Вівторок, 22 Липня, 2025

Фракція Труханова бойкотувала сесію облради через звинувачення в союзі з ОПЗЖ

Важливі новини

Суд повернув державі нафтопровід Медведчука на Закарпатті

Українська держава повернула контроль над стратегічним об’єктом — частиною магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», що знаходиться на Закарпатті. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Закарпатської області. Позов подавав Фонд державного майна України. Відповідачами у справі були три компанії: швейцарська International Trading Partners AG, українське ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та Південно-Західне акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів, зареєстроване в […]

Контрудар Зеленського не змінить хід війни, – The Sunday Times

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Як наголошується в статті, у цій справі “всюди видно відбитки пальців” Зеленського.

“У Києві вже багато місяців не секрет, що президент тисне на своїх військових начальників, щоб ті почали літній наступ. Але, з огляду на проблеми України з людьми та ресурсами, ті вагалися”, – йдеться у статті.

Очевидно, що Київ тепер готовий ризикувати цінними солдатами і технікою, щоб зайняти тут хоч якусь позицію. Критики Зеленського стверджуватимуть, що це нераціональне використання як життів солдатів, так і важкої техніки, якої Україна відчайдушно потребує далі на півдні, на Донбасі.

Але в статті при цьому зазначається, що “цей контрудар не зможе переломити хід війни”.

Прокурор Генпрокуратури Андрій Андрєєв вкладає 1,5 мільйона доларів у ремонт елітних осель у Конча-Заспі

Ці будинки, які зараз об'єкт ремонту для прокурора Офісу Генерального прокурора Андрія Андрєєва, належать йому та його родині. Але що цікаво — як саме сім'я прокурора здійснила придбання цієї нерухомості, особливо враховуючи, що будинки розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу в Кончі-Заспі, навпроти містобудівної документації. І ще цікавше, хто саме з його колег надав йому допомогу в цьому плані, а також чи продовжує вони допомагати йому і надалі.

Наразі у київській поліції розгорнуто кримінальне провадження, спрямоване на розкриття обставин захоплення та забудови території дитячого оздоровчого комплексу елітними дачними котеджами. Цей комплекс розташований за адресою Столичне шосе, № 149, у Голосіївському районі, відомому як Конча-Заспа. Кваліфікація правопорушення відповідає ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу, що стосується шахрайства в особливо великих розмірах, що вважається особливо тяжким злочином.

У ході розслідування було встановлено, що щодо першочергового власника дитячого оздоровчого комплексу, ЗАТ "Київгума", порушено справу про банкрутство. Призначений управитель, пан Кудляк, оперативно почав незаконно відчужувати земельні ділянки та недобудовані об'єкти на цій території, яка нині перетворилася на елітне котеджне містечко. Цей процес прикривався заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України та представниками органів, що борються з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора, Андрієвим Андрієм Васильовичем. Винагородою за цю допомогу були два будинки, однак, насправді, вони були придбані за значно заниженою ціною, а не за 1,5 мільйона доларів кожен.

Поліція намагалася взяти під контроль цю ситуацію, навіть наклавши судовий арешт на ділянки землі, але процесуальні керівники прокуратури вирішили не допускати до передачі майна в арешт. Натомість сам прокурор Андрієв разом з дружиною вирішив робити ремонт у будинках, які були затримані судом. Він виражує подяку своїм друзям з Київської місцевої прокуратури за їх допомогу.

Хочеться, звісно, побажати щасливого нового життя прокурору та його друзям, проте, з огляду на проведення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірки щодо можливого незаконного збагачення, а також на проведення Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо фактів недекларування та незаконного збагачення, можливо, найближчим часом прокурору доведеться стикнутися зі справжньою проблемою – не запрошенням на новосілля, а, можливо, і підозрою.

У висновку можна зазначити наступне:

• Стаття викликає серйозні обурення та занепокоєння щодо можливих випадків корупції серед високопосадових осіб, зокрема прокурорів.

