Середа, 23 Липня, 2025

“Дія” тимчасово зупинила надання деяких послуг

Важливі новини

У прикордонника Малюги знайшли 13 земельных ділянок і Теслу

Володимир Малюга, який очолює Управління внутрішньої та власної безпеки в Адміністрації Державної прикордонної служби України, утримував у секреті інформацію про своє майнове становище протягом тривалого періоду. Його рішення приховувати ці дані від громадськості Малюга пояснював необхідністю забезпечення власної особистої безпеки, що випливає з особливостей його посади.

В контексті сучасної політичної обстановки в Україні, де корупція та вплив олігархів на владу залишаються актуальними проблемами, рішення Малюги викликало певні питання щодо прозорості та відкритості владних осіб. Незважаючи на це, деякі експерти вважали, що захист особистих даних керівника має важливість у забезпеченні ефективного виконання його обов'язків та уникненні потенційних загроз.

Такий підхід Володимира Малюги може викликати різні реакції серед громадськості та політичних діячів. Деякі підтримують його ставлення до захисту особистих даних, вважаючи його обгрунтованим у контексті виконання службових обов'язків, тоді як інші вимагають більшої відкритості та прозорості в діяльності посадовців, особливо тих, хто має значний вплив на вирішення ключових питань для суспільства.

За період війни в Україні Малюга суттєво покращив своє фінансове становище, приховуючи свої активи серед родичів. Цю інформацію підтверджують дані з реєстрів, які проаналізувала редакція.

Важливо відзначити, що Малюга приєднався до Державної прикордонної служби України лише у 2023 році, попередньо очолюючи департамент внутрішньої безпеки Державної митної служби. Його звільнення з митниці відбулося в ході скандалу, пов’язаного з незаконним експортом зерна, контрабандою сигарет та інших товарів під маскою гуманітарної допомоги, який спричинив відставку керівництва Державної митної служби.

Які статки тоді будучи митником заробив Малюга та яким шляхом збагачувався тепер досліджуватимуть уже профільні правоохоронні органи.

Водночас дещо з «нажитого» за роки «митної служби» вдалося встановити шляхом аналізу даних з Реєстрів, як самого Малюги, так і його найближчих родичів.

Тож, у 2023 році Малюга став власником одразу двох земельних ділянок, загальною площею близько 3 га.

Ще дві ділянки по 2 га він також придбав у розпал війни – наприкінці 2022 року (кадастрові номери 4622710200:09:000:0435 – 1,926 га, 4622710200:09:000:0422 – 2 га). І ще одну, площею у 2 га – у 2020 році: кадастровий номер 4625884500:08:000:0129.

Та більшість активів, автівок та нерухомості, що з’являлися у родині Малюги після його «митної» каденції, оформлені не на нього.

Зокрема, його друга дружина Ольга Малюга у вересні 2022 року – вже теж під час повномаштабної війни – стала власницею Тесли Модел 3 (2020 р.в). Також з кінця 2022 року вона стала бізесвумен, отримавши посаду директора ТОВ «ТЕОЛАРІС», що займається здачею в оренду нерухомого майна.

Син Малюги від першого шлюбу – Михайло у 2023 році став власником одразу 9 земельних ділянок та будинку у Львові площею 253,8 кв. м. І ці активи були записні на нього нібито під виглядом спадщини. Сумнівність легальності походження цього майна обумовлюється ще й тим, що жоден інший член родини (і рідний брат Михайла, зокрема) у цей проміжок часу ніякої спадщини ні від кого не отримували.

Крім того, цей самий син посадовця у 2023 році став ще й власником мотоцикла «Хонда».

Колишня дружина ексмитника Катерина, у 2023 році отримала в подарунок місце для паркування у Львові, а у 2022 році вона стала власницею квартири – теж у Львові – загальною площею 82,9 м. кв.

Окремі активи Малюги, придбані, зокрема, з 2020 по 2022 рр. записані і на тестя, і на сестру дружини, і на інших – ще більш дальніх родичів посадовця. Це переважно нерухомість та земля.

Темпи накопичення статків ексмитника, очевидно, не відповідають розмірам його офіційних доходів. Оскільки заробітна плата співробітників ДМС, згідно з публічними заявами колишнього в.о. голови Служби В’ячеслава Демченка, склалала від 9 до 17 тис. грн.

Зауважимо, нещодавно СБУ затримала підлеглого Малюги (начальника групи внутрішньої безпеки відділу внутрішньої та власної безпеки Непрелюка Ю.А.) на організації незаконного переправлення осіб через державний кордон Україн. І стверджувалося, що «за оперативними матеріалами, власне, Малюга координував роботу «каналів переправи» ухилянтів за кордон у різних прикордонних областях України»

Нагадаємо, раніше через статки записані на родича – рідного брата – підозру від НАБУ отримав колишній заступник голови ОП Андрій Смірнов. За обвинуваченням у незаконному збагаченні наразі йому вже обрана міра запобіжного заходу у вигляді 10-мільйонної застави.

