Середа, 23 Липня, 2025

Держборг України на кінець вересня досяг $155,56 млрд: зростання за місяць склало майже $1 млрд

Важливі новини

Шарій заявляє про замах на своє життя: автомобіль обстріляли з автомата

Пропагандистичний блогер Шарій заявив про напад на його автомобіль: інцидент увійшов у розслідування поліції

Український блогер та пропагандист Анатолій Шарій, який перебуває на екзилі в Іспанії, стверджує про напад на його автомобіль. За його словами, він та його дружина стали мішенню нападу, під час якого було використано автоматичну зброю з глушниками. Цей інцидент не є першим нападом на Шарія, адже минулого року на нього скоїли спробу підпалу будинку. Повідомляється, що іспанська поліція розпочала розслідування щодо цього нападу. Шарій також повідомив про отримання інформації про можливий замах на його життя від іспанських правоохоронних органів. Це не перший раз, коли Шарій потрапляє під обвинувачення в державній зраді та дискредитації урядової політики. Утім, особи, які стоять за цими нападами, залишаються невідомими.

Елітний ремонт у Конча-Заспі: Прокурор Андрій Андрєєв інвестує 3 мільйони доларів у перебудову двох розкішних будинків

Будинки, які наразі перебувають у процесі ремонту в Конча-Заспі, належать прокурору Офісу Генерального прокурора Андрію Андрєєву та його родині. Виникає цікавість стосовно того, як саме сім'я прокурора придбала цю нерухомість, оскільки будинки знаходяться на території дитячого оздоровчого комплексу в Конча-Заспі, що суперечить містобудівній документації. Поліція Києва розпочала кримінальне провадження щодо обставин захоплення та забудови елітними дачними будинками території дитячого оздоровчого комплексу, розташованого на Столичному шосе, №149 у Голосіївському районі, відповідно до статті 190 частини 5 Кримінального кодексу за шахрайство в особливо великих розмірах.

В рамках цього розслідування було встановлено, що щодо первинного власника дитячого оздоровчого комплексу, ЗАТ "Київгума", було порушено справу про банкрутство. Призначений управитель Кудляк оперативно розпочав незаконну відчуження землі та недобудованих об'єктів на цій території (Столичне шосе, 149), яка тепер перетворилася на елітне котеджне містечко. Ці дії були приховані заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України та органами, що борються з організованою злочинністю Офісу генерального прокурора Андрієм Васильовичем, за що він був винагороджений двома будинками, проте за значно заниженою ціною, а не за озвученими 1,5 мільйонами доларів кожний.

Попри спроби поліції розслідувати цю справу, на ділянки навіть було накладено судовий арешт, однак керівництво Київської місцевої прокуратури, зокрема прокурор Печерського району, вирішило допомогти колегам з Офісу Генерального прокурора і не звертатися до суду про передачу майна до арешту. Замість цього Андрій Андрєєв разом зі своєю дружиною розпочали ремонт у заарештованих будинках та висловили подяку друзям з місцевої прокуратури. Звідси виникла ситуація, коли вже не запрошення на новосілля, а можливість підозрювання у незаконному збагаченні стає реальністю. Національне агентство з питань запобігання корупції уже розпочало перевірку можливого незаконного збагачення з боку Андрієва, а Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо фактів недекларування та незаконного збагачення.

• З описаних подій стає очевидним, що прокурор Офісу Генерального прокурора Андрій Андрєєв та його родина отримали власність на два елітні будинки в Конча-Заспі, які розташовані на території, де будівництво не дозволено згідно з містобудівною документацією.

• Дії прокурора та його колег з прокуратури, спрямовані на уникнення юридичної відповідальності та відновлення нормального використання цієї нерухомості, можуть бути оцінені як порушення закону та сприяння незаконному збагаченню.

• Необхідно провести ретельне розслідування з цієї справи, щоб встановити всі обставини та винних осіб, і застосувати відповідні правові заходи, включаючи покарання за скоєні злочини та повернення незаконно набутої власності до законних власників або до держави.

• Важливо також звернути увагу на дії інших посадових осіб, які сприяли незаконним діям прокурора та його родини, і забезпечити відповідальність за їхні вчинки в рамках закону.

• Ці ситуації підкреслюють важливість зміцнення влади закону та боротьби з корупцією в усіх сферах державного управління, включаючи правоохоронні органи, що зобов'язані захищати законні інтереси громадян та додержуватися власних професійних етичних стандартів.

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак доручив головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському та спецслужбам підготуватися до сценарію тимчасового перемир’я. Усі силові та безпекові структури мають бути готові до формату припинення вогню. Крім того, Глава ОП окремо провів нараду з головами фракцій і депутатських груп Верховної Ради. Під час зустрічі Єрмак акцентував увагу на […]

Як зміниться погода в Україні на вихідних

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Київ:

Львів:

Одеса:

Харків та Дніпро:

Сімферополь:

Буковель:

У суботу більшість регіонів, особливо південні та східні області, ще відчують тепло: місцями температура підніметься до +16°. Проте вже з неділі почнеться поступове похолодання, особливо на заході та півночі.

На гірськолижних курортах України – у Буковелі, Трускавці, Сваляві – очікується прохолодна, але переважно суха погода. У Трускавці можливий сніг, що створить атмосферу зимових свят.

Міф про “китайський” вірус: що таке метапневмовірус насправді

На початку 2025 року в Україні почали активно обговорювати метапневмовірус — інфекцію, якою, за словами експертів, перехворює майже кожна дитина до 5 років. Однак, як зазначають спеціалісти, це аж ніяк не новий вірус і тим паче не той, що заслуговує на сенсацію. Що таке метапневмовірус? Метапневмовірус — це респіраторний вірус, який уражає нижні дихальні шляхи, […]

The post Міф про “китайський” вірус: що таке метапневмовірус насправді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Зокрема, зовнішній державний і гарантований державою борг на кінець вересня становив 4,61 трлн грн (72,03% загальної суми державного і гарантованого державою боргу), або $112,06 млрд, внутрішній державний і гарантований борг – 1,79 трлн грн (27,97%), або $43,51 млрд.

Власне, державний борг становив 6,12 трлн (95,52% загальної суми боргу), або $148,59 млрд. Зокрема, зовнішній – 4,39 трлн грн (68,60% загальної суми), або $106,72 млрд, а внутрішній – 1,72 трлн грн (26,92% загальної суми), або $41,87 млрд.

Гарантований державою борг становив 286,98 млрд грн (4,48%), або $6,97 млрд, зокрема зовнішній гарантований борг – 219,78 млрд грн, або $5,34 млрд, внутрішній – 67,20 млрд, або $1,63 млрд.

При цьому, за прогнозами, за підсумками наступного року держборг України зросте до 8,2 трильйонів гривень.

Зі свого боку зазначимо, що державний борг України зростає абсолютно шаленими темпами, оскільки військова допомога у вигляді грантів майже припинилася. Основне, що виділяється – кредити. Майже всі заяви про надану Заходом допомогу треба сприймати саме так. Ну а нові кредити українській економіці потрібні насамперед для покриття боргів за старими. А тим часом економічна ситуація в країні настільки плачевна, що за всіх виділених кредитів Україні знову потрібні екстрені фінансові вливання, щоб покрити дефіцит бюджету і закупити нове озброєння, яке було витрачено на піар-наступ Зеленського в Курській області.

Останні новини