Середа, 23 Липня, 2025

Голоси на кроку: Петиція за мобілізацію правоохоронців та держслужбовців набрала 25 тисяч прихильників усього за 3 дні

Важливі новини

Платформа “Зроблено в Україні”: інноваційний курс на шлях до економічної стійкості в умовах війни

Початок Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" у січні відбувся за указом Президента. Цей крок визначає важливу роль платформи у забезпеченні економічної стійкості України під час війни, коли актуальною стає максимальна мобілізація внутрішніх ресурсів. Метою "Зроблено в Україні" є об'єднання усіх зацікавлених сторін — державних органів, бізнесу, іноземних інвесторів та громадських об'єднань — для спільного пошуку рішень. Це сприятиме виявленню та реалізації внутрішніх економічних потенціалів та вирішенню проблем, що виникають через тривалу війну.

У контексті зазначеного, платформа передбачає створення як цифрових, так і фізичних просторів для полегшення комунікації між зацікавленими сторонами та розробки спеціалізованих сервісів для більш ефективного та швидкого розв'язання проблем. "Зроблено в Україні" також має стати постійно діючим органом, що консультує уряд та бізнес. Серед завдань платформи — відновлення бізнес-зв'язків, підтримка вітчизняних виробників та просування українських товарів на світових ринках.

У зв'язку з гострою необхідністю вирішення проблем українського бізнесу під час воєнного стану, платформа сформулювала місію, яка включає в себе такі аспекти, як активізація підприємництва та застосування найкращого міжнародного досвіду у кризових періодах. Особлива увага платформи приділяється просуванню промислової адженди, розвитку альтернативних джерел енергії та підтримці вуглезалежних підприємств.

Таким чином, "Зроблено в Україні" планує активно впроваджувати стратегії, спрямовані на підтримку та розвиток промислового сектору, забезпечуючи економічну стійкість та конкурентоспроможність країни. Очікувані практичні результати роботи платформи включають збереження та розвиток підприємницького потенціалу, активізацію промисловості та розвиток енергетичних технологій.

Платформа "Зроблено в Україні" має додаткову мету сприяти отриманню доступу до міжнародної грантової підтримки для мікропідприємств та малих підприємств. Також вона спрямована на просування українських товарів на світових ринках, зокрема в Європі. Ефективність роботи платформи залежить від універсальності її структури. Важливою є формування екосистеми, де рішення та консультації надаються на галузевих майданчиках, структурованих за видами економічної діяльності та регіонами. Серед пріоритетних напрямків діяльності платформи — надання консультаційних послуг з питань ділового адміністрування та експертиза нормативно-правового середовища. Варто підкреслити, що пропоновані напрямки та структурні елементи платформи піддаються постійному перегляду та розширенню з урахуванням змін безпекових та економічних умов. Отже, платформа "Зроблено в Україні" може стати гнучким інструментом, спрямованим на захист національних економічних інтересів та формування внутрішніх резервів економічної стійкості країни, з особливим акцентом на малих і середніх підприємствах.

У висновках можна підкреслити, що платформа "Зроблено в Україні" стане важливим інструментом для забезпечення економічної стійкості країни в умовах війни. Її додаткові мети, такі як сприяння отриманню міжнародної грантової підтримки та просування українських товарів на світових ринках, будуть сприяти розвитку мікропідприємств та малих підприємств. Ефективність платформи буде залежати від універсальності її структури та постійного оновлення напрямків діяльності з урахуванням змін у політичних, економічних та безпекових умовах. Важливою буде також співпраця між державними органами, бізнесом, іноземними інвесторами та громадськими об'єднаннями для досягнення спільних цілей забезпечення економічного розвитку та стабільності країни.

В Україні посилять графіки відключень світла

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Станом на ранок 26 листопада споживання електроенергії зросло на 5% порівняно з попереднім днем. Морозна погода, яка утримується у більшості областей, стала основною причиною такого зростання.

Добовий максимум споживання напередодні зріс на 9,4% порівняно з попереднім робочим днем.

Через дефіцит потужності енергосистеми в усіх регіонах діють графіки погодинних відключень:

У компанії “Укренерго” закликають споживачів обмежити використання потужних електроприладів одночасно після поновлення електропостачання.

Унаслідок нічної масованої атаки дронів у Тернопільській області було введено аварійні відключення електроенергії. Попередні графіки тут наразі не діють, а енергетики працюють над відновленням живлення.

