Четвер, 24 Липня, 2025

Дональд Трамп визнає труднощі у виконанні своїх передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні

Важливі новини

Українців після 60 не мобілізують, але що робити, якщо отримали повістку

В Україні мобілізація триває з 2022 року, охоплюючи всіх військовозобов’язаних чоловіків віком від 25 до 60 років. Призов молодших за 25 законом не передбачений, але що робити, якщо повістку отримав чоловік після 60 років? Адвокатка Тетяна Савченко пояснює, що відповідно до статті 22 закону “Про військовий обов’язок та військову службу” 60 років є граничним віком […]

The post Українців після 60 не мобілізують, але що робити, якщо отримали повістку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд розгляне справу хірурга з Білої Церкви, який за хабар обіцяв “вирішити питання” з військовою придатністю

Київська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт проти лікаря-хірурга, який працював позаштатником у складі військово-лікарської комісії (ВЛК) у місті Біла Церква. Медика обвинувачують у зловживанні впливом — за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України. За даними слідства, хірург пообіцяв військовозобов’язаному внести до медичної документації неправдиві відомості щодо стану здоров’я та вплинути на голову […]

Юрист пояснив чому все частіще трапляються випадки СЗЧ

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Боровський підкреслив, що війна і бойові дії створюють серйозне психологічне навантаження на військових, і багато хто просто не витримує цього стресу. “95% випадків СЗЧ, про які я чув, – це конфлікт між гоноровим бійцем та самодурнем командиром”, – розповів юрист. Він зауважив, що досвідчені військові можуть стикатися з наказами, які їм видають молодші команди, що призводить до напружених ситуацій.

Командири, у свою чергу, використовують свої повноваження для запису бійців у списки тих, хто відмовляється виконувати накази, що, на думку Боровського, створює штучні конфлікти. “Найчастіше ця ситуація штучно створена командиром”, – додав він. Часто конфлікти виникають між молодими командирами та досвідченими солдатами, які воюють з 2014 року.

Недавні події вказують на серйозні проблеми в управлінні військовими частинами. Наприклад, військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергій Гнезділов публічно заявив про свій вихід із частини та подальший виїзд до Києва, після чого його затримали правоохоронці.

Днями Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №12095, який передбачає зміни у законодавстві щодо покарань за СЗЧ. Згідно з новими нормами, військовослужбовці, які вперше залишили частину або дезертирували, але добровільно повернулися, можуть продовжити військову службу без покарання.

У Києві знайшли рідкісні чернігівські гривні XI століття

Поки забудовники готуються перетворити Китаїв на чергову точку на карті житлових комплексів, у Національному музеї історії України відкрилася експозиція, яка наочно демонструє справжню цінність цієї землі. До Дня Києва там представили унікальний археологічний скарб із Китаєва — 11 срібних гривень-ромбів і 21 бронзову накладку від пояса, датовані кінцем XI – початком XII століття. Як зазначають […]

Обраний президент США Дональд Трамп, який під час своєї передвиборчої кампанії заявляв про наміри швидко завершити війну в Україні та підтримати американську економіку шляхом запровадження нових тарифів, зіткнувся з першими реальними викликами. Як повідомляє видання The Hill, після перемоги на виборах у листопаді Трамп визнав, що реалізація його масштабних обіцянок може бути значно складнішою, ніж передбачалося.

Трамп неодноразово заявляв, що завершить конфлікт між Україною та Росією за короткий термін. У вересневих дебатах він сказав, що війна може бути завершена, ще до того, як він офіційно стане президентом. Однак у своїх подальших заявах Трамп наголошував, що вирішити ситуацію в Україні буде складніше, ніж знизити напруженість на Близькому Сході.

На прес-конференції у своєму маєтку Мар-а-Лаго Трамп зазначив, що врегулювання конфлікту потребуватиме готовності президента України Володимира Зеленського та правителя Росії Володимира Путіна до укладення компромісів. Водночас він не уточнив, які саме поступки мають зробити обидві сторони.

Президент України Володимир Зеленський у своєму інтерв’ю Fox News висловив думку, що Трампу буде “просто” вплинути на Путіна. “Він сильніший. Сполучені Штати сильніші. Економіка сильніша”, – заявив Зеленський.

Економічні обіцянки та тарифи

Серед ключових обіцянок Трампа було зниження цін на продукти шляхом збільшення енергопостачання. Він часто критикував адміністрацію Байдена за високу інфляцію та заявляв, що зниження вартості товарів буде одним із його пріоритетів.

Проте у своїх пізніших інтерв’ю Трамп був обережнішим щодо цих заяв. В інтерв’ю журналу Time він зазначив: “Важко збити речі, які піднялися”.

Демократи звинуватили Трампа в порушенні своїх обіцянок ще до початку президентства. Сенаторка Елізабет Воррен написала на платформі X: “Кандидат Трамп пообіцяв знизити ціни на продукти, але тепер, здається, навіть не збирається намагатися”.

Попри амбітні заяви щодо України та економіки, реалізація обіцянок Трампа стикається з численними викликами. На тлі заяв про складнощі в регулюванні глобальних конфліктів і економічної політики, критики відзначають, що передвиборча риторика Трампа може відрізнятися від реальних дій.

“Мирний план Трампа”: що про нього відомо

Як повідомляв раніше УНІАН, західні ЗМІ з посиланням на обізнані джерела писали, що “мирний план” обраного президента США може передбачати відмову України від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій. За словами джерел, Трамп поки не знає, як він переконає президента Росії Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського сісти за стіл переговорів.

Директор Мережі нових геополітичних досліджень Михайло Самусь вважає, що обраний президент США Дональд Трамп може підписати два окремі меморандуми з російським диктатором Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським. Він також висловив думку, що Трамп спробує заморозити війну, бо закінчити її неможливо.

А от колишній посол України у США Олег Шамшур сказав, що можна лише здогадуватися і робити припущення, якими будуть основні елементи мирного плану Трампа. “Чесно кажучи, те, що ми знаємо, абсолютно не додає не те що оптимізму, а вганяє в такий глибокий песимізм”, – зазначив Шамшур.

The post Дональд Трамп визнає труднощі у виконанні своїх передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини