Субота, 19 Квітня, 2025

Держрибагентство втратило контроль над тисячами гідроспоруд

Важливі новини

Стратегічний курс розвитку аграрної галузі до 2030 року стане ключовим аспектом у переговорах щодо членства в ЄС

На важливості агросектору, що становить 62% валютної виручки країни, згенерованої за результатами експорту у 2023 році, звернула увагу віцепрем’єр-міністрка із європейської та євроатлантичної інтеграції України, Ольга Стефанішина, під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року. Цей напрямок є ключовим для забезпечення стабільності та процвітання країни, адже сільське господарство не лише забезпечує продовольчу безпеку, але й є сильним стимулом для економічного зростання та розвитку регіонів.

Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року передбачає комплексний підхід до вирішення проблем галузі, зокрема, стимулювання інновацій, підвищення ефективності виробництва, розвиток сільського туризму та підтримку малого та середнього сільського бізнесу. Важливою складовою стратегії є також збереження та відновлення природних ресурсів, зокрема, ґрунтів та водних ресурсів, для забезпечення сталого розвитку сільських територій.

Зусилля уряду спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку агросектору, враховуючи міжнародні стандарти та найкращі практики. Партнерство з міжнародними організаціями та країнами-партнерами також є важливим аспектом стратегії, оскільки спільна діяльність сприятиме обміну досвідом та технологіями, а також відкриє нові можливості для експорту української сільськогосподарської продукції на світові ринки.

Ольга Стефанішина підкреслила, що успішна реалізація стратегії потребує комплексного підходу та спільних зусиль всіх галузей влади, бізнесу та громадськості. Тільки таким чином Україна зможе зберегти своє лідерство на світовому аграрному ринку та забезпечити стабільний та процвітаючий розвиток сільських територій до 2030 року.

Стефанішина зазначила, що українське сільське господарство продовжує ефективно працювати, підтримуючи економіку та гарантуючи продовольчу безпеку не лише в Україні, а й у різних країнах світу. Зокрема, значна частина української агропродукції експортується до країн Європейського Союзу, де діє зона вільної торгівлі.

За словами віцепрем’єрки, підтримка Європейським Союзом, яка включає автономні торговельні преференції та розширені логістичні можливості через ініціативу “Шляхи солідарності”, важлива для розвитку українського агросектору.

Стефанішина також відзначила, що Україна вперше пропонує стратегію членства в Європейському Союзі, що передбачає стати частиною внутрішнього ринку ЄС. Вона підкреслила, що впровадження стратегії розвитку сільського господарства сприятиме досягненню європейських стандартів, зростанню експорту, створенню нових робочих місць і підвищенню конкурентоспроможності.

Стефанішина висловила впевненість, що реалізація стратегії підвищить продуктивність агросектору, стимулює виробництво товарів із доданою вартістю, а також забезпечить стабільне та безпечне зростання виробництва в Україні.

Магнітна буря 25 грудня: що варто знати про геомагнітну активність

25 грудня 2024 року в Україні очікується геомагнітна буря, яка може вплинути на людей та техніку. За прогнозами Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, рівень цієї бурі складе К-індекс 5, що відповідає червоному рівню небезпеки. Що таке геомагнітні бурі? Геомагнітні бурі виникають, коли сонячний вітер взаємодіє з магнітним полем Землі. […]

The post Магнітна буря 25 грудня: що варто знати про геомагнітну активність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Донька Дмитра Ступки Богдана дебютувала в акторській кар’єрі

Богдана Ступка, 7-річна донька відомого українського актора Дмитра Ступки, розпочала свою акторську кар’єру. Дівчинка, яка нині мешкає у США, вже досягла перших успіхів на знімальному майданчику. Про це розповіла її мама, Поліна Логунова, у своєму Instagram. “Скільки було вкладено, скільки вкладається, скільки попереду! Коли мені говорили: “Це дурниці”, “це нереально”, “не витрачай на це час” […]

