Субота, 19 Квітня, 2025

Ефективне організування черги в ТЦК: стратегії та інструменти

Важливі новини

У центрі Дніпра на очах дитини охорона “Колі-Котлєти” побила та пограбувала воїна

В жаркую погоду многие из нас стремятся освежиться сочными и прохладными арбузами. Однако специалисты Кузбасской детской областной больницы предупреждают, что употребление арбузов не в сезон может представлять опасность для здоровья. Особенно это касается июньских «ранних» арбузов, которые зачастую оказываются небезопасными.

Опасности ранних арбузов

Ранние арбузы, которые появляются на прилавках уже в июне, могут содержать повышенные уровни нитратов и других химических веществ. Это связано с тем, что для ускорения созревания часто используются различные стимуляторы роста и пестициды. Высокое содержание нитратов может привести к отравлению, особенно у детей и людей с ослабленным иммунитетом.

Симптомы отравления нитратами включают:

Тошноту и рвотуГоловокружениеБоли в животеГоловную больПовышенную утомляемостьОсобенно осторожными следует быть родителям маленьких детей, так как их организм более чувствителен к вредным веществам.

Когда арбузы становятся безопасными

По мнению врачей, безопасные и полезные арбузы можно начинать покупать с середины августа. Именно в этот период начинается естественный сезон созревания арбузов, и вероятность содержания в них вредных химических веществ значительно снижается. Натурально созревшие арбузы обладают не только лучшими вкусовыми качествами, но и безопаснее для здоровья.

Советы по выбору арбуза

Чтобы обезопасить себя и своих близких, важно правильно выбирать арбузы. Вот несколько рекомендаций:

Время покупки: как уже упоминалось, лучше всего покупать арбузы с середины августа и до конца сентября.Внешний вид: зрелый арбуз имеет равномерный цвет кожицы, без пятен и повреждений. На «бочке» (место, где арбуз лежал на земле) должно быть желтоватое пятно.Звук при постукивании: зрелый арбуз при постукивании издает глухой звук.Хвостик: сухой хвостик свидетельствует о том, что арбуз созрел на поле.Польза арбузов

Арбузы не только вкусны, но и полезны. Они богаты витаминами А, В6, С, а также калием и магнием. Арбузы способствуют улучшению гидратации организма, поддерживают здоровье сердечно-сосудистой системы и обладают антиоксидантными свойствами.

Следуя рекомендациям врачей Кузбасской детской областной больницы, можно наслаждаться арбузами, не беспокоясь о возможных рисках для здоровья. Выбирайте правильное время для покупки и уделяйте внимание качеству продукта, чтобы арбузы приносили только пользу и удовольствие.

Про це повідомляють місцеві Telegram-канали з посиланням на поліцію та спецпідрозділ “Кракен”.

У Telegram-каналах 20 червня опублікували відео, як група людей у формі оточила чоловіка у цивільному одязі та взяла його руки в кайданки. Також один із чоловіків у формі обшукував сумку чоловіка у цивільному та, схоже, ударив його.

У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному – це Дмитро Павлов, який воював у спецпідрозділі Kraken ГУР МО, а люди у військовій формі – охорона народного депутата Миколи Тищенка.

Зазначають, що між Павловим, який гуляв з дитиною у центрі міста, та Тищенком сталася суперечка.

У Національній поліції розповіли, що за даним фактом відкрито два кримінальні провадження: за ст. 125 та ст. 146 Кримінального кодексу України.

Тищенко 20 червня написав пост, де підтвердив, що перебуває у Дніпрі. Він там заявляє, що місто перетворилося “на центр шахрайства”. Також він записав відео з бульвару, неподалік від місця, де невідомі напали на Павлова.

“Сьогодні [20 червня] ми спільно викрили одразу декілька адрес об’єднаного злочинного угруповання “дев’ятки”. Це велика мережа ботоферм, понад сто адрес по всій Україні. Наразі вже встановлено більшу частину всіх організаторів” – сказав він.

О 23:58 у поліції Дніпропетровської області підтвердили, що за фактом конфлікту у центрі Дніпра відкрили два кримінальні провадження. Зараз правоохоронці проводять слідчі заходи для ідентифікації всіх причетних осіб, причетних до події.

“Невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловіку тілесні ушкодження та незаконно утримували його. Подія сталася 20 червня близько 13:45 на пр. Яворницького у м. Дніпро. За даним фактом слідчими відділення поліції № 5 Дніпровського РУП відкрито два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) та 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України” – повідомили у поліції.

У спецпідрозділі “Кракен” підтвердили, що чоловік у цивільному, який отримав тілесні ушкодження внаслідок сутички, є колишнім військовослужбовцем їхнього підрозділу.

