Середа, 23 Липня, 2025

Глава ГУР Буданов попереджає про загрозу існуванню України без мирних переговорів

Важливі новини

10 червня: яке сьогодні свято і що не можна робити

Сьогодні, 10 червня, у світі й в Україні згадують святців, дотримуються народних прикмет і відзначають як міжнародні, так і національні свята. Цей день поєднує давні традиції, світські урочистості та сучасні нагоди для усмішки — від дня кулькової ручки до Дня морозива. Міжнародні події 10 червня у світі відзначають кілька незвичних свят. Це — День стилю […]

Анжела Макєєва: Підроблений диплом та стрімке збагачення

У вітчизняному інформаційному просторі з'явилося повідомлення, яке викликало значний резонанс серед громадськості та експертної спільноти. Згідно з інформацією, поширеною в низці телеграм-каналів, родичка високопосадовця місцевого рівня нібито придбала значну кількість об'єктів нерухомості протягом останніх кількох років.

Придбана Вікторією Гончарук нерухомість у Бучанському районі викликала підозри та поставила багато запитань щодо можливих корупційних схем. Особливу увагу привернув факт, що після того, як Анжела Макєєва стала секретарем Ірпінської міської ради, її сестра Вікторія розпочала активну купівлю майна під час війни.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Одразу з’являється питання: як Вікторія Гончарук, яка все своє життя працювала бухгалтером у ДЮСШ, районній державній адміністрації та у відділі молоді й спорту, маючи офіційний дохід, що не перевищував 500 тисяч гривень за кілька років, змогла придбати 53 земельні ділянки та житлові будинки, загальна вартість яких перевищувала $1 млн?

Також це не перший скандал за участю Анжели Макєвої.

У серпні цього року журналістам стало відомо, що Анжела Макєєва мала підроблений диплом про вищу освіту і під час війни неодноразово виїжджала за кордон, користуючись комунальними автомобілями. Журналісти отримали офіційну відповідь від Міністерства освіти, що диплом, яким користувалася Макєєва, не видавався.

У редакцію видання vlasti.net надіслали копію диплома Анжели Макєєвої, яку вона зазвичай засвідчувала своєю підписом, додаючи, що копія відповідає оригіналу. За словами особи, яка надіслала цей документ, Макєєва використовувала його під час виборчої кампанії, подаючи до партії “Слуга народу” і до, а також при працевлаштуванні.

Насправді, Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 2011 році не видавав диплом з вказаними серією і номером студентці на ім’я Макєєвої. Журналісти перевірили це як неофіційно в університеті, так і офіційно на спеціальному сайті Міністерства освіти. На журналістський запит Міносвіти надало офіційний висновок, що диплому з такими даними не існує.

Згідно з українським законодавством, використання підроблених документів суворо карається. Стаття 358 Кримінального кодексу України передбачає штрафи, виправні роботи або навіть позбавлення волі строком до двох років. Для державних службовців це також означає втрату посади та довічну заборону обіймати державні посади.

Того ж місяця видання Інформатор повідомило, що, попри заборону депутатам місцевих рад і чиновникам виїжджати за кордон, Анжела Макєєва кілька разів із 2022 року перебувала за межами України. Вперше це сталося восени 2022 року під час її відпустки, коли вона перетинала кордон на автомобілі комунального підприємства Ірпеня “Теплоенергопостач”. Відомо, що вона виїхала з України 27 вересня 2022 року, а повернулася 4 жовтня.

Залишається незрозумілим, на яких підставах Макєєва використовувала автомобіль комунального підприємства, яке зазнало збитків, для особистого відпочинку за кордоном. Це підприємство не надає автомобілі в оренду депутатам для поїздок за межі країни. Зокрема, за 2023 рік КП “Теплоенергопостач” заявило про чистий збиток у розмірі 48 млн грн.

Також в червні 2024 року Макєєва двічі перетинала державний кордон через пункт пропуску в Ужгороді. Вона виїхала 15 червня до Словаччини і повернулася 29 червня. Це не було службовим відрядженням, оскільки в цей час вона перебувала в офіційній відпустці. Цього разу вона не використовувала комунальний автомобіль, проте згідно з постановою уряду від 27 січня 2023 року № 69, депутатам і державним службовцям заборонено виїжджати на відпочинок за кордон.

Де саме Макєєва відпочивала протягом цих двох тижнів, наразі невідомо. Чи це були альпійські курорти Австрії, Швейцарії чи Італії, або ж пляжі Чорногорії чи Хорватії?

