Понеділок, 14 Липня, 2025

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Важливі новини

Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією

За голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, якого негативу усунули незаконному збагаченню, внесли заставу у 30 мільйонів гривень. За інформацією ЗМІ, кошти надійшли від компанії, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. Про це пише Absolution Leaks. Гроші за Кириленка внесла компанія ТОВ «Керамет». Власником 75% фірми є ТОВ «Астрелла Кепітал», кінцевим бенефіціарним власником якої є бізнесмен […]

The post Заставу за голову АМКУ Павла Кириленка вніс бізнесмен з неоднозначною репутацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прогноз погоди в Україні на 22 грудня: дощі, мокрий сніг і температурний контраст

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Хмарно з проясненнями. У південній частині, східних та більшості центральних областей дощі, вночі подекуди з мокрим снігом; на решті території без опадів, лише на крайньому заході вдень невеликий мокрий сніг,

Вітер північно-східний, в західних областях південний, 5-10 м/с.

Температура протягом доби від 3° морозу до 2° тепла (вночі в Карпатах 9- 14° морозу), у південній частині та на Дніпропетровщині 1-6° тепла, у Криму 5-10° тепла.

Погода у Києві та області

Хмарно з проясненнями, без опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с.

Температура по області протягом доби від 3° морозу до 2° тепла; у Києві близько 0°.

Скандальна справа ‘Майдан 3’: Роль Суркова і Кирієнка в розкритій підривній діяльності РФ

Представник Головного управління розвідки (ГУР) повідомив про виявлення активної підривної діяльності колишнього куратора України в Кремлі Інала Ардзінби, який зараз пов'язаний із приватною інформаційною компанією Росії. За словами Андрія Юсова, представника ГУР, за спецоперацією "Майдан 3" стоять експерти Путіна Владислав Сурков і заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко. Він наголосив, що цільовою групою є особи, які знаходяться в Україні і використовуються як об'єкти впливу. ГУР має списки осіб, яких Росія може залучити до організації масових протестів в Україні, а також відомості про створення телеграм-каналів та ботоферм, які посилюють російську пропаганду у соцмережах. У списку підривників "Майдану-3" вказані імена таких впливових осіб, як Сергій Кирієнко, Владислав Сурков та інші, які можуть бути залучені до дестабілізації ситуації в Україні.

Висновки до цієї статті свідчать про виявлення активної підривної діяльності представників російської спецслужби в Україні, зокрема, колишнього куратора Інала Ардзінби, який зараз пов'язаний з російською приватною інформаційною компанією. За словами представника Головного управління розвідки (ГУР), за цією діяльністю стоять експерти Путіна, зокрема, Владислав Сурков та Сергій Кирієнко. Ця спецоперація, що отримала назву "Майдан 3", має на меті дестабілізацію ситуації в Україні через масові протести та маніпуляції в соціальних мережах. ГУР має відомості про осіб, які можуть бути залучені до цього, і проводить відповідні заходи для запобігання подальшому підриву.

Україна залучила понад 700 мільйонів доларів від Світового банку на розвиток

У рамках проєкту "PEACE in Ukraine" Світовим банком надано другий транш безповоротного фінансування у розмірі 760 мільйонів доларів до державного бюджету України. Ця сума включає гранти від урядів Японії та Норвегії у розмірі 465 та 295 мільйонів доларів відповідно. Отримані кошти призначені для часткової компенсації видатків держбюджету, які не стосуються безпеки та оборони. Зокрема, ці фінанси спрямовані на пенсійні виплати, виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці педагогів.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила бажання розглянути використання прибутку від заморожених російських активів на користь закупівлі військового обладнання для України. "Настав час розпочати розмову про використання прибутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України", – зазначила вона. "Це буде сильним символом та принесе значну користь, зробивши Україну та всю Європу безпечнішим місцем для проживання", – додала фон дер Ляєн.

Україна отримала важливий другий транш фінансування від Світового банку у розмірі 760 мільйонів доларів у рамках проєкту "PEACE in Ukraine". Ці кошти спрямовані на підтримку соціальних секторів, зокрема, пенсійних виплат, оплату праці працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та педагогів. Також президент Європейської комісії висловила ініціативу використання прибутку від заморожених російських активів на закупівлю військового обладнання для зміцнення безпеки України та Європи. Ці кроки сприятимуть зростанню стабільності та забезпечать безпеку не лише в Україні, а й у всьому регіоні.

П’ять симптомів, які можуть вказувати на тромбоз

Тромбоз – небезпечний стан, при якому в судинах утворюються згустки крові, що перешкоджають її нормальному току. У запущених випадках це може призвести до тяжких ускладнень, включаючи інсульт, інфаркт або навіть смерть. Медики закликають бути уважними до змін у самопочутті, особливо тим, хто має хронічні захворювання чи веде малорухомий спосіб життя. На які п’ять ознак варто […]

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову корупційну схему, пов’язану з фінансуванням будівництва Подільського мосту. За його словами, нове виділення 1,18 млрд грн з міського бюджету — це не інвестиція в інфраструктуру, а ще один етап “перекачування коштів у приватні руки”.

Депутат від фракції “Слуга народу” повідомив про свої підозри в соцмережах, коментуючи нещодавнє рішення щодо фінансування завершального етапу будівництва мосту. Вітренко наголосив, що загальні витрати на спорудження вже перевищили 20 млрд грн і що ця сума зростає не через об’єктивні обставини, а завдяки маніпуляціям у кошторисах.

Одним із прикладів депутат назвав вартість будівельного піску: у контракті його ціна становить 541 грн за кубометр, тоді як на ринку вона коливається в межах 170–300 грн. За словами Вітренка, лише через завищену ціну цього одного матеріалу місто переплатило понад 23 млн грн.

Політик підкреслює, що в Києві ця практика стала системною. У тендери закладають не ринкові ціни, а так звані “середні”, сформовані на основі фальсифікованої цінової бази, яку створюють самі постачальники. Внаслідок цього з бюджету “легально, але регулярно” виводяться мільйони гривень.

Цьому процесу вже намагається завадити прокуратура. Ще в грудні 2024 року Подільська окружна прокуратура подала позов до Господарського суду щодо контракту генпідряду між КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” та приватною компанією, яка будує міст з 2017 року. Прокуратура вимагає визнати договір недійсним через системні порушення.

У лютому 2025 року стартували роботи зі зведення другого з’їзду з мосту у напрямку Троєщини, але проект знову супроводжується скандалами. Поки міст продовжують добудовувати, з міського бюджету зникають мільярди гривень.

Останні новини