Субота, 19 Квітня, 2025

Екс-міністр Володимир Омелян числиться в ЗСУ, але фактично не перебуває на службі

Важливі новини

На півдні Німеччини вбили українського далекобійника через суперечку про війну

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

У суботу ввечері четверо водіїв із різних країн розпивали алкоголь на стоянці вантажівок біля села Оберрот.

Вони голосно сміялися і сперечалися про Україну і Росію, в якийсь момент конфлікт загострився і переріс у бійку. У результаті було вбито 34-річного українця.

Трьох інших заарештовано – їм 35, 41 і 45 років. Один із них – громадянин Узбекистану. Поліція з’ясовує, хто саме вбив українця.

Український дрон здійснив удар по військовому об’єкту РФ під Оренбургом

Уночі російські ЗМІ широко освітлили інцидент, повідомивши про напад українського безпілотника на військовий об’єкт у місті Орську, що розташований під Оренбургом, на відстані близько 1800 кілометрів від меж України. Цей несподіваний вчинок викликав значну хвилювання серед місцевого населення та експертного співтовариства, відзначивши його як один із рідкісних прикладів подібних атак на такій великій відстані від території України. Точні мотиви цієї дії залишаються невідомими, але вони безперечно підкреслюють загострення напруженості та небезпеки в районі, які можуть мати далекосяжні наслідки для регіональної стабільності та безпеки.

Офіційно ні сам удар, ні його наслідки ні Україна, ні Росія не коментували.

Однак українські ЗМІ з посиланням на джерела в ГУР заявляють, що метою атаки була радіолокаційна станція дальнього виявлення цілей «Воронеж М».

Чи вражена станція, невідомо.

На супутникових знімках, з’явившихся в мережі, видно, ймовірно, сліди пожежі, пише Радіо Свобода. Хоча достовірно оцінити ступінь можливого ураження не дозволяє якість фото.

Об’єкт належить до ядерної інфраструктури РФ.

Раніше повідомлялося, що аналогічний об’єкт був атакований українським безпілотником 23 травня в Армавірі Краснодарського краю.

«Воронеж М» – це радіолокаційна станція великої дальності, яка входить до системи відбиття ядерного нападу. Російський сенатор Дмитро Рогозін тоді звинуватив США в причетності до удару і заявив, що «вони дадуть відповідь по повній».

Згідно з військовою доктриною РФ, напад на об’єкти ядерного стримування може стати приводом для ядерного удару. Західні ЗМІ вже висловлюють тривогу з цього приводу.

Гендиректор «Укрпошти» відмовився розкривати дані про високі зарплати співробітників

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський відмовився відповідати на депутатський запит про кількість працівників компанії, які отримують заробітну плату понад 100 тисяч гривень на місяць. Запит був направлений народною депутаткою Ніною Южаніною, яка представляє парламентську опозицію. Про це чиновниця написала в Telegram. «На моє депутатське звернення щодо кількості осіб, що отримують заробітні плати в АТ «Укрпошта» понад 100 […]

The post Гендиректор «Укрпошти» відмовився розкривати дані про високі зарплати співробітників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Затриманих на кордоні чоловіків, які у розшуку військкоматів, будуть направляти до ТЦК

У Чернівецькій області вжито нові заходи для контролю над незаконним перетином державного кордону. Зафіксовані випадки спроб незаконного перетину кордону чоловіків призводять до їх негайної затримки. Особлива увага приділяється особам, які перебувають у розшуку військкоматів як ухильники. Це свідчить про серйозний підхід до забезпечення безпеки державного кордону та боротьби з порушеннями закону.

Затримані чоловіки, виявлені під час спроби незаконного перетину кордону, тепер будуть направлені безпосередньо до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Це нова ініціатива, спрямована на забезпечення ефективного контролю над такими порушеннями.

Розглянуті заходи сприятимуть не лише утриманню порушників, а й забезпечать можливість ретельного вивчення їхньої ситуації. Такий підхід дозволить виявити причини та обставини спроби незаконного перетину кордону, а також надати необхідну допомогу цим особам.

