Вівторок, 22 Липня, 2025

До Києва неочікувано приїхала делегація МВФ

Важливі новини

Російські війська захопили Іванівку на Харківщині

Аналітики українського проєкту з відкритих джерел інформації (OSINT) DeepState повідомляють, що російські війська провели військову операцію і здійснили окупацію населеного пункту Іванівка, що розташований на Куп'янському напрямку в Харківській області. Ця невтішна новина була оприлюднена через Telegram-канал DeepState і стала об'єктом пильної уваги як українських, так і міжнародних спостерігачів.

За даними аналітиків, наразі село перебуває під повним контролем російських військ. Офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає.

Захоплення Іванівки стало можливим після того, як наприкінці квітня російські війська зайняли села Кислівка і Котлярівка, розташовані за кілька кілометрів на південь від Іванівки.

Іванівка – це село в Куп’янському районі Харківської області, яке було окуповане російськими військами на початковому етапі повномасштабного вторгнення. У першій половині січня 2023 року село було деокуповане українськими військовими під час контрнаступальної операції в Харківській області восени 2022 року.

До повномасштабного вторгнення населення села становило 135 осіб.

В “Дії” оновили механізм бронювання мобілізованих співробітників

В Україні оновили правила бронювання військовозобов’язаних працівників — тепер компанії зможуть залишати на роботі більше людей. Як повідомили в “Дії”, до загальної кількості працівників, які підлягають бронюванню, додали тих, кого мобілізували після 18 травня 2024 року, за умови їх офіційного працевлаштування. “Наприклад, якщо на підприємстві працювало 80 військовозобов’язаних, і можна було забронювати 40 з них, […]

Несподівана зупинка: Затримка провідного українського баскетболіста на кордоні та його мобілізація

Учора стало відомо, що провідний український баскетболіст, 26-річний захисник команди "Київ-Баскет" Вадим Заплотинський, потрапив у складну ситуацію. За повідомленням колишнього президента Федерації баскетболу Києва Макса Сергєєва, Заплотинський був затриманий під час спроби незаконного перетину кордону. Цю інформацію підтвердили ЗМІ, посилаючись на свої джерела.

Нагадаємо, Вадим Заплотинський намагався перетнути кордон у гірській місцевості на Буковині разом з іншими особами. Однак його плани спіткала невдача, коли прикордонна служба затримала його. Після затримання баскетболіста передали до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), а пізніше він був переміщений до навчального центру десантно-штурмових військ.

Макс Сергєєв у своєму повідомленні коротко прокоментував ситуацію, вказавши, що Заплотинський спершу потрапив під виглядований відомий у кримінальних колах "гостинець" прикордонної служби, а потім став студентом навчального центру десантно-штурмових військ.

Важливо зазначити, що Вадим Заплотинський вважається одним із найвизначніших баскетболістів в Україні. Він отримав звання найкращого захисника у Суперлізі сезону 2023/24 і має значний внесок у успіхи своєї команди "Київ-Баскет", яка здобула третє місце у національному чемпіонаті. Заплотинський завжди відзначався своїм професіоналізмом і визнавався як ключовий гравець своєї команди не лише експертами, а й вболівальниками.

У висновку варто підкреслити, що справа з провідним українським баскетболістом Вадимом Заплотинським є серйозною та вимагає додаткового розгляду. Затримка на кордоні та його мобілізація відображають складні суспільні реалії та можливість втручання військових чиновників у сфери, що не пов'язані з військовою службою. Важливо, щоб дана ситуація була об'єктивно розглянута з урахуванням всіх аспектів, включаючи правові, спортивні та громадські інтереси. Також важливо врахувати досягнення Вадима Заплотинського у спорті та його значущість для українського баскетболу, щоб забезпечити справедливий та об'єктивний вирішення ситуації.

Три кроки до НАТО: як Україна може стати частиною Альянсу

Україна має шанс приєднатися до НАТО, якщо західні союзники проявлять сміливість і ухвалять стратегічне рішення, яке дасть Україні надійний захист від Росії та забезпечить мир у Східній Європі. В умовах війни, яка триває вже більше року, питання про можливість вступу України в НАТО є особливо актуальним. Люк Коффі, старший науковий співробітник Інституту Гудзона, у своїй […]

The post Три кроки до НАТО: як Україна може стати частиною Альянсу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

З яких причин Зеленський запропонував транспортування азербайджанського газу

Ініціатива президента України Володимира Зеленського щодо транспортування азербайджанського газу в Європу викликає неабиякий інтерес серед міжнародних спостерігачів і дипломатів. За даними нашого джерела в Офісі Президента, ця пропозиція має не лише енергетичний, а й політичний підтекст. Офіційно, головна мета ініціативи – посилення енергобезпеки України та Європи шляхом диверсифікації постачання газу, щоб зменшити залежність від російських […]

The post З яких причин Зеленський запропонував транспортування азербайджанського газу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

За інформацією, наданою постійним представником МВФ в Україні Ваграмом Степаняном, основним фокусом зустрічей будуть податково-бюджетні плани нашої держави. Це свідчить про те, що обговорюватимуться ключові аспекти економічної політики України, зокрема питання формування державного бюджету, податкової системи та фіскальної дисципліни.

“Команда фахівців МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочинає сьогодні зустрічі у Києві з представниками влади України та іншими партнерами. Дискусії фокусуватимуться на податково-бюджетних планах влади на друге півріччя поточного року та середньострокову перспективу”, – йдеться в заяві.

Основною метою візиту є обговорення стратегій фінансування та розвитку економіки України в умовах війни. Економічна ситуація в країні залишається складною, тому питання бюджету та податків є критично важливими для забезпечення фінансової стабільності.

Нагадаємо, що угода України з МВФ про програму розширеного фінансування (EFF) на суму 15,6 млрд доларів була затверджена в березні 2023 року. З моменту підписання програми Україна вже отримала п’ять траншів загальною сумою близько 7,6 млрд доларів, включаючи 900 млн доларів у березні та останній транш на 2,2 млрд доларів у липні.

У 2024 році Україна може очікувати ще два транші по 1,1 млрд доларів, які плануються на жовтень і грудень. Ця підтримка є частиною зобов’язань партнерів щодо надання Україні 122 млрд доларів до 2027 року. Водночас МВФ також підготував негативний сценарій для української економіки у разі тривалої війни, в рамках якого загальне фінансування може зрости до 140,7 млрд доларів.

Останні новини