• Ця ситуація підтверджує необхідність посилення контролю за діяльністю прокурорського корпусу та інших органів влади для запобігання корупції та зловживань владою.

• Розслідування провідних правоохоронних органів, таких як поліція, НАБУ та ДБР, є важливим етапом у забезпеченні ретельного розгляду цієї справи та притягнення винних до відповідальності.

• Необхідно забезпечити прозорість та об'єктивність розслідування, щоб забезпечити довіру громадськості до правосуддя та забезпечити справедливість.

• Інституційна реформа та вдосконалення механізмів контролю за діяльністю владних структур є необхідними для зміцнення правової держави та боротьби з корупцією.

Очікується оприлюднення остаточного варіанту нового правопису наприкінці року

Новий український правопис, варіант якого очікується до кінця цього року після подальшої обробки, має велике значення для нашої мовної спільноти. У спеціальному інтерв’ю доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко, керівник Інституту української мови при Національній академії наук України, розкрив плани інституту стосовно цієї важливої ініціативи. За його словами, інститут неустанно працює над усуненням виявлених недоліків у правописі, а також активно готує текст для його майбутньої публікації.

“Ми розуміємо нинішню ситуацію і працюємо над усуненням недоліків у правописі. Готуємо текст, який має бути”, – зазначив Гриценко.

З його слів, “правопис треба скоротити, видалити те, що стосується самоочевидних речей, які можна знайти у словнику. Є орфографічний словник, який має бути додатком до правопису, де будуть наведені складні форми”.

Гриценко також зазначив, що доопрацьований варіант правопису буде переданий комісії з мовних стандартів для ухвалення. “Тепер не будуть причетні ані Кабмін, ані Міністерство освіти, і вже не потрібна шапка Національна академія наук. Тепер такий шлях і його треба реалізувати”, – додав він.

Щодо завершення редагування правопису, Гриценко відповів, що “питання актуальне, але треба зачекати до кінця поточного року для публікації остаточного варіанта”.

У Монако затримали сина екс-президента «Мотор Січі» Богуслаєва — підозрюють у розкраданні активів підприємства

У Монако затримано сина колишнього президента українського підприємства «Мотор Січ» Вячеслава Богуслаєва — його підозрюють у розкраданні активів стратегічного держпідприємства. Про це 2 травня повідомила Служба безпеки України. За даними слідства, батько і син реалізували злочинну схему із виведення активів: штучно занизили вартість акцій держпідприємства, скупили контрольний пакет, а потім переоформили його на офшорні структури, […]

Фракція партії “Довіряй ділам”, пов’язана з мером Одеси Геннадієм Трухановим, оголосила про демарш під час сесії Одеської обласної ради. Після заяви з трибуни депутати фракції залишили залу засідань.

Як повідомляє місцеве видання «Думська» та підтверджують наші джерела, з відповідною заявою виступив голова фракції Олександр Ахмеров. За його словами, обласна влада, зокрема голова облради Григорій Діденко, бере участь у нібито скоординованій кампанії з дискредитації міського голови Одеси.

Ахмеров заявив, що така кампанія, на його думку, здійснюється у співпраці з представниками колишньої проросійської партії ОПЗЖ:

“Проти мера Одеси розгорнуто масштабну кампанію з дискредитації, підтримувану обласною владою, яка створила коаліцію із забороненою ОПЗЖ”, — сказав він.

Фракція “Довіряй ділам” після виступу залишила залу.

Конфлікт між командою Геннадія Труханова та головою облради Діденком триває вже кілька років. Згідно з повідомленнями у ЗМІ та відкритих джерелах, він періодично загострюється внаслідок змін у ситуативних коаліціях, які формуються в обласній раді. Зокрема, раніше в обговореннях фігурувала участь в коаліції представників фракцій “Слуга народу”, ОПЗЖ, “Довіряй ділам” та “Батьківщина”.

Офіційних коментарів з боку голови облради Григорія Діденка на момент публікації не надходило.

Останні новини