Підсилення контролю за порушеннями на кордоні та швидке реагування на них є важливим елементом забезпечення національної безпеки. Такі заходи сприяють зміцненню довіри громадян до системи правопорядку та підвищують рівень ефективності заходів з утримання та запобігання порушенням закону.

Таке рішення було оголошено помічником начальника місцевого прикордонного загону Ігорем Заруднєвим.

«Раніше на всіх порушників, які намагалися незаконно перетнути кордон, працівники складали протокол про адмінпорушення і відправляли до суду, який вирішував, яке покарання обрати. Зараз чітко прописано, якщо «за лінією ТЦК» людина перебуває в розшуку, прикордонники передають її поліції, а поліція доправляє прямо в ТЦК”, – повідомив Заруднєв.

Така норма прописана в новій постанові Кабміну. Тобто поширюватиметься вона і на інші ділянки кордону.

Зазначимо, що зараз ця практика за фактом поширюється взагалі на всіх військовозобов’язаних чоловіків, яких затримують у прикордонній зоні. Навіть якщо людина не перебуває в розшуку.

Оборонний комітет Ради ухвалив важливі зміни до законопроєкту щодо мобілізації: що це означає для національної оборони?

Оборонний комітет Ради ухвалив важливу поправку до законопроєкту про мобілізацію, яка має велике значення для військової служби. Згідно з цією поправкою, особи, які потрапили до армії через рекрутинг, не будуть відправлятися служити будь-куди, а матимуть можливість служити у тих частинах, до яких вони були завербовані. Це рішення сприятиме забезпеченню більш ефективного використання військового персоналу та підвищенню його морального стану.

Також було прийнято поправку, що вимагає від представників Територіальних військових комісаріатів (ТЦК) представляти свої посвідчення та назвати свої дані під час вручення повісток про призов. Це сприятиме збереженню довіри та прозорості у процесі мобілізації.

Проте, комітет не підтримав правку, яка надавала громадянам право фото- та відеофіксації під час вручення повісток. Незважаючи на це, зазначено, що це питання буде далі розглядатися на засіданні сесійної залі під час розгляду законопроєкту.

Важливою інформацією є те, що оборонний комітет продовжив розгляд понад 600 поправок, а поправка №1505 стала однією з ключових. Це свідчить про серйозність та відповідальність у вирішенні питань, що стосуються національної оборони та військової служби.

У висновках до цієї статті можна зазначити наступне:

• Оборонний комітет Ради ухвалив важливу поправку до законопроєкту про мобілізацію, яка стосується правил відправлення військовослужбовців до військових частин.

• Ця поправка гарантує, що особи, які були завербовані через рекрутинг, будуть служити у тих частинах, до яких вони були завербовані, замість того, щоб бути відправленими будь-куди.

• Також важливою є вимога про представлення посвідчень та назви представників Територіальних військових комісаріатів під час вручення повісток про призов, що сприятиме прозорості та довірі у процесі мобілізації.

• Не забуто також про питання відображення процесу вручення повісток у фото- та відеозаписах, яке залишається відкритим та буде обговорене під час розгляду законопроєкту на сесійній залі.

• Робота оборонного комітету Ради свідчить про серйозне ставлення до питань національної оборони та військової служби, а також про відповідальність у прийнятті рішень, спрямованих на підвищення ефективності та прозорості цих процесів.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

З початком повномасштабного вторгнення РФ, багато “патріотично налаштованих” представників еліт записалися на фіктивну службу до лав ЗСУ. Не став винятком й Володимир Омелян, спочатку записавшись в 206-й, а потім 251-й батальйон ТрО.

У червні 2023 року батальйон було відправлено на передову. Як тільки про це стало відомо, Володимир Омелян відразу перевівся до іншого підрозділу цієї ж військової частини, але вже на Рівненщині, тим самим убезпечивши себе в тилу. Після чого відразу відправився відпочивати на острів Крит. Дозвіл на відпустку на 17 днів був виданий Омеляну 21 липня 2023 року полковником Сергієм Каспровим.

