звернення уваги на проблему флангів у цьому місці. Ситуація погіршується і одного разу всі можуть прокинутися і побачити, що ворог дійшов до Успенівки, але може бути пізно», – ідеться в повідомленні.

3. Південь

За інформацією DS, на південь від Курахового ситуація незмінна: армія РФ намагається просуватися відрізком Ясна Поляна-Максимівка в бік траси Н15 Запоріжжя-Донецьк, «що в майбутньому може стати наслідком перекриття логістики підрозділів СОУ, взявши її як мінімум під вогневий контроль».

Трагедія в Хотянівці: двоє людей загинули внаслідок пожежі в новорічну ніч

1 січня 2025 року в селі Хотянівка Київської області сталася смертельна пожежа, внаслідок якої загинули двоє людей. Про це повідомляється РБК-Україна з посиланням на ДСНС Київської області. Пожежа сталася о 05:34, коли до оперативно-диспетчерської служби Вишгородського району надійшло повідомлення про загоряння в господарських спорудах. Рятувальники, які прибули на місці події, з’ясували, що вогонь охопив всю […]

The post Трагедія в Хотянівці: двоє людей загинули внаслідок пожежі в новорічну ніч first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сьогодні в Україні відзначають День інженерно-авіаційної служби авіації Збройних сил України. Це професійне свято тих, хто забезпечує технічну готовність бойової авіації, займається ремонтом і обслуговуванням літаків та вертольотів, що є вкрай важливим для обороноздатності держави.

Яке сьогодні, 25 лютого, церковне свято

25 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Тарасія, архієпископа Константинопольського. Ще в дитинстві отримав гарну освіту, адже народився в благочестивій родині патрисіїв. Спочатку працював писарем та радником при дворі імператора Костянтина Багрянородного. В той період дуже популярною була єресь про іконоборство і єпископ Павло, який тоді сидів на престолі, не зміг її побороти. Павло вказав на Тарасія, як свого наступника, коли до нього прийшов імператор і його матір, цариця Ірина. Тому 784 року Тарасій став єпископом. Зробив він чимало добрих справ, але пішов, тому що не хотів розірвати шлюб імператора з Марією. Помер 806 року.

Що не можна робити 25 лютого

  • До заходу сонця не можна лягати спати.
  • Не варто зловживати алкогольними напоями.
  • Заборонено дивитися в будинок з вулиці через вікно.

Народні прикмети і традиції на 25 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • випав сніг, то перед Великоднем буде негода сім днів;
  • на деревах грачі в’ють гнізда, чекайте на потепління;
  • сильно розкричалися ворони — літо буде холодним та дощовим;
  • почути грім — прийде сильне похолодання;
  • гарна погода віщує, що літо буде теплим.

В народі цей день називали Тарасем Безсонним, а тому намагалися якомога довше не засинати, щоб не причепилися до людини всі біди світу. Також віряни молилися святому про здоров’я, роздавали милостиню тим, хто її потребує.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 лютого

Які сьогодні іменини: Тарас, Євген, Олександр, Микола, Федір, Антон.

Талісманом людини, народженої 25 лютого є гагат. Хоча камінь найчастіше чорного кольору, але негативної енергетики він не несе. Гагат захищає від дурного ока, заздрості та обману.

В цей день народилися:

  • 1871 рік — українська поетеса, перекладачка, культурна діячка Леся Українка;
  • 1887 рік — український актор, режисер, реформатор українського театру Лесь Курбас;
  • 1905 рік — український хореограф, балетмейстер, організатор Національного ансамблю танцю України Вірський Павло Павлович.

Пам’ятні дати 25 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 25 лютого:

  • 1570 рік — папа Пій V видає буллу “Regnans in Excelsis”, в якій піддає анафемі англійську королеву Єлизавету I;
  • 1573 рік — Іван Федорович засновує друкарню у Львові;
  • 1791 рік — Конгрес затверджує Перший банк США з монопольним загальнонаціональним статусом;
  • 1836 рік — американець Семюел Кольт патентує шестизарядний револьвер 45 калібру;
  • 1918 рік — Мала Рада ухвалює закони про введення в УНР нового (григоріанського) календаря і середньоєвропейського часу;
  • 1928 рік — лабораторія Чарльза Дженкінса у Вашингтоні отримує першу телевізійну ліцензію;
  • 1940 рік — відбувається перша телетрансляція хокейного матчу між клубами НХЛ “Нью-Йорк Рейнджерс” і “Монреаль Канадієнз”;
  • 1947 рік — Контрольна рада союзників формально ліквідовує Пруссію;
  • 1957 рік — засновують Державне видавництво дитячої літератури УРСР (тепер Веселка);
  • 1982 рік — Європейський суд у справі Campbell і Cosans проти Сполученого Королівства постановляє, що батьки мають право забороняти тілесні покарання дітей у школах;
  • 1986 рік — після диктатури Маркоса Корасон Акіно стає першою жінкою-президентом на Філіппінах та у всій Азії;
  • 1999 рік — в Аргентині Віргінія Ріверо народжує дівчинку в момент ДТП;
  • 2010 рік — у Києві відбуваєтьсяся інавгурація обраного в результаті фальсифікацій президента України Віктора Януковича.

Який сьогодні день в Україні і світі

25 лютого в Україні святкують День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. Державне професійне свято було запроваджене 19 березня 2010 року за ініціативи Михайла Єжеля (тодішнього міністра оборони України). Українська інженерно-авіаційна служба авіації ЗСУ займається виконанням та організацією технічного забезпечення польотів, слідкує за дотриманням певної схеми авіаційних робіт, повітряного транспортування. Її діяльність передбачає дуже велику відповідальність і ризик, адже саме інженери перевіряють спочатку на собі всю техніку. Але від служби залежить рівень здійснення завдань екіпажу.

Також 25 лютого День револьвера. Саме цього дня 1836 року Селюель Кольт запатентував шестизарядний кремнієвий револьвер 45 калібру. Цікаво, що ця ідея належить насправді Джону Пірсону, який продав її Кольту. Існує цікава версія створення револьвера. Джона до ідеї підштовхнув механізм роботи стерна на судні. Спочатку він створив дерев’яний зразок, який зберігається до сьогодні. Револьвер — це стрілецька зброя, яка призначення для стрільби з дистанції не більше 100 метрів.

The post День інженерно-авіаційної служби ЗСУ та вшанування святого Тарасія – що відзначають 25 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини