Середа, 23 Липня, 2025

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

Важливі новини

СБУ затримала адвоката, який вимагав $1 млн за «вирішення» земельного питання

Служба безпеки України викрила та затримала адвоката, який вимагав від громадянина $1 млн за сприяння у вирішенні земельного питання. Про це повідомляє пресслужба СБУ. За інформацією СБУ, Суханов діяв у змові зі столичними чиновниками, обіцяючи за $1 млн допомогти з орендою земельної ділянки на набережній Дніпра у парку «Наталка». Він гарантував клієнту позитивне рішення через […]

The post СБУ затримала адвоката, який вимагав $1 млн за «вирішення» земельного питання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мінцифрі отримує повноваження над гральним сектором: що це означає для індустрії?

Українська Верховна Рада вирішила перевести відповідальність за регулювання азартних ігор та лотерей з Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) на Міністерство цифрової трансформації України. Цю ініціативу підтримали народні депутати Ярослав Железняк (“Голос”) та Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”). За їхніми словами, це рішення має базуватися на двох законопроектах — урядовому №9256 та №9256-1, який Железняк особисто вніс. Вони також планують посилити кримінальну відповідальність за незаконну рекламу та впровадити систему онлайн-моніторингу, щоб уникнути порушень. Глава Мінцифри, віцепрем'єр Михайло Федоров, має виступити на засіданні комітету з цих питань. Гончаренко закликає лобістів з ігрового бізнесу не спробовати перешкодити цьому процесу, обіцяючи розкрити імена тих, хто буде проти.

• Верховна Рада України вирішила передати регулювання азартних ігор та лотерей з КРАІЛ на Мінцифру.

• Ініціативу підтримали депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

• Рішення базується на законопроектах №9256 та №9256-1, які передбачають посилення відповідальності за незаконну рекламу та впровадження системи онлайн-моніторингу.

• Глава Мінцифри, Михайло Федоров, виступить на засіданні комітету з цих питань.

• Депутат Олексій Гончаренко закликає лобістів ігрового бізнесу не спробовати перешкодити цьому процесу, обіцяючи розкрити імена тих, хто буде проти.

Київтеплоенерго витратить понад 7 мільйонів на ремонт Центру обслуговування клієнтів

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” планує оновити приміщення Центру обслуговування клієнтів, що розташований на вулиці Будівельників, 25. За ремонтні роботи мають заплатити понад 7 мільйонів гривень, а завершити їх планують до кінця 2025 року. Відповідна інформація з’явилася в системі публічних закупівель Prozorro. Згідно з оголошенням, аукціон з вибору підрядника має відбутися 7 липня. У рамках ремонту планується […]

Можливість відставки: Дмитро Кулеба розглядає покидання посади глави МЗС

Президент Володимир Зеленський розглядає можливість звільнення глави МЗС, Дмитра Кулеби, повідомили джерела, близькі до Офісу президента. Згідно з отриманою інформацією, спочатку розглядалася можливість направлення його на посаду посланця до Лондона, проте пізніше цю позицію призначили Олександру Залужному.

Висловлено критику стосовно діяльності глави МЗС, зокрема щодо його ролі у призначенні послів та загального стану дипломатичної служби. В Офісі президента виявлене незадоволення дипломатичною діяльністю, особливо в контексті отриманих ресурсів, які, за вваженням, не були використані належним чином. За інформацією джерела, критика стосується навіть стану справ у посольствах, який, як вважається, не відповідає вимогам.

У зв'язку з цим, Ігор Жовква, заступник глави Офісу президента, який відповідає за зовнішньополітичний напрямок, розглядається як найбільш ймовірний кандидат на заміщення посади глави МЗС.

У результаті розгляду можливого звільнення глави МЗС, Дмитра Кулеби, президент Володимир Зеленський виявив незадоволення його роботою, зокрема щодо призначення послів та стану дипломатичної служби. Висловлені претензії до роботи Кулеби, які стосуються його ефективності та управлінських рішень.

Заступник глави Офісу президента, Ігор Жовква, розглядається як найбільш ймовірний кандидат на заміщення посади глави МЗС у зв'язку з його керівницькими якостями та здатністю курувати зовнішньополітичні питання.