На ці факти звернув увагу у своєму Facebook журналіст Євген Плінський. “Прямо напередодні відпустки підрозділ Омеляна, а саме у червні 2023 року, було відправлено на передову. Пана Омеляна одразу перевели до іншого підрозділу цієї ж військової частини, але вже на Рівненщині, тим самим зберігши його в тилу. Ну і як після такого нервового стресу не відпочити”? – написав Плінський.

Також журналіст опублікував довідку, датовану 19 липня, в якій командування надає дозвіл Омеляну на поїздку до острова Кріт (Ретімно).

“Ні, відпустка – звичайно, справа свята, особливо для наших захисників. Але тут справа трохи інша. По-перше, бійці підрозділу, в якому “служить” Омелян, кажуть, що назвати його перебування у підрозділі службою дуже складно. Вони запевняють, що більшість часу цей шановний пан займається особистими справами за місцем проживання”, – зазначає Євген Пілінський .

За інформацією Плінського, Омелян 21 липня виїхав із України через пункт пропуску “Устилуг” на кордоні з Польщею.

Новий виток скандалу навколо “фейкової служби” уже майора Володимира Омеляна розгорівся у липні 2024 року, після того як в ЗМІ потрапила інформація про проведення слідчими 3 відділу ТУ ДБР у місті Києві низки обшуків у кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом ухилення Омеляна від військової служби, незаконного отримання додаткової винагороди за безпосередню участь у бойових діях і незаконного отримання ним посвідчення учасника бойових дій.

Обшуки були проведені одночасно у Вишгородському районі Київської області, за місцем тимчасової дислокації 206 об ТрО, де Омелян рахувався на службі з кінця лютого до середини жовтня 2022 року; у Каневі, за місцем тимчасової дислокації 251 об ТрО, у складі якого Омелян у березні 2023 року, начебто, захищав Бахмут; у Києві, де знаходилась 241 обр ТрО, до складу якої входять 206 і 251 батальйони; у Сарнах, де дислокувалась 104 обр ТрО, у який Омелян рахувався на час проведення обшуків, а також за місцем проживання командира 104 обр ТрО та самого Омеляна.

Відповідно до фабули справи у березні 2023 року 251 об ТрО отримав наказ висунутись з Канева під Бахмут. Довідавшись про це, начальник групи планування штабу майор Омелян відправився на Схід, але не на місце дислокації, а до готелю в Краматорську. За інформацією, отриманою слідчими від оператора мобільного зв’язку, телефон Омеляна жодного разу не з’явився не тільки на основному командному пункті батальйону, але навіть на запасному, у глибокому тилу. Втім, це не завадило начальнику штабу 251 об ТрО нарахувати Омеляну додатково 100 тис. грн на місяць “за безпосередню участь у бойових діях” і видати Омеляну довідку ф.6 для отримання посвідчення УБД.

У ході обшуків були допитані військовослужбовці штабу 251 об ТрО, які підтвердили, що під час перебування на Бахмутському напрямку вони його ні разу не бачили. Також цікаво, що під час обшуку вдома в майора Омеляна були знайдені дві гранати Ф-1, очевидно, вкрадені Омеляном у військовій частині, походження яких екс-міністр пояснити не зміг. Після чого в ЄРДР був внесений ще один епізод – за ст.263 КК України. На думку журналіста Володимира Бойко, уникнути кримінальної відповідальності Омеляну вдалось давши хабар керівництву ДБР.

Як бачимо, Володимир Омелян в своєму прагненні повернутись до влади готовий відкрито брехати українському суспільству про свою начебто службу в ЗСУ. Спекулюючи на темі війни, Омелян майже щодня дає коментарі журналістам у військовій формі, хоча насправді є звичайним “ухилянтом” який у військовий час може дозволити собі виїзд за кордон та елітний відпочинок на Кріті. А його “особистий фронт” проходив не далі готелю в Краматорську, в той час коли бійці його підрозділу гинули в Бахмуті.

Останні новини