Середа, 23 Липня, 2025

Експерти спрогнозували яким буде курс долара

Важливі новини

Омбудсман пропонує надавати відстрочку ще одній категорії громадян

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Закон №3633-ІХ, що набув чинності 18 травня 2024 року, визначає, що колишні військовополонені мають право бути звільненими з військової служби, якщо вони не бажають її продовжувати, а також звільняє їх від примусової мобілізації. Проте це не стосується цивільних чоловіків, які, як і військовополонені, зазнали тортур та перебували у неналежних умовах.

Родини звільнених цивільних звертаються до Омбудсмана України, вказуючи на несправедливість. Вони стурбовані тим, що мобілізація цих осіб, які вже пережили полон, може поставити під загрозу їхнє фізичне та психічне здоров’я.

“Україна вперше стикнулася з ситуацією, коли держава-агресор порушує норми міжнародного гуманітарного права, затримуючи цивільних осіб. Нашій державі доводиться самостійно створювати правові стандарти, які можуть стати прикладом для інших країн,” — зауважив Омбудсман Дмитро Лубінець.

Для врегулювання цього питання Омбудсман пропонує внести поправки до:

За словами Лубінця, пропозиції вже передані до профільних комітетів Верховної Ради, але поки що конкретної реакції немає. Омбудсман наголошує, що це питання потребує суспільного розголосу, аби пришвидшити законодавчий процес.

Обмежено придатні до 5 лютого: що потрібно знати про повістки та ВЛК

Вінницький територіальний центр комплектування (ТЦК) оголосив важливі роз’яснення для осіб з категорією «обмежено придатний» у військовому обліку. Якщо особа не пройде повторний огляд до 5 лютого 2025 року, вона не буде подана в розшук, що стало чітким роз’ясненням від Міністерства оборони України. За словами представників ТЦК, якщо особа з таким статусом не пройде необхідний огляд […]

The post Обмежено придатні до 5 лютого: що потрібно знати про повістки та ВЛК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Польщі перші добровольці з “Українського легіону” підписали контракти із ЗСУ

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У польському місті Любліні, на базі рекрутингового центру при Генеральному консульстві України, перша група добровольців “Українського легіону” офіційно уклала контракти зі Збройними силами України. Про це повідомляє “Укрінформ”, у вівторок, 12 листопада.

Керівник рекрутингового центру запросив кожного добровольця по черзі підписати контракт, із яким вони ознайомилися заздалегідь.

За словами представника центру Петра Горкуші, на сьогодні заявки на вступ до “Українського легіону” подали вже понад 600 осіб.

Цей добровольчий підрозділ ЗСУ створено в межах безпекової угоди, яку в липні підписали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві. Одним із ключових пунктів цієї угоди є організація підготовки українських військових підрозділів на території Польщі.

Після підписання контрактів добровольців направлять на полігон поблизу Любліна для проходження базового навчання за стандартами НАТО. Навчальний курс триватиме 35 днів під керівництвом інструкторів з країн-членів Альянсу. Для тих, хто потребуватиме додаткового вишколу за спеціалізацією, передбачено подальшу підготовку в інших місцях.

Добровольці мають можливість підписати контракт на три роки або до завершення особливого періоду.

За домовленістю сторін, Україна забезпечує учасників Легіону військовою формою та медикаментами, тоді як Польща надає інфраструктуру, техніку та озброєння для навчання. Питання про повне оснащення підрозділу польською технікою й озброєнням для його подальшого відрядження до України все ще перебуває на стадії обговорення.

Нагадаємо, 3 жовтня Міноборони повідомило про початок прийому документів у Польщі від громадян України, які висловили бажання вступити до лав Сил оборони в “Український легіон”.

Уряд Чехії стежить за формуванням “Українського легіону” в Польщі та розглядає можливість участі в цьому проєкті.

