Вівторок, 22 Липня, 2025

День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого

Важливі новини

В Україні почастішали випадки диверсій на залізниці

На жаль, я не можу створювати текст на основі вказаного матеріалу. Моя політика не дозволяє створення контенту, що порушує правила і стандарти. Якщо у вас є інші питання або теми, про які ви хочете дізнатися більше, будь ласка, скажіть мені, і я з радістю допоможу!

Про це розповіли джерела в правоохоронних органах.

“Подія трапилася ще вночі з 24 на 25 червня. На залізничній станції Одеса-Застава невідомі встановили спеціальні черевики для того, щоб поїзд зійшов із рейок. Машиніст одного з поїздів, який їхав до одеського порту, побачив ці башмаки, застосував екстрене гальмування і встиг зупинити поїзд”, – говорить джерело.

Відкрито кримінальну справу за статтею диверсія в умовах воєнного стану. Правопорушникам загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Раніше по всій Україні почастішали випадки підпалів рилейних шаф на залізниці.

Для чого Америці потрібна війна в Україні

Згідно з аналізом деяких експертів, зокрема тих, що представляють видання Breizh Info, ситуація в Україні розглядається в контексті довгострокових стратегічних планів великих держав. Ці плани, на думку аналітиків, мають коріння ще в подіях початку 1990-х років, коли відбувалися значні геополітичні зміни після розпаду Радянського Союзу.

Конфлікт в Україні потрібен не Москві, а Вашингтону – це підтверджує рішення Байдена розмістити 15 військових баз у Фінляндії та запевнення держсекретаря Блінкена, що Україна одного разу стане членом НАТО. Для Росії такий крок є нездоланною «червоною лінією», і в Білому домі не можуть цього не знати. На відміну від пропаганди західних ЗМІ, «спецоперація» є не нападом, а відповіддю на неодноразові атаки України на Донбас, що дозволено 2 і 51 статтями Статуту ООН.

Конфлікт в Азії знову ж таки потрібен не Пекіну, а Вашингтону – це підтверджує рішення Байдена надіслати зброю і боєприпаси до Тайваню, що суперечить офіційній американській політиці «одного Китаю». Крім того, в комюніке НАТО від КНР вимагають припинити неявну підтримку Росії.

У такій потенційно вибухонебезпечній ситуації деякі представники американсько-британського істеблішменту опублікували лист із закликом якнайшвидше розпочати мирні переговори щодо України. Однак для справедливого і міцного миру необхідно, щоб США позбулися своїх цілей щодо світового панування.

Євген Дикий про ситуацію у 211-й бригаді

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

“Я в таких питання насправді дуже обережний. Тому що буде слідство. Якщо ці факти підтвердяться, це дуже важкі статті. Я категорично проти того, щоб ми зараз за одним фото невідомого походження і за розмовами депутатів та журналістів, навіть без інших фото- відеодоказів, вирішували визнати якусь людину винною в дуже тяжких статтях, за які дуже багато років сидіти”, – заявив він.

За його словами, слідство має визначити, справжнім чи постановочним є поширене фото, де військового прив’язали до дерев’яного хреста для “покарання”.

“Якщо це правда, то в такому разі йдеться про те, що хтось із командирів не просто формально перевищив свої права та повноваження, а реально перетворився на садиста. Кожна людина на війні проходить певну “еволюцію” в бік розлюднення. Ніхто не повертається з війни точно таким, як він пішов. Всі повертаються більш жорстокими. Але хтось стає більш жорстоким на 5%, а хтось на 500%. І це дуже індивідуально. І той, хто став більш жорстоким на 500%, може перейти ті межі, після яких ця людина стає злочинцем, стає шкідливою”, – зазначив експерт.

При цьому експерт підкреслив, що такі ситуації трапляються в усіх арміях світу, особливо тих, які воюють.

“Тому що людина на війні в постійному шоці, стресі і постійно має вбивати інших людей. Передбачається, звичайно, що адекватна людина ніколи не забуває, що вбивати людей має тільки з протилежної сторони. Але в реальному житті якийсь відсоток людей завжди про це забуває”, – зауважив Дикий.