Громадськість сподівається, що як публічна особа Анжела Макєєва пояснить свої дії і розповість про причини поїздки та поділиться враженнями від свого закордонного відпочинку.

Окрім цього Анжела Макеєва була кандидаткою на відкликання з депутатської посади згідно аналізу маркерних голосувань руху Чесно ще з 2021 року. Проте не дивлячись на свою шахрайську діяльність і використання службового становища Макєєву оминула загроза відкликання.

Суд наклав арешт на телефон директора «Інтерпайп Україна»

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Обшук проводився у рамках розслідування справи НАБУ, що стосується можливого завищення цін на закупівлю обсадних труб. Згідно з підозрами, державі могли бути завдані збитки щонайменше 18 млн грн через можливу змову між ТОВ «Інтерпайп Україна» (яке контролюється Віктором Пінчуком через офшори) і ПАТ «Укрнафта».

Під час обшуку директор ТОВ «Інтерпайп Україна» Денис Морозов, за рекомендацією свого адвоката, заблокував телефон і відмовився надати пароль доступу. Це ускладнило можливість провести огляд інформації на телефоні, що стало підставою для прийняття рішення про арешт апарату.

Суд задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і наклав арешт на мобільний телефон. Рішення полягає у тимчасовій забороні користування, розпорядження та відчуження телефону.

Досудове розслідування виявило, що вартість труб, зазначених у договорі № 23/1490-МТР від 02.08.2023 між ПАТ «Укрнафта» і ТОВ «Інтерпайп Україна», була завищена. За слідчою версією, збитки від цієї угоди можуть становити щонайменше 18 084 993,91 грн (з ПДВ). Завищення вартості товару могло бути здійснено через перепродаж між юридичними особами, що включає ТОВ «Інтерпайп НІКО ТЬЮБ», AT «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» і ТОВ «Інтерпайп Україна», яка у свою чергу поставила товар ПАТ «Укрнафта».

Розслідування триває, і детективи НАБУ продовжують збирати докази. Прокурори готуються до подання відповідних матеріалів до суду для подальшого розгляду справи.

СБУ затримала російських агентів на Дніпропетровщині

2 лютого в Павлограді на Дніпропетровщині сталося загрозливе для безпеки подія — вибух біля будівлі територіального центру комплектування. Саморобний вибуховий пристрій, підірваний зловмисниками поруч із військкоматом, призвів до поранення 24-річного військовослужбовця. Однак завдяки оперативній роботі Служби безпеки України та Національної поліції, терористичний акт був розкритий менше ніж за добу, а всі причетні до злочину особи […]

The post СБУ затримала російських агентів на Дніпропетровщині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Одесі на ремонт доріг виділили 17 мільйонів: хто освоїть гроші

В Одесі знову збираються витратити значну суму міського бюджету на ремонт доріг. Управління дорожнього господарства оголосило два тендери на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі загальною площею 9600 м² майже за 17 мільйонів гривень. Перший тендер на 8,9 млн грн передбачає роботи на Адміральському проспекті, вулицях Середній, Прохорівській, Дальницькій та Івана Фунтового. Другий — на 7,7 млн […]

Глава Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов звернувся до народних депутатів із попередженням про серйозну загрозу для існування України, якщо мирні переговори з агресором не розпочнуться до літа. Про це повідомляє видання «Українська правда» із посиланням на власні джерела.

За їхніми даними, нещодавно в Раді відбулася закрита зустріч, де керівникам парламенту і фракцій командування сил оборони доповідало про реальний стан військових справ.

«Спочатку багато, заплутано, але дуже цікаво розповідали представники Генштабу. Потім були різні доповіді ще. Але найбільше запам’яталася відповідь Буданова. Хтось запитав його, скільки ще часу в нас є. І Кирило зі своєю холодною посмішкою каже: «Якщо до літа не буде серйозних переговорів, то далі можуть запуститися дуже небезпечні процеси для самого існування України», – розповів виданню один з учасників зустрічі.

«Усі так переглянулися і замовкли. Мабуть, треба, щоб усе вийшло», – наводить газета слова іншого учасника закритої зустрічі.

До цього ексрадник Офісу президента Олексій Арестович заявив про те, що ЗСУ «розвалені в нуль». За його словами, політичні вимоги до продовження ведення бойових дій призводять до деморалізації військ. Крім того, вказує Арестович, щонайменше третина армії – це відмовники, солдати, які самовільно залишили частини, або обмежено придатні.

Ексрадник офісу Зеленського також стверджує, що фіксуються «сотні» випадків здачі українських солдатів у полон.

The post Глава ГУР Буданов попереджає про загрозу існуванню України без мирних переговорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини