Вівторок, 22 Липня, 2025

Дворічний Військовий Термін: Держборг України Різко Підскочив на Двічі Більше

Важливі новини

Сусіди надсилали фальшиві листи від зниклого на фронті сина — мати переказала їм 415 тис. грн

В Одеській області поліція затримала групу осіб, які протягом року обманом виманювали гроші у 71-річної жінки, чий син зник безвісти на фронті. Аферисти писали листи від його імені та вимагали переказів на підставні рахунки. Загальна сума, яку вони отримали, склала майже 415 тисяч гривень. Про це повідомили у пресслужбах Нацполіції та прокуратури Одеської області. Серед […]

Підозру у колаборації з Росією оголошено доньці колишнього мера Полтави

Співпраця з російською Федерацією в сфері політики та реклами стала об'єктом уваги слідства, що веде Служба безпеки України. Зокрема, 36-річна донька колишнього мера Полтави опинилася під підозрою у зв'язках із російськими структурами. Розслідування встановило, що вона, перебуваючи у Києві, вдало керувала діяльністю рекламного агентства у Санкт-Петербурзі. Ця фірма взяла активну участь у PR-кампаніях партії "Єдина Росія" під час виборів у Росії у 2022 та 2023 роках. За даними слідства, жінку підозрюють у використанні рекламних стендів свого агентства для прокремлівської агітації перед виборами, що ставило під загрозу національну безпеку України.

Під час цієї співпраці з російською партією, підозрювана незаконно заробила понад 35 мільйонів російських рублів, з яких частина була перерахована на її рахунки у вигляді дивідендів.

Під час обшуків у помешканні та офісах затриманої виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та фінансові документи щодо співпраці з російською Федерацією. Усе її майно, включаючи 3 квартири у Києві, автомобіль та частки в українських компаніях, було арештовано. Його оцінили в суму понад 270 мільйонів гривень.

Зараз підозрювана знаходиться під вартою без можливості внести заставу. Їй загрожує до 12 років ув’язнення. Досудове розслідування веде Служба безпеки України під керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Особисті дані затриманої жінки правоохоронці не розголошують, проте, за інформацією деяких ЗМІ, йдеться про Наталію Веретеннікову, відому також як Наталія Мамай, яка, за передбаченнями, є донькою колишнього мера Полтави Олександра Мамая.

Батько Наталії, Олександр Мамай, відомий своєю проросійською позицією та судовими проблемами, пов’язаними із розтратою майна та завданням шкоди через зловживання службовим становищем. Суд засудив його до п’яти років ув’язнення, але через угоду зі слідством відбувати покарання не довелося.

У Києві судять хлопця, який викрав стипендію у 17-річного сироти

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

У Києві судитимуть 20-річного ділка, який викрав через банківський застосунок 13 600 гривень стипендії, що призначалася неповнолітньому сироті. Гроші молодик витратив на святкування дня народження. Про це повідомляє поліція Києва.

Потерпілий 17-річний хлопець товаришував з порушником й напередодні з його телефону заходив до свого особистого кабінету в мобільному застосунку банку.

Ділок, маючи доступ до інтернет-банкінгу, перевів на свою картку кошти знайомого, які той отримав у якості стипендії від учбового закладу та соціальну як дитина-сирота. У подальшому на ці кошти зловмисник відсвяткував свій день народження.

Поліцейські повідомили молодику про підозру й скерували обвинувальний акт до суду. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Виконуючий обов’язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється у привласненні коштів Червоного Хреста

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це пише видання 360ua.news.

Як повідомляють джерела у правоохоронних органах Чернігівської області, Олександр Ломака причетний до схеми незаконного заволодіння частиною коштів на купівлю генеруючого обладнання, у розмірі біля 5 мільйонів гривень. Міська рада під керівництвом Олександра Ломако прийняла рішення про купівлю нового обладнання, але як виявилось, замість нового обладнання було закуплено вживане.

Так, за інформацією джерел в правоохоронних органах, 29.11.2022 року між Чернігівською міською радою та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста укладено Меморандум з метою реконструкції системи постачання палива (вугілля) Чернігівської ТЕЦ за рахунок надання фінансової допомоги у розмірі 25402,67 тис. грн. Червоним Хрестом.

На виконання Меморандуму 09.12.2022 між Чернігівською міською радою, ТОВ «КОТЛОТУРБОПРОМ» та ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» укладено договір про виконання робіт №375/091222. Предметом договору є «Капітальний ремонт (відновлення) будівельних конструкцій та технологічного обладнання головного корпусу котлотурбінного цеху, пошкодженого в результаті збройної агресії РФ. Сума договору склала 25402,67 тис. грн.

