Середа, 23 Липня, 2025

Екс-чиновник Міноборони Лієв звільнений від запобіжного заходу у справі про втрату майже 1,5 мільярдів гривень

Важливі новини

На Закарпатті затягують резонансну справу про насильство над 14-річною дівчинкою

У Воловецькому районному суді Закарпатської області триває розгляд резонансної справи щодо зґвалтування 14-річної дівчини трьома підлітками. Попри значний громадський резонанс, фінальні судові дебати знову перенесено. Що сталося цього разу? Юридична компанія “Міллер”, яка представляє інтереси потерпілої, повідомила про чергову спробу затягнути процес із боку захисту обвинувачених. 26 грудня під час засідання захист подав заяву про […]

The post На Закарпатті затягують резонансну справу про насильство над 14-річною дівчинкою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Миколаївщині працівниця міськради шпигувала для ФСБ

Служба безпеки України затримала 57-річну працівницю одного з управлінь Первомайської міської ради, яка виявилась агенткою російських спецслужб. Про це повідомило Управління СБУ в Миколаївській області. За даними слідства, чиновниця збирала дані про переміщення та дислокацію підрозділів Збройних сил України, а також фіксувала маршрути руху військової техніки. Інформацію вона передавала через чат-бот, адміністрований Сергієм Лебедєвим на […]

Україна отримала від Фінляндії 5 тис. неякісних бронежилетів

Поліція Фінляндії підозрює місцеву компанію у постачанні Україні п’яти тисяч неякісних бронежилетів. Як повідомили 1 липня видання Yleisradio та ESS з посиланням на Центральну кримінальну поліцію, постачання здійснювалось у межах контракту з Міністерством оборони України у 2022 році. Контракт передбачав передачу 10 тис. бронежилетів на загальну суму близько 5,7 млн євро. Перші 5 тис. одиниць […]

Колишньому директору херсонського підприємства повідомили про підозру в розкраданні бюджетних коштів

Правоохоронці повідомили про підозру ексдиректору ТОВ «Теплогазмережа» Ігорю Лук’янову, якого підозрюють у привласненні майже 300 тисяч гривень з обласного бюджету Херсонщини. За версією слідства, у 2020 році під час будівництва амбулаторії у селі Щасливцеве посадовець умисно завищував обсяги виконаних робіт та вартість використаних матеріалів у документації. Унаслідок цих дій, як встановили слідчі, Лук’янов привласнив 297 […]

Українські дрони завдали удару по порту Бердянська

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

З шостої ранку Бердянськ атакують наші дрони. Основний удар в районі порту. Над портом візуально помітно дим від великої пожежі. Велика кількість швидких та пожежних

Окрім того, за його словами, місцева окупаційна адміністрація мало що вперше визнала влучання, повідомляє про атаку приміщення самої адміністрації в місті.

Окрім того, по деяким районом зникло електропостачання, а роботу офіційних бюджетних органів скасовано.

“Нарешті, добрий ранок з окупації”, – додав Андрющенко.

У тимчасово окупованому Бердянську ГУР та місцевий рух опору знищили залізничний міст, який російські окупанти використовували для перевезення військових вантажів.

Відмова Верховного антикорупційного суду (ВАКС) у зміні запобіжного заходу для екс-чиновника Міністерства оборони Олександра Лієва, якого підозрювали в причетності до фінансових махінацій у закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень, стало предметом гучного обговорення в суспільстві. За словами адвоката Назара Кульчицького, який надав коментар Суспільному, суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, відпустивши Лієва під особисте зобов’язання і направивши його ухвалу в СІЗО. Проте, цей крок викликав неоднозначність через відсутність прокурора під час засідання, що стало причиною повернення справи в Національну поліцію.

На думку судді Ярослава Шкодіна, який також висловився під час засідання, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не надали достатніх доказів для підозри щодо розкрадання. Це викликало застереження щодо обгрунтованості самої підозри та спроби її передачі до суду. Суддя вважає, що якщо прокурори не бачать складу злочину, то суду складно знайти його відповідно до закону.

Ці події знову поставили під сумнів роботу судової системи та її здатність ефективно реагувати на випадки корупції. Через технічні аспекти, зокрема невчасне повернення Лієва до слідчого ізолятора після скасування попереднього рішення, він фактично залишився без запобіжного заходу. Це викликало обурення серед громадськості і підкреслило необхідність удосконалення правової системи, а також ретельного контролю за діяльністю судових органів.

Загальні висновки з цієї статті вказують на кілька важливих аспектів. По-перше, рішення Верховного антикорупційного суду щодо зміни запобіжного заходу для екс-чиновника Міноборони Лієва стало об’єктом обговорення через відсутність прокурора під час засідання, а також через невідповідність доказів підозрі щодо корупційних діянь.

По-друге, важливою є критика судової системи, яка не завжди ефективно реагує на випадки корупції та не завжди відповідає закону.

Також відзначається необхідність удосконалення правової системи, зокрема щодо контролю за діяльністю судових органів та вдосконалення процедур з прийняття рішень у справах про корупцію.

Отже, стаття свідчить про важливість зміцнення прозорості, законності та ефективності в судовій системі України для боротьби з корупцією та забезпечення справедливості.

Останні новини