У Києві у певних колах виродок Микола Тищенко відомий як кримінальник на прізвисько “Коля Оболонський” і “Коля-Котлєта”. Це ніяк не заважає покидьку буди “народним депутатом” від так званої “партії” “Слуга народу”.

Депутата Рівненської облради Суховича у звинуватили незаконному збагаченні

Високий Антикорупційний Суд України (ВАКС) засвідчив провину колишнього заступника директора Поліського лісового офісу, що належить до державного підприємства "Ліси України", а також депутата Рівненської обласної ради, Віталія Суховича. У нього вилучено більше ніж 98 мільйонів гривень готівкових коштів. Це вирішальний крок у боротьбі з корупцією, який демонструє непохитну волю української влади в очищенні системи від недобросовісних посадовців та зловживань. Такі дії свідчать про те, що влада вживає ефективних заходів для відновлення довіри суспільства та забезпечення правової справедливості.

Таке рішення 29 травня ухвалив ВАКС.

Як вказується, Сухович визнав провину та надав викривальні показання щодо себе. Також він добровільно перерахував 5 млн грн на Збройні сили України і мав належну процесуальну поведінку. До того ж, обвинувачений підтримав спеціальну конфіскацію вилучених коштів.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 2 травня 2024 року між прокурором САП та обвинуваченим (Суховичем, – Ред.) у кримінальному провадженні. (Суховича, – Ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України», – йдеться в рішенні.

Обвинуваченому депутату призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням у 3 роки. Також суд застосував спецконфіскацію до 1,34 млн доларів, 1,034 млн євро та 1,56 млн грн, вилучених в Суховича.

Крім того, на депутата поклали наступні обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Чи повернуться біженці в Україну після закінчення війни

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Брік зазначає, що українські біженці не тільки оцінюють умови для свого власного життя, але й враховують перспективи для своїх дітей, що може бути вирішальним фактором при ухваленні рішення про повернення.

“Важливо не лише те, чи є у людей бажання повернутися. Вони також думають про своїх близьких, про те, що буде з їхніми дітьми, чи буде в Україні можливість для їхнього нормального розвитку”, — пояснив соціолог.

Зменшення рівня гостинності в країнах, де українці зараз перебувають, також навряд чи стане вагомим стимулом для їхнього повернення в Україну. В умовах економічної нестабільності або відсутності можливості забезпечити себе, біженці можуть шукати нові варіанти — такі як переїзд до Італії, Канади чи США.

“Якщо в людини зникає економічний стимул, їй потрібно приймати рішення, але це не означає, що вона повернеться саме в Україну. Біженці можуть розглядати й інші країни, де вони зможуть забезпечити собі краще майбутнє”, — додає Брік.

Російські наступальні напрямки в Україні: аналіз від NYT

Україна утримується від наступу Росії, показуючи максимальну стійкість у найважчий період з початку конфлікту, стверджує The New York Times. Російські сили взяли на себе завдання відновлення контролю над раніше втраченими територіями під час контрнаступу ЗСУ у 2022-2023 роках, здійснивши успішний наступ у суботу, захопивши Авдіївку. Останнє є найбільшим досягненням Росії з часу взяття Бахмута у травні минулого року. За аналізом авторів, Україні не вистачає боєприпасів без відновлення військової допомоги з боку США, щоб протистояти російському наступу. Російська армія розвернула п'ять основних напрямків наступу, що охоплюють міста й села на східній і південній частині фронту в Україні. Втрата Авдіївки, яка має стратегічне значення, дозволить російським силам ефективніше маневрувати. Наприкінці минулого місяця російські війська захопили Мар’їнку, що стало базою для подальших атак на південь. Однак призначення російських сил виявилося складним через велику втрату контролю над цими районами внаслідок активного українського опору.

Українські військові стверджують, що Росія зосередила навколо 40 000 військових у сусідньому районі Маріуполя з метою здійснення атаки з півдня. Водночас, російські солдати у районі Вугледара вважають, що падіння Авдіївки надасть можливість зробити активніші атаки з півночі. Кремль прагне відновити контроль над територіями, втраченими у 2022 році, зосереджуючи увагу на районі Роботиного в Запорізькій області. Російські сили намагаються штурмувати цей район, прагнучи повернути контроль над ключовими територіями. Від Кремлівської сторони спостерігається тиск на відновлення контролю над територіями через активні наступи у різних напрямках. Українські військові вважають, що Росія має намір прорвати оборону біля Часового Яру, щоб отримати контроль над командними висотами та загострити ситуацію у Краматорську. На Бахмутському напрямку діють приблизно 62 тисячі російських військових, і ситуація вимагає постійного моніторингу та реагування на події на місцях.