Готуючись до викликів: прогноз імовірних цілей Російської атаки дронами та ракетами в Україні за аналізом ISW

Міністр оборони Російської Федерації, Сергій Шойгу, проголосив про наміри Росії посилити удари на Україну з метою подальшого руйнування матеріально-технічного забезпечення українських військ. У своїй заяві Шойгу підкреслив намір збільшити використання безпілотників та ракет у найближчі тижні для максимального завдання шкоди українській інфраструктурі та оборонно-промисловій базі до моменту отримання допомоги від Сполучених Штатів. Це випливає з доповіді Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики роблять припущення, що акцент Сергія Шойгу на ударах по українській логістиці може свідчити про можливу зміну цілей російських військ з метою поранення української транспортної інфраструктури, логістики та військових складських об'єктів. Російські війська вже нанесли сильні удари по об'єктах української транспортної інфраструктури в Дніпропетровській області 19 квітня, і можуть планувати повторити та розширити ці удари в найближчі тижні з метою перекриття українських зв'язкових ліній.

"Російське військове командування може сподіватися, що скоординовані заходи з перекриття обмежать здатність України розподіляти живу силу та матеріально-технічні ресурси на критично важливих ділянках фронту, та відтермінують покращення можливостей, які забезпечить українським військам прибуття американської безпекової допомоги", — відзначають аналітики.

Сам Сергій Шойгу у вівторок, 23 квітня, заявив, що російська армія підвищить інтенсивність ударів по Україні, зокрема, спрямованих на логістичні центри та бази зберігання західної зброї.

Згідно з інформацією з доповіді Інституту вивчення війни (ISW), Росія має намір посилити удари на Україну з метою руйнування її оборонної та транспортної інфраструктури. Проголошені наміри міністра оборони Росії, Сергія Шойгу, свідчать про можливість збільшення використання безпілотників та ракет для завдання максимальної шкоди українським об'єктам. Передбачається, що ці удари спрямовані на обмеження здатності України в розподілі ресурсів та призводять до затримки отримання американської допомоги. Зазначено, що Російська Федерація може планувати розширення атак на українські об'єкти в найближчі тижні з метою перекриття зв'язкових ліній та підтримки своїх стратегічних цілей.

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище — торнадо. Відео атмосферного вихору, яке швидко набрало популярність у соцмережах, опублікували дописувачі телеграм-каналу «Реальний Київ».

Фахівці пояснюють, що спостережене явище більше нагадує смерч — різновид торнадо, який за природою формування майже не відрізняється від свого потужнішого аналога. Як розповів еколог Олександр Соколенко у коментарі для ТСН.ua, торнадо виникають через зіткнення контрастних повітряних мас — теплої і холодної. Чим різкіша зміна температури, тим вищий ризик появи вихорів.

«Торнадо найчастіше трапляються у регіонах із постійними контрастами повітряних мас, наприклад, на півдні США. В Україні ці явища рідкісні та зазвичай менш потужні», — зазначив експерт.

За словами Соколенка, в Україні смерчі зазвичай фіксують на півдні — в Одеській області та біля Чорного моря. Однак торнадо у Київській області пояснюється аномальним перепадом температур: після надзвичайно теплої погоди тиждень тому на регіон різко вторглося холодне арктичне повітря.

Фахівець підкреслив, що поява торнадо у квітні є нетиповою для України і зазвичай подібні явища трапляються влітку, у період пікової сонячної активності. Тому така рання фіксація вихору може свідчити про вже відчутні кліматичні зміни.

Хоча зафіксоване торнадо виглядало ефектно, за оцінкою еколога, його сила була невеликою: вихор міг максимум збити людину з ніг або вирвати щось з рук, але не спричинити масштабних руйнувань.

Олександр Соколенко також застерігає, що в майбутньому кількість таких природних явищ в Україні може зрости. Хоча наразі вони менш руйнівні, ніж в США, із подальшими кліматичними змінами Україна ризикує все частіше стикатися з небезпечними атмосферними вихорами.

Останні новини