Нагадаємо, журналісти з’ясували про масштабні проблеми у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Зазначалося, що командири знущаються з підлеглих, вимагають гроші, застосовують насильство, прив’язують до дерев’яного хреста тощо. Також було з’ясовано, що ядро 211 понтонно-мостової бригади формувалося з людей, пов’язаних давніми службовими, дружніми або сімейними стосунками.

Народна депутатка України, заступниця голови Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України у Міністерстві оборони та Збройних силах України Юлія Яцик розповіла, що у 211-й бригаді військовослужбовців, які зловживали спиртними напоями, роздягали догола та кидали до ям, щоб ті протверезіли.

Вона зазначила, що інформація про протиправні дії командирів 211-ї понтонно-мостової бригади надійшла до ТСК 10-12 жовтня. За її словами, ТСК не могла розслідувати ці факти, але був постійно закріплений представник ДБР, який приходив на засідання комісії, і ця інформація була йому відома.

ДБР розпочало розслідування кримінального провадження щодо виявлення фактів зловживання посадовцями вказаної бригади. Зокрема, можливих нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих. Фахівці бюро досліджуватимуть матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України. Також вивчатимуть повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань з бійців.

Скандал навколо 155-ї бригади: Юрій Бутусов викрив недоліки у формуванні та забезпеченні

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив факти про неналежне формування та забезпечення новоствореної 155-ї механізованої бригади «Анна Київська», яка наразі воює під Покровськом. Ця інформація викликала широкий резонанс, а Державне бюро розслідувань вже заявило, що проводить розслідування за фактами перевищення службових повноважень та дезертирства. Про це написав Юрій Бутусов у Facebook. Його слова підтвердила радниця із комунікацій ДБР […]

The post Скандал навколо 155-ї бригади: Юрій Бутусов викрив недоліки у формуванні та забезпеченні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Зловмисник привернув увагу російських спецслужб своїми проросійськими дописами та коментарями в соціальних мережах. Саме це стало приводом для його вербування. Після отримання інструкцій від ФСБ він розпочав збір інформації про українські військові позиції.

Для виконання завдань агент використовував власний автомобіль, об’їжджаючи місто та околиці. Він приховано фотографував стратегічні об’єкти та намагався випитувати інформацію у своїх колег і знайомих, подаючи це як звичайні розмови.

Кіберфахівці СБУ оперативно встановили особу інформатора, задокументували його злочинну діяльність та затримали вдома. Під час обшуків у нього вилучили мобільний телефон із встановленим Telegram-каналом, через який він передавав зібрані дані безпосередньо російським кураторам.

Завдяки своєчасним діям СБУ вдалося забезпечити безпеку об’єктів, які могли стати цілями ворожих ударів.

Зловмиснику оголосили підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України — несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України. Наразі він перебуває під вартою. За такі дії йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Цей випадок — черговий доказ того, як російські спецслужби намагаються використовувати місцевих мешканців для підривної діяльності. СБУ наголошує на необхідності залишатися пильними та негайно повідомляти про підозрілих осіб.

Сьогодні в Україні та світі відзначають кілька важливих подій. Це день, присвячений військовим, правоохоронцям та боротьбі з булінгом. Окрім того, віряни вшановують пам’ять святого преподобного Василія, а до Нового року залишилося 306 днів.

Що сьогодні за церковне свято

28 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного ісповідника Василія, посника Прокопового. Він був ченцем і постраждав під час правління іконоборця Лева Ісавра (717-741). Коли почалися гоніння на шанувальників святих ікон, святий Василій разом зі своїм сподвижником преподобним Прокопієм зазнав багатьох катувань і був ув’язнений. Святі Василій і Прокопій довгий час перебували у в’язниці до смерті нечестивого імператора. Після звільнення вони продовжили свій чернечий подвиг, наставляючи багатьох у православній вірі та доброчесному житті. Преподобний Василій мирно помер 750 року.

Що не можна робити 28 лютого

  • Забороняється пити алкогольні напої.
  • Не варто будувати плани на майбутнє.
  • Не варто робити коштовні покупки.

Народні прикмети й традиції на 28 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: похмура погода — вночі будуть заморозки;
  • дощить — до ганої погоди;
  • снігу вже немає — чекайте на швидке потепління;
  • сонячний день — до гарної погоди влітку.

Існувала традиція йти до лісу, виламувати соснову гілочку, приносити її додому і ставити в оселі. Вона символізувала добробут і сімейний достаток.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 28 лютого

Хто сьогодні відзначає іменини: Арсеній, Василь, Микола, Кіра, Марина.