The post Донька Дмитра Ступки Богдана дебютувала в акторській кар’єрі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Перед інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа в європейських столицях потрібно розкол думок щодо підтримки України. В центрі уваги – питання коаліції миротворців для стабілізації ситуації в Україні та перспективи її членства в НАТО. При цьому президент Фінляндії Александр Стубб і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен вважають, що тільки членство в Північноатлантичному альянсі може гарантувати суверенітет […]

The post Європа в розбіжностях перед приходом Трампа first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Співробітники БЕБ розкрили корупційну схему в Обухівській міськраді

У Київській області Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило випадки корупції, які пов'язані з функціонуванням керівника земельного відділу Обухівської міської ради. За результатами ретельного розслідування встановлено, що цей посадовець зловживав своїм посадовим положенням, завдаючи збитки місцевому бюджету у розмірі понад 3,5 мільйонів гривень. Ця неприпустима діяльність серйозно підриває довіру громадян до органів влади та вимагає негайних заходів для забезпечення прозорості та відповідальності в управлінні муніципальними ресурсами. Влада повинна вжити ефективних заходів для припинення подібних порушень і покарання винних осіб відповідно до закону.

Під час досудового розслідування з’ясувалося, що посадовець незаконно вивів понад 2 гектари зі складу земель природно-заповідного фонду.

Через місцевий Держгеокадастр посадовець змінив цільове призначення земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності. Надалі, діючи в інтересах приватної компанії, він подав на затвердження сесії місцевої ради недостовірний звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка склала 13 млн грн. Службовець знав, що у звіті невірно визначено цільове призначення землі, що впливає на її вартість.

У підсумку відповідну земельну ділянку було продано одному із суб’єктів господарювання за заниженою ціною.

Розмір завданих матеріальних збитків місцевому бюджету перевищив 3,5 млн гривень, що також підтверджується висновком судової оціночно-земельної експертизи щодо визначення ринкової вартості ділянки.

Наразі керівнику земельного відділу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі.

Близько 2,7 тисячі гідротехнічних споруд — гребель, водозабірних систем та водоводів — перебувають на балансі одного з державних підприємств, підпорядкованих Держрибагентству. Однак лише 374 з них внесені до реєстру речових прав на нерухоме майно. Така ситуація створює серйозні ризики: частина об’єктів фактично залишається без обліку, а отже — під загрозою неправомірного використання або втрати.

НАЗК встановило факти тривалого — подекуди до 20 років — використання таких об’єктів без укладення офіційних договорів оренди. При цьому процедури укладання договорів відбувалися без участі Фонду держмайна, що суперечить законодавству. Окремі посадовці могли отримувати за це неправомірну вигоду.

Не менш показовою є ситуація з вилученим майном. Закон дозволяє передавати його для потреб ЗСУ в умовах воєнного стану, але в шести областях України — зокрема у Вінницькій, Чернігівській, Миколаївській та Львівській — регіональні підрозділи агентства не повідомляли обласні військові адміністрації про таке майно.

Натомість НАЗК зафіксувало факти незаконної передачі вилучених ресурсів:

  • комерційним структурам без відповідних ліцензій, які не перерахували коштів до бюджету;

  • фізичним особам під виглядом «зберігання» чи «знищення»;

  • іншим суб’єктам за заниженими цінами, що створило корупційний ризик.

Результати діяльності з примусового стягнення штрафів також вражають. Із понад 2,1 млн грн, які підлягали стягненню в 2024 році, до бюджету надійшло лише 36 тисяч гривень. У Миколаївській області зі штрафів на 2,1 млн грн фактично стягнули 39 тисяч, в Одеській — 28 тис. з 1,1 млн, у Черкаській — 23 тис. з понад мільйона.

Окрему увагу НАЗК звернуло на кадрову політику: у рибінспекцію призначають осіб, пов’язаних із бізнесом у дотичних до водних ресурсів сферах. Деякі з них мають у власності нерухомість у прибережних зонах, що створює конфлікт інтересів і ризики зловживань — особливо на територіях, підконтрольних Київському рибоохоронному патрулю.

Наразі жодної системної реакції з боку центрального апарату Держрибагентства не зафіксовано.

Останні новини