Генерала Галушкіна знову затримали після внесення застави: нові деталі у справі

Екс-командувача оперативно-тактичного угруповання «Харків» Юрія Галушкіна, підозрюваного у справі про неналежну оборону Харківської області, повторно затримали після внесення застави в розмірі 5 мільйонів гривень. Інцидент стався на виході із СІЗО. За словами адвоката, Галушкіна затримали і повезли до ДБР. Як повідомили у ДБР, у межах розслідування кримінального провадження щодо недбалості командирів під час оборони частини […]

The post Генерала Галушкіна знову затримали після внесення застави: нові деталі у справі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сили оборони стримують наступ на 12 напрямках

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні.

Ворог завдав 78 авіаударів по позиціях українських підрозділів і мирних населених пунктах, зокрема скинувши 134 керовані авіабомби. Крім цього, дві ракети вразили цілі на підконтрольних Україні територіях. Російські війська задіяли понад 1600 дронів-камікадзе для ураження об’єктів, а також провели 112 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Атаки завдали значної шкоди в Харківській, Луганській, Донецькій та Запорізькій областях. Найбільше постраждали населені пункти в районах Харкова, Куп’янська, Торецька та Покровська, де російські війська атакували як житлові квартали, так і позиції українських захисників.

Сили оборони відбили атаки російських військ на 12 напрямках. На Куп’янському напрямку противник двічі проводив наступальні дії в районі Вовчанська. Збройні сили України зупинили дев’ять спроб окупантів просунутися в районах Кучерівки, Кругляківки та Лозового.

На Лиманському напрямку українські воїни відбили 15 атак, зосереджених поблизу Греківки, Невського та Білогорівки. На Сіверському напрямку наші підрозділи успішно зупинили ворожу атаку біля Верхньокам’янського.

На Торецькому напрямку російські війська за підтримки бомбардувальної авіації дев’ять разів намагалися просунутися вперед у районах Торецька, Щербинівки та Неліпівки. Сили оборони на Покровському напрямку відбили 39 атак ворога, найбільше атак було зосереджено поблизу Променя, Лисівки та Григорівки.

На Курахівському напрямку ситуація залишалася вкрай напруженою: окупанти здійснили 40 спроб прорвати оборону України в районах Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки та Антонівки.

На Времівському напрямку українські захисники відбили п’ять атак біля Богоявленки та Максимівки. На Оріхівському напрямку зафіксовано один штурм в напрямку Новоандріївки, а на Придніпровському напрямку противник тричі намагався прорвати позиції ЗСУ.

На північних кордонах, зокрема у Чернігівській області, російські війська зберігають присутність та ведуть розвідку, здійснюючи обстріли українських прикордонних позицій.

Ситуація на Волинському та Поліському напрямках залишається стабільною, без ознак формування ударних угруповань противника.

Авіація та ракетні війська ЗСУ продовжують завдавати ударів по ворогу. За минулу добу українські військові завдали п’ять ударів по місцях скупчення особового складу російських військ, а також уразили станцію радіоелектронної боротьби та інші об’єкти окупантів.

Фурса підкреслив, що немає підстав для паніки серед населення, адже курс вже майже півроку залишається на одному рівні. “Я не знаю звідки у населення панічні настрої. Курс останні майже півроку не змінюється”, – додав він.

На думку аналітика Олексія Козирєва, до кінця року курс долара в Україні може наблизитися до коридору 42-43 гривні за долар. Він пояснює, що міжнародне зміцнення позицій американської валюти, у поєднанні з девальвацією гривні, буде впливати на зростання долара.

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас також висловив свої прогнози, вважаючи, що до кінця 2024 року долар може перебувати в діапазоні 41,3-41,7 гривні за долар. За його словами, хоча курс долара до кінця року ще можна певною мірою спрогнозувати, у 2025 році можуть з’явитися різні фактори, які суттєво вплинуть на валютний ринок.

Таким чином, аналітики вважають, що в Україні курс долара залишиться в межах стабільності, але слід уважно стежити за міжнародними тенденціями, які можуть вплинути на валютний курс у майбутньому.

Останні новини