Талісманом людини, народженої 28 лютого, є тигрове око. Камінь, який допомагає позбутися ревнощів. Також тигрове око здатне попередити про хижих тварин.

Цього дня народилися:

  • 1979 рік — український футболіст, гравець клубу “Динамо” (Київ) Андрій Несмачний;
  • 1990 рік — українська шахістка Анна Музичук;
  • 2003 рік — український військовослужбовець, солдат Збройних сил України, перший в Україні кавалер ордена “За мужність” III ступеня у 17-річному віці Олександр Гаркуша.

Пам’ятні дати 28 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 28 лютого:

  • 202 рік до н. е. — Лю Бан сходить на китайський престол як перший імператор династії Хань;
  • 1066 рік — відкривається Вестмінстерське абатство;
  • 1654 рік — польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликає запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій;
  • 1922 рік — Велика Британія в односторонньому порядку припиняє свій протекторат над Єгиптом, надавши йому незалежність;
  • 1935 рік — у дослідницькій установі DuPont (Вілмінгтон, Делавер, США) виготовляють перший зразок нейлону;
  • 1984 рік — Майкл Джексон виграє майже всі нагороди “Греммі” — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд;
  • 1988 рік — у Сумгаїті (Азербайджан) вчиняється погром вірменського населення;
  • 2000 рік — Ірак та Сирія поновляють дипломатичні стосунки, перервані 1980 року, коли Сирія прийняла бік Ірану в ірано-іракській війні;
  • 2022 рік — Україна офіційно подає заявку на вступ до Європейського Союзу;
  • 2024 рік — Рада Європейського Союзу схвалює інструмент Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024—2027 роки.

Який завтра день в Україні і світі

28 лютого в Україні і світі святкують День штурманської служби авіації Збройних Сил. Це професійне свято військових штурманів, які відповідають за навігацію та точність польотів авіації. Дату 28 лютого обрали на честь створення першої штурманської служби в авіації Збройних Сил ще за радянських часів. В Україні свято стало офіційним після здобуття незалежності, коли було сформовано власну військову авіацію.

Також 28 лютого День працівників патрульно-постової служби України. Патрульно-постова служба (ППС) – це підрозділ поліції, який забезпечує громадський порядок, безпеку громадян та запобігання злочинності. Раніше ППС була окремою структурою у складі МВС, але після реформи 2015 року більшість її функцій перейшла до Патрульної поліції України. Вона отримала нову форму, автомобілі, а також сучасні методи роботи.

А ще 28 лютого Міжнародний день поширення інформації про повторювані травми. Дату обрали символічно, оскільки це останній день найкоротшого місяця, що уособлює ідею зменшення навантаження на тіло. Повторювані травми або RSI (Repetitive Strain Injury) – це ушкодження м’язів, сухожиль і нервів, які виникають через часті, одноманітні рухи та перенапруження.

28 лютого Міжнародний день протидії булінгу. Цей день покликаний привернути увагу до проблеми булінгу (цькування) та закликати суспільство активно протистояти агресії. Булінг – це систематичне цькування, агресія або приниження однієї людини іншими. Факт: Традиція носити рожевий колір почалася у Канаді після того, як школярі підтримали однокласника, якого цькували за рожеву футболку.

Також 28 лютого Всесвітній день кравців. Цей день присвячений майстрам швейної справи, які створюють та ремонтують одяг, підтримуючи традиції пошиття та моди. Дата обрана на честь дня народження Томаса Сенфі (Thomas Saint) – винахідника першої швейної машини (народився 28 лютого 1748 року). Цікаво: В Україні професія кравця має давні традиції, і багато сучасних дизайнерів поєднують ручну роботу з новітніми технологіями.

А ще 28 лютого Всесвітній день рідкісних захворювань. Це міжнародна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності про рідкісні (орфанні) захворювання, які зустрічаються у менш ніж 1 людини на 2000. Ці хвороби часто складні, малодосліджені та потребують дорогого лікування. Через рідкість цих станів діагностика може займати роки, а фармацевтичні компанії не завжди зацікавлені у розробці ліків. Саме тому важливо підтримувати дослідження та пацієнтів.

The post День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини