П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Експерти радять відмовитися від скумбрії на користь інших морепродуктів

Важливі новини

РосЗМІ повідомляють про захоплення трьох населених пунктів ЗСУ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За даними автора каналу Михайла Звінчука, підрозділи ЗСУ зайняли села Миколаєво-Дар’їно, Дар’їно та Свердликове. Крім того, українські та російські війська ведуть бої у Гончарівці та Олешні (гарнізон останньої перебуває у повному оточенні).

Загалом на територію Курської області вторглися до 400 військовослужбовців ЗСУ, ще до двох тисяч військових зосереджено вздовж кордону, пише «Рибар».

Те, що відбувається в Курській області, демонструє, що дана операція розроблялася ЗСУ протягом тривалого часу. При цьому наступ на цій ділянці може тривати ще щонайменше кілька днів — особливо на тлі значного зосередження українських сил у прикордонній зоні.

За даними каналів «Архангел спецназу» та «Два майори», ЗСУ продовжують просування до Суджі, населення міста розбіглося. У російських провоєнних пабликах обговорюється, що однією з цілей українських військ може бути знищення газовимірювальної станції «Суджа».

Місцева влада та міноборони рф подробиць про бої в Курській області не наводять.

Депутат Київради закликає киян не скаржитися на комунальні послуги

На конференції "Український експорт. Вікно відкривається?", що відбулася в Києві, було порушено критичне питання для вітчизняної промисловості. Олександр Каленков, очільник об'єднання підприємств "Укрметалургпром", наголосив на необхідності проведення термінових переговорів з Європейським Союзом щодо можливого перегляду термінів впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України, зважаючи на форс-мажорні обставини.

На думку Костюшка, незважаючи на важкі умови війни, 99% труб теплопостачання у столиці пройшли необхідні випробування, і система працює у штатному режимі. Він закликав киян порівнювати вартість і якість комунальних послуг з іншими країнами Європи, зокрема Польщею, Румунією та Чехією, де, за його словами, ціни на аналогічні послуги значно вищі.

“Більшість киян, або якась кількість, вже побували за кордоном і знають, скільки коштує квартирна плата в інших європейських країнах. Порівнюючи ціни та якість, киянам гріх скаржитися,” – заявив депутат.

Костюшко підкреслив, що столична влада не очікує значного погіршення якості комунальних послуг у період війни. Він зазначив, що всі необхідні заходи для підготовки до опалювального сезону були виконані, і система працює стабільно.

Дипломатичний Похід: Кулеба Планує Візит Президента Зеленського до Індії

Під час успішного візиту до Індії, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виклав плани щодо можливого візиту Президента України Володимира Зеленського до цієї країни. Він поділився цією новиною під час ефіру національного телемарафону, підкресливши активну роботу української дипломатії у цьому напрямі. Крім того, Міністр також заявив про можливий візит прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до України, що свідчить про важливість інтересів обох країн у поглибленні взаєморозуміння та співпраці.

"Українська дипломатія активно працює над організацією візитів Президента України Володимира Зеленського до Індії та прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до України", — зазначив Кулеба. Важливим етапом його візиту стала зустріч з міністром закордонних справ Індії Субраманьяном Джайшанкаром, під час якої обговорювалися ключові питання співробітництва між країнами. Розмова стосувалася не лише відновлення співпраці до рівня попередніх років, а й розвитку нових спільних ініціатив та програм, в тому числі Формули миру, спрямованих на зміцнення стабільності та миру в регіоні.

У висновку можна зазначити, що візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Індії був дуже продуктивним та плідним. Під час зустрічей з індійськими колегами обговорювалися важливі питання співпраці між країнами, в тому числі можливі візити вищих державних посадовців. Активна дипломатична робота з боку України свідчить про нарощування взаємних інтересів та бажання розширювати співпрацю. Такі зустрічі між представниками двох країн сприяють зміцненню дружби та розвитку партнерства в різних сферах, що має велике значення для подальшого спільного просування вперед.