ТОВ «КОТЛОТУРБОПРОМ» із залученням субпідрядника ТОВ «ПРОМИСЛОВО СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «ВІК» при виконанні зазначених ремонтних робіт використовували вживане та пошкоджене обладнання/ запчастини, які зазнали руйнувань внаслідок військової агресії з боку РФ. Також, проведення ремонтних робіт здійснювалось з порушенням будівельних норм та недотримання проектної документації капітального ремонту об’єкту.

В результаті виявлених правопорушень Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження.

Водночас за повідомленнями місцевих ЗМІ, Олександр Ломако купує двокімнатну квартиру в Ніцці за 250 тисяч євро, для переїзду разом з сім’єю, а його дружина активно цікавиться вивченням мови та ресторанною справою у Франції.

“Тепер стало зрозуміло, чому чета Ломако так полюбляє мандрувати в Париж за бюджетні кошти. Насправді, Париж був не фінальним пунктом призначення) і мав на меті декілька цілей: вивозити потиху гроші та обирати нерухомість. Ну що ж, ми вітаємо випадкового мера з випадковим щастям і таким плідним дерибаном бюджету, що аж на Ніцу наскріб”. – Новини Чернігівщини.

Нагадуємо також, що сім’ї Ломако у Чернігові належить приватна пекарня, яка ймовірно внесена до списку “важливих стратегічних об’єктів”, так як під час блекаутів у ній ніколи не відключають електроенергію.

Як повідомляють ЗМІ, будинок, де мешкає Ломако, а його дружина влаштувала міні-пекарню, до графіків відключення електроенергії так і не потрапив. Як показала практика, “справедливі” відключення обіцяні урядовцями та й самим керівником обленерго, обраних не стосуються.

Як бачимо, повноцінне відновлення роботи Чернігівської ТЕЦ, постраждалої від атак російських ракет та дронів, Олександра Ломако цікавить мало. На роботі його міні-пекарні блекаути ніяк не відображаються, так як електроенергія там ніколи не відключається, а сам Ломако з сім’єю готується до безхмарного життя у французькій Ніцці.

На Полтавщині суд звільнив від покарання хлопця, який розповсюджував інтимні відео своєї колишньої

8 січня Полтавський апеляційний суд виніс вирок Олексію К., який був обвинувачений у виготовленні та розповсюдженні порно-відео за участю своєї колишньої дівчини. Суд розглянув апеляцію, внаслідок чого вирок був змінений, але обвинуваченому вдалося уникнути покарання через закінчення строків давності. Відомо, що Олексій К. знімав статеві акти зі своєю дівчиною у період з січня по червень […]

The post На Полтавщині суд звільнив від покарання хлопця, який розповсюджував інтимні відео своєї колишньої first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Державний Борг України: Рекордні Цифри та Виклики 2023 року

За офіційними даними Міністерства Фінансів, станом на 2023 рік, державний і гарантований державою борг досяг нового історичного піку, склавши 5,519 трлн грн або $145,32 млрд. Протягом року цей показник зрос на 35,4% в гривні (1,444 трлн грн) і на 30,4% в доларах ($33,9 млрд). Головним чином, на цей ріст вплинуло отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 18 млрд євро, що становило значну частину загального збільшення боргу.

Також в статті відзначається, що витрати на обслуговування держборгу у 2023 році склали 8,2% від видатків загального фонду держбюджету. Це свідчить про певне погіршення структури державного боргу в умовах воєнного часу. Автор також зазначає, що навіть при припиненні виплат за боргом до 2027 року, уряд не зміг досягти більш вигідних умов відстрочки чи зменшення обов’язків, що створює серйозні виклики для країни в майбутньому.

Стаття відображає тривожні тенденції в розвитку державного боргу України протягом 2023 року. Згідно з даними Міністерства Фінансів, величезний зріст боргових зобов’язань досяг нового історичного рекорду, досягаючи 5,519 трлн грн або $145,32 млрд. Це підкреслює складні економічні умови, зумовлені веденням війни та реалізацією стратегічних планів.

Найбільший внесок у зростання боргу зробило отримання макрофінансової допомоги від ЄС, що становить значну частину загального збільшення. Однак, навіть з припиненням виплат до 2027 року, визначено важливий аспект – відсутність значущих угод щодо вигідніших умов реструктуризації боргу, а також списання частини заборгованості.

Стабільність структури державного боргу погіршилася, а витрати на його обслуговування зросли до 8,2% видатків загального фонду держбюджету. Ці показники, в контексті складнощів економічного та політичного характеру, створюють серйозні виклики для економічної стабільності та фінансової безпеки України. Це обов’язково вимагатиме від уряду ефективних стратегій управління борговими зобов’язаннями та пошуку шляхів фінансового відновлення країни.

Останні новини