Вівторок, 22 Липня, 2025

«Гарантій не буде»: Зеленський застеріг світових лідерів від поїздки до Москви

Важливі новини

Порошенко звинуватив Зеленського в порушенні Конституції

Колишній президент України Петро Порошенко у новому інтерв’ю британському виданню The Times різко розкритикував чинного главу держави Володимира Зеленського. Зокрема, він заявив, що Зеленський намагається «усунути будь-яких конкурентів» і «правити залізною рукою». Порошенко особливо наголосив на персональних санкціях, накладених проти нього. «Чому він це робить? Тому що він ненавидить мене на біологічному, хімічному рівні. І, […]

У липні відключення світла можуть становити до 10 годин на день

Україна стоїть перед загрозою тривалих перерв у постачанні електроенергії у липні, можливість яких оцінюється на до 10 годин на добу. Такі прогнози висловив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, підкреслюючи критичність ситуації, що вже наявна. Відключення електропостачання можуть суттєво ускладнити життя населення та роботу підприємств. Незважаючи на заходи, що вживаються для запобігання кризі, необхідно планувати альтернативні джерела енергії та раціонально використовувати електричну енергію для зменшення впливу цієї ситуації на громадське життя та економіку.

«Більш критичною ситуація буде в липні. Якщо у нас зараз майже сім годин відключень, то ми, очевидно, очікуватимемо відключення в липні по десять годин”, – сказав експерт.

За його словами, за підсумками останніх обстрілів Україна втратила вже 9,8 гігават потужності своєї генерації. Раніше називалася цифра 8 гігават.

Ситуація може покращитися у вересні, коли після ремонту повернуться до роботи два атомні енергоблоки, вважає Попенко.

Антикорупціонери України з’ясовують відносини

Напередодні в Україні наростає напруженість між двома ключовими антикорупційними органами – Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Інформація щодо дій прокурорів САП у рамках слідства, пов'язаного з НАБУ, викликала широкий резонанс не лише серед громадськості, але й у ЗМІ. Виникла необхідність уточнення та об'єктивного аналізу подій, що стосуються діяльності цих важливих структур.

Спочатку у ЗМІ пройшла інформація, що САП проводить слідчі дії в НАБУ з приводу витоку інформації з Бюро у корупційній справі про «велике будівництво». Як повідомлялося, дії ці проходили у детектива НАБУ Валерія Полюги та ексголови Броварської РДА Біркадзе. А витік інформації був на користь одного з фігурантів справи про «велике будівництво» Юрія Голика, якого вважали людиною, близькою до ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка.

Учора НАБУ виступило з різкою заявою з цього приводу. З одного боку – підтвердивши, що ведеться розслідування щодо витоку, але, з іншого боку, заявивши, що веде його саме НАБУ. І далі йшов наїзд на САП: «Повідомляємо колегам у САП: у НАБУ було і є достатньо ресурсу для здійснення розслідування. НАБУ завжди гарантує незалежне розслідування і чекає від наших основних партнерів такого ж підходу».

При цьому антикорупційні активісти, пов’язані із західними посольствами (зокрема, Шабунін і Ніколов), у конфлікті стали на бік САП, натякаючи на прийдешні проблеми у керівників НАБУ. Наприклад, у заступника голови НАБУ Гізо Углави. А джерела, близькі до керівництва НАБУ, заявили, що обшуків в Углави не було, і що все, що відбувається, – «вкидання» глави САП Клименка, який діє у зв’язці з Шабуніним.

Що відбувається?

Усе почалося ще 2022 року, коли з посади керівника НАБУ пішов Артем Ситник, який користувався підтримкою західних структур і пов’язаних із ними активістів. Новим керівником НАБУ став Семен Кривонос. Причому, активісти відразу до його кандидатури поставилися з підозрою, що вказувало – він не з їхньої «тусовки». На відміну від глави САП Клименка, який користувався їхньою повною підтримкою.

Далі в НАБУ важлива зміна відбулася 2023 року – звільнили голову управління детективів, праву руку Ситника, Калужинського. За неофіційними даними – через злив інформації у кримінальних справах олігарху Ігорю Коломойському.

Активісти це сприйняли в багнети.

А вже цього року, вони розкритикували Кривоноса і Гізо Углаву за реформу управління детективами в НАБУ, звинувачуючи їх у прагненні взяти під свій контроль слідство.

