Субота, 26 Липня, 2025

Державний постачальник годував ЗСУ фальшивим сиром і маслом за бюджетний кошт

Важливі новини

Війна закінчиться, але попереду нові випробування – Буданов

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

Буданов зазначив, що війна неодмінно закінчиться, адже це природний процес. Проте після цього перед українцями постануть нові, не менш важливі завдання. За його словами, нове покоління українців повинне допомогти світу знайти відповіді на ці ключові питання.

«Війна точно закінчиться, це закономірний процес. А тоді перед нами постануть інші задачі, не менш важливі і не менш складні. Так завжди буває, коли нація вирішує йти власним непротореним шляхом. Вважаю, це нормально. Будь-який рух вперед зустрічає опір. Тож коли ви відчуваєте опір, коли вам складно, значить ви все робите правильно», – звернувся до випускників Буданов.

Він також висловив вдячність за присудження йому почесного звання Київської школи економіки за його внесок у розвиток української державності, захист української нації та стратегічну співпрацю з освітніми та науковими інституціями.

Крім того, Буданов зазначив, що відновлення втраченого під час війни професійного людського ресурсу Росії займе багато років.

Сергія Сивохо поховали на “рідній землі” в Донецьку

Гуморист, шоумен і громадський діяч Сергій Сивохо, який помер 17 жовтня 2023 року, був похований у своєму рідному місті – Донецьку. Це стало можливим завдяки зусиллям його родини та ближніх, які прагнули виконати його останнє бажання – бути похованим на рідній землі. Могилу Сивохо на своїй сторінці у Facebook показала його дружина Тетяна. Де поховали Сивохо […]

The post Сергія Сивохо поховали на “рідній землі” в Донецьку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Розподіл коштів для бізнесу в програмі Ukraine Facility

У 2024 році Ukraine Facility визначається як стратегічна програма, спрямована на економічне оздоровлення України через відведення значних фінансових ресурсів. За інформацією, наданою Олексієм Соболевим, заступником міністра економіки України, розмір фінансування може коливатися в межах від 1 млрд до 1,5 млрд євро. Основна увага цієї програми спрямована на малі та середні підприємства, які є важливими катализаторами для економічного зростання та розвитку країни.

Ці фінансові вливання передбачається використовувати з метою зниження вартості застави для підприємств, що стане стимулом для їхнього активного розвитку. Крім того, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та українськими банками має на меті розширення обсягів кредитування, що сприятиме підтримці бізнесу на всіх рівнях.

Український бізнес очікує на цю програму з надією на покращення умов для розвитку і росту. Ukraine Facility стає ключовим інструментом у зміцненні фінансової стабільності та конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку.

У рамках програми передбачено загалом 12 млрд євро на розширення європейських проєктів в Україні протягом чотирьох років. Зокрема, компонент “Pillar 2” Ukraine Facility передбачає спрямування 7 млрд євро на підтримку приватних, муніципальних та державних проєктів. Програма фокусується на сім ключових секторах, включаючи енергетику, оборонну промисловість, сільське господарство, ІТ, транспорт, виробництво критичних матеріалів та переробну промисловість.

Додатково, у 2024 році планується виділити до 1,5 млрд євро на розвиток існуючих програм, запроваджених міжнародними фінансовими організаціями в Україні, з яких 70% спрямуються на малий та середній бізнес. Співпраця з українськими банками, які беруть участь у програмі, відкриває доступ до додаткових ресурсів для здешевлення кредитів та інших пільг для бізнесу.

Поміж інших ініціатив Міністерства економіки є програма підтримки “Зроблено в Україні”, яка включає грантові програми для ветеранів, компенсації для аграріїв на придбання техніки, а також гранти та компенсації для переробної промисловості. Змінено також програму “Доступні кредити 5-7-9%” для полегшення умов кредитування бізнесу.

У лютому Європейська Рада підтримала виділення Україні 50 млрд євро у рамках Ukraine Facility, що підтверджується надходженням перших траншів у березні та квітні. З погодженням Плану для Ukraine Facility у травні Європейський Союз визначив конкретні реформи, необхідні для отримання додаткового фінансування. Виконання цих умов дозволить Україні залучити у 2024 році загалом 16 млрд євро, включаючи 3 млрд євро у формі грантів.

В КМВА прокоментували скандальну забудову Ботсаду Гришка

Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко звернувся до керівництва Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка та Національної академії наук України із закликом негайно розірвати інвестиційний договір, укладений у 2018 році. Цей договір передбачає забудову частини території ботанічного саду, що викликало значний резонанс серед громадськості. Офіційна позиція КМВА У своєму зверненні Ткаченко наголосив, що ботсад […]

The post В КМВА прокоментували скандальну забудову Ботсаду Гришка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аутизм — не епідемія: чому діагноз ставлять частіше

Останніми роками діагноз “аутизм” почали ставити значно частіше. Це породило побоювання, що ми маємо справу з новою епідемією. Проте фахівці заспокоюють: збільшення кількості випадків — наслідок не захворювання, а змін у діагностиці. Нові критерії — нова статистика До 1980-х років термін “розлади аутистичного спектра” (РАС) узагалі не існував. А сам аутизм трактували дуже вузько — […]

Нацполіція розслідує масштабну корупційну схему постачання молочної продукції до Збройних сил України, що завдала державі збитків на близько 600 мільйонів гривень. В епіцентрі — державне підприємство «Оператор тилу» Міноборони, яке через підрядників закуповувало неякісні сири та масло за цінами у 2–3 рази вищими за ринкові.

Як працювала схема

Слідство встановило, що з липня 2024 року службові особи компаній-постачальників через фіктивні фірми масово продавали до армії фальсифіковану продукцію — спреди та сирні продукти з немолочними жирами — під виглядом вершкового масла і твердого сиру. При цьому вартість одного кілограма сягала 300–400 грн, тоді як ринкова ціна становить близько 170 грн.

Судова експертиза підтвердила: вміст немолочних жирів у поставленій продукції досягає 99%, що прямо суперечить маркуванню та стандартам ДСТУ.

Основні постачальники

Контракти з ДП «Оператор тилу» на сотні мільйонів гривень отримали:

  • ТОВ «Гарна Страва» – 1,3 млрд грн

  • ТОВ «Контракт Продрезерв 5» – 728,6 млн грн

  • ТОВ «Гранпрі ЛТД» – 762,3 млн грн

  • ТОВ «Асікс Груп» – 4,5 млн грн

Продукція постачалась через низку сумнівних виробників і посередників, зокрема:

  • ТОВ «Миколаївмолпром»

  • ТОВ ТД «ДМСЗ»

  • ТОВ «ДМЗ»

  • ТОВ «Спарта 2015»

  • ТОВ «Аспрод»

  • ТзОВ «Молокозавод «Самбірський»

Центр фальсифікації

Особливу роль у схемі відіграло ТзОВ «Молокозавод «Самбірський», яке забезпечувало спредами компанії-посередники. Його засновники — Олег Котинський, Валерій Дудяк, Олександр Дробін і директор Роман Пилипчук — підозрюються в координації цілої системи з обготівковування коштів, ухилення від податків і легалізації доходів злочинного походження.

Компанії, які фактично не мали виробничих потужностей, вносили у звітність фіктивні дані про виробництво й закупівлю продукції, що дозволяло приховувати реальне походження товарів.

Збитки і наслідки

Замість якісного харчування для військовослужбовців — фальсифікат і мільйони, виведені в тінь. Така схема не тільки погіршує забезпечення ЗСУ, а й підриває довіру до держави під час війни.

Наразі триває розслідування за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах), винним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Останні новини