Примітивний та злочинний піар від депутатів Броварів

Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед політиків, лінгвістів та звичайних громадян. Прихильники зміни назви аргументують свою позицію прагненням до мовної автентичності та відновлення історичної справедливості. Вони стверджують, що форма "Броварі" більше відповідає українським мовним нормам та історичним джерелам.

Зараз треба об’єднувати українське суспільство, а не створювати зайві лінії конфлікту, зокрема й суперечливими перейменуваннями. Політики, які порушують ці питання, мали би усвідомлювати, що це примітивний і навіть злочинний піар. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.

“На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – зазначив Руслан Бортник.

Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.

Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.

Нагадаємо

На позачерговій сесії депутати Броварської міської ради майже одноголосно ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо збереження назви міста “Бровари” та звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження назви міста “Бровари” з урахуванням наукових та історичних досліджень.

Постанову про перейменування Броварів на Броварі раніше зареєструвала група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським.

Коментуючи рішення міськради, мер Броварів Ігор Сапожко зазначив, що є три висновки наукових установ Національної академії наук України про те, що назва “Бровари” є історичною, і її треба зберегти.

Додав, що голосуванням на позачерговій сесії депутати підтвердили позицію більшості жителів Броварів, які виступають проти зміни назви міста.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й ухвалити відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – повідомив Ігор Сапожко.

В Асоціації міст України заявили, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Британський спецназ готують до відправлення в Україну у складі миротворчої місії

Велика Британія розпочала підготовку своїх сил спеціального призначення до можливого відрядження в Україну у складі миротворчої місії. Спецназ перебуває в режимі очікування, а військовим планувальникам доручено розпочати мобілізацію ресурсів для потенційного розгортання. Як повідомляє The Independent із посиланням на військові джерела, минулого тижня командний центр військового планування Великої Британії отримав директиву щодо підготовки особового складу […]

The post Британський спецназ готують до відправлення в Україну у складі миротворчої місії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Запаси скумбрії у північно-східній Атлантиці стрімко зменшуються, і науковці закликають відмовлятися від її споживання на користь більш екологічних морепродуктів. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на звіт Товариства охорони моря (MCS).

Колись чисельна та популярна скумбрія тепер потрапила до категорії видів, що перебувають під загрозою, згідно з останнім випуском довідника Good Fish Guide. Основна причина такого падіння — надмірний вилов, зокрема з боку Норвегії та Великої Британії. За останні чотири роки вилов скумбрії перевищував встановлені межі приблизно на 23% щороку.

«Скумбрія відчуває значний тиск через рибальську діяльність. Популяція скоро не зможе відновлюватися самостійно. Потрібні невідкладні дії, зокрема міжнародні домовленості про обмеження вилову відповідно до наукових рекомендацій», — наголосила менеджерка Good Fish Guide Еліс Мур.

У довіднику Good Fish Guide використовується кольорова система: зелений колір (оцінки 1–2) означає добрий стан популяції, жовтий (оцінки 3–4) — потребу в поліпшенні, а червоний (оцінка 5) — небезпеку. Скумбрію, виловлену в північно-східній Атлантиці тралом на середній воді, переведено з жовтої категорії до критичної — з оцінки 3 на 4. Це означає, що супермаркетам і ресторанам рекомендують припинити її продаж.

Альтернативою скумбрії можуть стати оселедець із Північного моря та сардини з регіону Корнуолл. Окрім того, екологічно безпечним варіантом залишаються мідії, вирощування яких не шкодить довкіллю.

Також в організації застерігають, що «велика п’ятірка» морепродуктів — тріска, пікша, лосось, тунець і креветки — перебуває на межі допустимих норм вилову. У зв’язку з цим споживачам радять звернути увагу на менш популярні, але стабільні за чисельністю види, зокрема морську капусту та хек.

Експерти наголошують, що вибір у бік стійких морепродуктів може вплинути на екологічну ситуацію, сприяти відновленню популяцій риби та допомогти зберегти морське середовище для майбутніх поколінь.

Останні новини