Тобто, судячи з усього, в НАБУ вирішили провести «чистку» людей Ситника, що і викликало таку гостру реакцію групи підтримки колишнього глави Бюро.

І тепер конфлікт вийшов у відкриту фазу. Ймовірна мета – «збити» керівництво НАБУ і відновити вплив активістів на цю структуру.

Вони користуються підтримкою з боку західних посольств.

Однак Офісу президента успіхи Шабуніна і Ко не потрібні.

Як повідомляють джерела, близькі до Банкової, останнім часом стосунки Зеленського і західних структур досить напружені. Це, зокрема, проявилося під час візиту до Києва держсекретаря США Блінкена, який, за даними джерел, виставив Зеленському низку вимог (включно з кадровими), які президент виконати відмовився і, своєю чергою, висунув претензії до посла США в Україні Бріджит Брінк, що підтримує тісні зв’язки з активістами на кшталт Шабуніна.

“У Зеленського позиція така: я спілкуюся безпосередньо з лідерами західних країн, вони нічого такого не вимагають. Тому, якщо якісь вимоги виставляють західні посли та інші клерки, і ми вважаємо ці вимоги неприйнятними, ми їх будемо ігнорувати”, – сказало джерело.

А якщо НАБУ і САП діятимуть як єдине ціле під контролем західних структур і під впливом активістів, то є ймовірність того, що, помстившись за «неслухняність», антикорупційні структури почнуть розслідування проти оточення Зеленського. Причому, за однією з версій, саме це і є головною метою нинішніх рухів проти керівників НАБУ.

Тому Банкову цілком влаштовує конфлікт НАБУ і САП, що зменшує для неї загрозу скоординованого удару з їхнього боку.

До речі, подібна ситуація вже була за Порошенка, коли почався конфлікт між керівництвом НАБУ і головою САП Холодницьким. Що частково паралізувало роботу антикорупційної вертикалі.

У ДПС пояснили, що робити ФОПам під час мобілізації

У Головному управлінні Державної податкової служби у Миколаївській області пояснили, що фізичним особам-підприємцям не потрібно припиняти свою діяльність у разі мобілізації. Таку інформацію оприлюднила “Судово-юридична газета”. Згідно з частиною 3 статті 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, державна реєстрація підприємництва не скасовується автоматично у разі призову на строкову службу, мобілізації чи укладення […]

На Київщині та Волині затримали підпалювачів автомобілів військових і релейних шаф

У Київській та Волинській областях правоохоронці затримали п’ятьох осіб, яких підозрюють у підпалі автомобілів військовослужбовців та релейних шаф залізничної інфраструктури. Зловмисники знімали свої дії на відео, щоб звітувати перед так званими “кураторами”. Про це повідомляють Київська міська та Волинська обласна прокуратури з посиланням на Національну поліцію України. За даними слідства, киянин через Телеграм отримав замовлення […]

The post На Київщині та Волині затримали підпалювачів автомобілів військових і релейних шаф first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію Росії щодо триденного перемир’я на 9 травня, яку озвучив президент РФ Володимир Путін. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зеленський наголосив, що Україна готова розглядати лише повноцінне припинення вогню терміном щонайменше на 30 днів, а не символічну паузу під військовий парад у Москві.

«Наша позиція дуже проста: триденного перемир’я замало. Ми вимагаємо 30 днів тиші, щоб це було не показове жестове припинення, а реальна гуманітарна пауза», — заявив глава держави.

Він також додав, що Україна не несе відповідальності за безпеку іноземних лідерів, які планують відвідати парад 9 травня у столиці Росії.

«Вони (Росія) забезпечують вам безпеку, і тому гарантії ми вам жодні давати не будемо. Тому що ми не знаємо, що Росія буде робити в ці дати», — сказав Зеленський.

Крім того, президент відрадив іноземним лідерам брати участь у параді в Москві, прямо натякаючи на те, що військові дії можуть торкнутися й самої Красної площі. Нагадаємо, раніше Зеленський дав зрозуміти, що удар по параду 9 травня не виключається.

Його заява — це не лише дипломатичний сигнал, а й попередження: Україна не дозволить Кремлю перетворити 9 травня на безпечне шоу в умовах агресії.

Останні новини