Українські військові та американське видання The New York Times стверджують, що Росія активізує свої дії на сході України, намагаючись відновити контроль над стратегічними територіями, які втратила у попередні роки. Російські війська зосереджуються у різних напрямках, включаючи південь та північ, де їх очікують інтенсивні бої. Наступ Росії може спричинити загострення конфлікту та загрозу безпеці у регіоні. Українські військові відзначають необхідність посилення оборони та оперативного реагування на зміни на фронті, щоб забезпечити безпеку населення та територіальну цілісність країни.

Операція ‘Стальний Грім’: співробітники СБУ та ГУР провели спецоперацію на металургійний комбінат у Липецьку, постачальника сировини для ядерної зброї та балістичних ракет

Удар, який вразив Новолипецький металургійний комбінат у ніч на 24 лютого, належав до розряду високоорганізованих спеціальних операцій, здійснених спільно співробітниками Служби безпеки України та української військової розвідки. Цей металургійний об'єкт, відомий своєю стратегічною важливістю для Російської Федерації, відігравав ключову роль у військово-промисловому комплексі країни, виконуючи значну кількість державних замовлень. Сировина, що виробляється на цьому заводі, має вирішальне значення для виготовлення ракет, артилерії та безпілотників, що використовуються у військових цілях.

Після безпілотних атак на комбінат виникла серйозна пожежа, і весь персонал був змушений евакуюватися. Головним об'єктом атаки стали установки для первинного охолодження неочищеного коксового газу, пошкодження яких спричинить значну зупинку виробництва на тривалий період.

Варто відзначити, що Новолипецький металургійний комбінат перебуває у власності олігарха Володимира Лісіна, який відомий своїми близькими зв'язками з диктатором Володимиром Путіним та входить до елітного клубу найбагатших людей Російської Федерації. До нещодавнього часу завод постачав сировину для компаній, що займаються розробкою ядерної зброї та балістичних ракет, підтримуючи військово-промисловий комплекс РФ в стратегічних напрямках.

• Спільна спеціальна операція співробітників Служби безпеки України та української військової розвідки, спрямована на удар по Новолипецькому металургійному комбінату, свідчить про високий рівень організації та планування з боку українських спецслужб.

• Вплив атаки на металургійний комбінат призвів до серйозної зупинки виробництва на тривалий період через пошкодження установок для первинного охолодження, що може значно вплинути на військово-промисловий комплекс Російської Федерації.

• Подія демонструє важливість кібернетичної та технологічної переваги в сучасному військовому просторі, де використання безпілотних апаратів стає все більш стратегічно важливим.

• Припинення постачання сировини з Новолипецького металургійного комбінату для розробників ядерної зброї та балістичних ракет може вплинути на здатність РФ до ведення війни та сприяти зниженню її військового потенціалу.

• Однак такі дії також можуть підвищити напругу між Україною та Росією та призвести до подальших ескалацій в конфлікті між двома країнами.

Міністерство оборони України оголосило про впровадження іноваційної ініціативи — електронної системи запису на прийом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Урядова посадовиця, заступниця міністра оборони, Катерина Черногоренко, оголосила про це. Початок цієї ініціативи відбувся 18 травня, коли Міноборони запустило додаток “Резерв+”, спрямований на швидке оновлення даних військовозобов’язаних без необхідності особистого візиту до центрів. Проте, запуск додатку мав свої проблеми, оскільки тисячі користувачів повідомляли про труднощі з доступом або помилки під час оновлення. Це спричинило скептицизм щодо електронної черги в ТЦК. Проте, цього разу для вирішення технічних проблем залучилася компанія QLogic, яка має значний досвід у розробці аналогічних систем для центрів надання адміністративних послуг. Це дає певну надію на поліпшення роботи електронної черги. Наразі електронна черга працює у тестовому режимі у всіх територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Процедура запису в електронну чергу передбачає наступні кроки:

У висновках до цієї статті можна зазначити, що впровадження електронної системи запису на прийом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Міноборони України є кроком уперед у вдосконаленні організації військової служби. Незважаючи на технічні проблеми, що виникли під час початкового запуску додатку “Резерв+”, співпраця з досвідченою компанією QLogic надає певні перспективи на вирішення цих проблем. Тестовий режим роботи електронної черги дозволить виявити та усунути недоліки перед повноцінним запуском системи. Окрім того, обов’язкове оновлення даних військовозобов’язаних, резервістів та призовників згідно з новим законодавством щодо мобілізації є важливим етапом у підготовці оборонної системи країни до ефективної дії в разі потреби.

Останні новини