П’ятниця, 25 Липня, 2025

Ексчиновник КМДА привласнив 75 мільйонів гривень, призначених для паліативної допомоги

Важливі новини

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше не отримуватимуть компенсацій за оренду житла та послуги перекладу. Про це повідомляє ERR із посиланням на Департамент соціального страхування Естонії. Рішення торкнеться тисяч українців, які з 2022 року користувалися державною допомогою для адаптації в країні. До цього часу естонська влада надавала одноразову компенсацію витрат на оренду […]

Шуляк розповіла про зміни в програмі “єОселя”

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Нова ініціатива стосується житла, розташованого в Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях. Раніше за програмою єОселя в цих регіонах можна було придбати тільки житло, яке не перевищує три роки. Ці обмеження значно зменшували можливості для переселенців, які прагнули знайти нове житло.

Згідно з новими умовами, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та члени їхніх сімей першого ступеня споріднення можуть купувати житло, що було введено в експлуатацію не раніше ніж 10 років до дати укладення договору. Це стало можливим завдяки внесенню змін до умов доступного іпотечного кредитування громадян України за програмою єОселя.

Шуляк зазначила, що уряд залишив без змін норму щодо віку житла в Києві. У столиці програма єОселя продовжує діяти з обмеженням: житло не може бути старшим за три роки. Цей аспект також потребує подальшого доопрацювання.

В соцмережах віруситься відео, на якому екс-очільнику МОК Томасу Баху надягають підгузок

В соцмережах розходиться відео, на якому екс-голові Міжнародного олімпійського комітету Томасу Баху надягають на голову підгузок під час відвідин ресторану. Користувачі соцмереж пов’язують інцидент із проросійською позицією екс-чиновника, під час головування в МОК. Як зазначають автори поста, “Томас Бах, відомий своїми проросійськими поглядами, зазнав нападу підгузника в одному з ресторанів Європи. Очевидно, активісти вирішили, що […]

В Україні планують продовжити воєнний стан та мобілізацію ще на 90 днів

В Україні найближчим часом можуть продовжити воєнний стан та загальну мобілізацію ще на 90 днів. Відповідні законопроєкти вже готуються до розгляду у Верховній Раді. Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк в Telegram. Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні будуть продовжені ще на 90 днів. Голосування у Верховній Раді очікується вже наступного тижня. Відповідне рішення необхідно ухвалити до […]

The post В Україні планують продовжити воєнний стан та мобілізацію ще на 90 днів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що робити призовникам, які проживають не за місцем прописки

Основні аспекти військового обліку:

Як повідомляють у Львівському ТЦК, кожен призовник має особисто прибути до місцевого ТЦК та зареєструватися за фактичним місцем проживання. Це стосується як звичайних громадян, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які також повинні пройти реєстрацію як ВПО та стати на військовий облік у територіальному центрі.

Після того, як призовник буде зареєстрований за новою адресою, його дані будуть внесені до єдиного державного реєстру, і він автоматично зніметься з обліку за старим місцем проживання. Це спрощує процес ведення військового обліку й дозволяє державі більш точно відслідковувати мобілізаційні ресурси.

У той же час голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко прокоментував поточну ситуацію з мобілізацією в Україні. За його словами, на цей момент немає необхідності знижувати мобілізаційний вік. Військові фахівці вважають, що залучення молодих людей віком 18-20 років не завжди є ефективним у військових умовах.

Також Тимочко зазначив, що у разі перевірки бронювання частина осіб, які отримали бронь незаконним шляхом, можуть бути звільнені для служби в армії. Це дозволить залучити додаткові ресурси без необхідності значного розширення мобілізації.

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему в Київській міській державній адміністрації. У центрі справи — колишній очільник департаменту соціальної політики Руслан Світлий, якого підозрюють у розкраданні 75 мільйонів гривень, що мали піти на паліативну допомогу важкохворим киянам.

За даними СБУ, посадовець організував багаторівневу схему розкрадання бюджетних коштів, залучивши до неї своїх заступників, керівників медичних установ та бізнесменів. Фіктивні закупівлі медикаментів, оформлення люксових авто та елітного житла як «потреб пацієнтів» — усе це лише частина викритої афери.

Суть схеми була простою: через підконтрольні підприємства чиновники укладали договори на забезпечення паліативних хворих продуктами, ліками та послугами. Фактично ж значну частину грошей просто «освоювали» — витрачали на купівлю або оренду дорогих автомобілів, квартир, а також виводили готівкою через фіктивні послуги.

Уся звітна документація при цьому мала вигляд законної — майно нібито використовувалося для потреб пацієнтів. Але під час слідства з’ясувалося, що йдеться про звичайне прикриття, щоб вивести кошти в приватне користування.

Першими до рук правоохоронців навесні 2025 року потрапили двоє заступників Світлого, головний лікар київської психіатричної лікарні та ще один фігурант, який допомагав легалізовувати схему. Згодом вдалось вийти і на головного організатора.

Окрім самого Світлого, підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ також отримали троє підприємців, які допомагали виводити бюджетні кошти з-під контролю. За даними слідства, вони знімали готівку з рахунків через фіктивне надання послуг та передавали частку учасникам схеми.

У справі фігурує також так званий «тіньовий куратор» департаменту соцполітики, який нині, за інформацією СБУ, переховується за кордоном. Правоохоронці не виключають, що в найближчому часі з’являться нові підозрювані.

Наразі усім фігурантам, включно з Русланом Світлим, інкримінують привласнення чи розтрату майна в особливо великих розмірах. Максимальна санкція статті — 12 років позбавлення волі з конфіскацією.

Справа, яка вже отримала гучний резонанс, стала черговим свідченням того, як в умовах війни окремі чиновники продовжують заробляти на найвразливіших — тяжкохворих пацієнтах, які мали б отримувати допомогу, а не ставати інструментом для збагачення.

Слідчі дії тривають.

Останні новини