Співак Віталій Козловський вибачився перед Кондратюком після образ

Після довгих років конфліктів і судових суперечок співак Віталій Козловський закрив усі борги перед своїм колишнім продюсером Ігорем Кондратюком. Здавалося б, ця історія залишилася у минулому. Але нещодавно співак несподівано знову згадав свого колишнього наставника — цього разу з вибаченнями. На фестивалі “Покоління”, де було відтворено сцену культового телешоу “Караоке на Майдані”, Козловський згадав про […]

У Запорізькій обласній клінічній лікарні провели успішну трансплантацію органів від двох померлих донорів

У Запоріжжі, незважаючи на складну ситуацію в прифронтовому регіоні, медичні працівники обласної клінічної лікарні продовжують надавати висококваліфіковану допомогу пацієнтам. У лютому цього року лікарям вдалося провести низку успішних трансплантацій органів, врятувавши життя пацієнтам, серед яких мешканці Києва, Львова та Запоріжжя. Це стало можливим двум посмертними донорам, органи яких були пересаджені тим, хто потребував термінової допомоги. […]

The post У Запорізькій обласній клінічній лікарні провели успішну трансплантацію органів від двох померлих донорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

САП подала позов до ВАКС щодо стягнення активів на 4,5 млн грн з начальника відділу Нацполіції

Соціальні мережі часто стають майданчиком, де члени відомих родин діляться подробицями свого життя. Нещодавно увагу громадськості привернув допис Ольги Гринкевич, доньки відомого львівського підприємця.

Зазначається, що позов склали на підставі матеріалів НАЗК та самостійно здобутих доказів.

У 2021-2023 роках посадовець та його дружина стали власниками квартири у Києві площею 73,4 квадрата та вартістю понад 3,6 млн грн, а також двох нежитлових приміщень.

Ще три приміщення та автомобіль Land Rover Discovery 2013 року за нібито 385 тисяч грн (явно занижена ціна) придбала дружина посадовця.

У САП роблять висновок, що у подружжя та їхніх близьких родичів не було законних доходів для придбання вказаних активів, тому просять стягнути їх.

Посадовець запевняв, що перед купівлею квартири вони з дружиною отримали від своїх батьків 1,8 млн грн та 50 тисяч доларів (1,4 млн грн). Проте НАЗК з’ясувало, що їхні доходи та заощадження не дозволяли зробити такі подарунки дітям.

У декларації за 2023 рік Жук зазначив, що заробив менше 700 тисяч грн на рік та заощадив 55 тисяч доларів.

У САП заявили: “Зважаючи на виявлене, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з посадовця в дохід держави майже 4,5 млн грн, законність походження яких викликає обґрунтований сумнів”.

Як зауважили у Центрі протидії корупції, цивільна конфіскація полягає у полегшеній процедурі стягнення необґрунтованих активів чиновників порівняно з кримінальним процесом.

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт про напади на УПЦ та її представників: що говорять докази

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам стверджує, що його звіт, складений обсягом понад 250 сторінок, містить беззаперечні докази нападів на УПЦ, а також її храми та священиків. У відеозверненні він відверто закликає владу України утриматися від подальшого розгляду законопроекту 8371, що націлено на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті.

"Цей законопроект є нічим іншим як проявом мови ненависті. Напади на вірян під час війни, вигнання їх із церков, відмова громадянам у доступі до місць, де вони можуть молитися, абсолютно неприпустимі. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти населення, націковувати брата проти брата", – наголосив Амстердам.

Додатково, адвокат підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом, а її позиція стосовно ідеології "русского мира" є відкрито висловленою. "Українська православна церква не підтримує і відмежовується від ідеології 'русского мира'. Ми будуємо божий мир", – зауважив він, процитувавши слова митрополита Київського Онуфрія.

Заклик до підтримки України з боку Сполучених Штатів також став однією з ініціатив Амстердама. "Підтримка України критично важлива для Америки, не тільки для України. Як можна кинути людей, підвівши їх на кожному кроці? Хто повірить США після Кабула і тепер Києва?", – написав він у соцмережі.

У висновку можна відзначити наступне:

• Звіт, складений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, містить об'єктивні та беззаперечні докази нападів на УПЦ, а також її священиків та храми.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, визначений Амстердамом як прояв мови ненависті та абсолютно неприпустимий. Він закликає уряд України припинити розділяти націю та зупинити розгляд цього законопроекту.

• Амстердам підкреслив незалежність УПЦ від Московського патріархату та її позицію стосовно ідеології "русского мира", яка відкрито висловлена керівництвом церкви.

• Заклик до підтримки України з боку США став ініціативою адвоката, який наголошує на важливості підтримки країни у світлі подій у Києві та після катастрофи в Кабулі.

Отже, згідно з висновками, Амстердам виступає за захист прав УПЦ та за збереження її незалежності від зовнішніх втручань, а також закликає до міжнародної підтримки України в складний період її історії.

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Сервіси, що недоступні

Серед ключових функцій, які наразі не працюють:

У повідомленні наголошується, що причиною тимчасового відключення є оновлення державних реєстрів. Це необхідний процес для забезпечення стабільної роботи сервісів у майбутньому, проте він створює тимчасові незручності для користувачів.

Рекомендується стежити за оновленнями у “Дії”. За словами розробників, роботи з оновлення спрямовані на покращення сервісів, і їх планують завершити найближчим часом.

Останні новини