Складні погодні умови залишили без електроенергії 38 населених пунктів:

Аварійно-відновлювальні роботи тривають.

Україна продовжує імпортувати електроенергію з сусідніх країн: Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. Загальний обсяг імпорту становить 7 197 МВт·год, із максимальною потужністю до 684 МВт в окремі години.

Віталій Козловський розповів про свої стосунки з дружиною та нову роль батька

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Наші стосунки стали серйознішими під час пандемії, а закріпилися вони під час війни”, – зізнався співак в інтерв’ю для “Люкс ФМ”.

Сьогодні Віталій щасливий у сімейному житті та не приховує радості від народження сина Оскара, якому зараз уже сім місяців. За його словами, малюк став для нього справжнім джерелом натхнення та мотивації.

“Життя змінилося на краще. Для мене син – це як маяк сьогодні. Я думаю, якби його не було, може, і мене б не було. Він дає мені таку наснагу і впевненість, бажання й жагу до життя, що я дуже щасливий, що в моєму житті з’явився цей маленький чоловік, заради якого я готовий піти на все”, – щиро розповів Віталій.

Козловський довгий час тримав своє особисте життя подалі від публічної уваги, але роман з Юлією Бакуменко привернув увагу його шанувальників. Їхні професійні стосунки з часом стали сімейними, і тепер пара разом виховує сина Оскара. Співак часто ділиться зворушливими сімейними моментами в соціальних мережах, підкреслюючи, що саме родина стала його головним джерелом щастя у важкі часи.

До стосунків із Юлією у Віталія був роман із блогеркою Раміною Есхакзай, і пара навіть готувалася до весілля. Проте пізніше стало відомо, що це був лише піар-хід.

Економіічне бронювання викликає багато питань у військових

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Коли ви спілкуєтеся із військовими, ви їх ніколи не переконаєте, що це потрібно робити. Ніколи. Вони кажуть: давайте ми теж зараз 35 тисяч заплатимо і підемо трошки відпочинемо. І на це питання я не знаю відповіді”, – підкреслив Марченко.

Попри це, міністр нагадав, що механізм бронювання вже існує в країні, і на даний момент заброньовано вже мільйон чоловіків. “Тому якби був дійсно прозорий спосіб, коли ти платиш податки, реєструєшся, і це тобі дозволяє як мінімум бути гарантованим, що тебе не спіймають, відразу не ‘запакують’ і не відправлять кудись без твого відома, було б краще”, – додав він.

Ідея про «економічне бронювання», яка передбачає бронювання лише для українців з високими зарплатами, викликала хвилю критики серед військових, експертів і населення, що змусило Офіс президента відмовитися від цієї ініціативи. Проте деякі чиновники все ще лобіюють цю ідею, що викликає обурення серед військових. Вони стверджують, що така система може розколоти українське суспільство, адже війна одна для всіх, а не лише для “бідних”.

Водночас економісти підкреслюють, що мета економічного бронювання полягає не в тому, щоб уникнути служби, а в тому, щоб запобігти економічному колапсу. Тому важливо, щоб моделі бронювання були обговорені з українськими роботодавцями, щоб знайти оптимальне рішення для всіх сторін.

Що робити, якщо вас оштрафували за неявку до ТЦК

В умовах воєнного стану в Україні всі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні дотримуватися правил військового обліку. Однак неявка до Територіального центру комплектування (ТЦК) або відмова від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) можуть спричинити штрафи. Юрист адвокатського пояснив, як можна оскаржити такі штрафи. Чи можна скасувати штраф за неявку у військкомат? За словами […]

The post Що робити, якщо вас оштрафували за неявку до ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Петиція до президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери розбурхала суспільну обговореність, набравши 25 тисяч голосів за ледь три дні. Ініціатори цього заклику висувають важливу пропозицію: надати перевагу прийому на роботу в державні, комунальні установи та правоохоронні органи тим, хто демобілізувався із Збройних Сил України після розпочаття повномасштабної війни. Цікаво, що аналогічна петиція народного депутата Дубінського, спрямована на мобілізацію депутатів і чиновників, зібрала необхідну кількість голосів за 87 днів, причому це стало можливим лише завдяки підтримці великих телеграм-каналів. На відміну від цієї петиції, яка вже чотири з половиною місяці перебуває на розгляді у Зеленського. Варто відзначити, що якщо українці восени 2023 року не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, то зараз, навіть з урахуванням необхідності авторизації, такі петиції набирають необхідну кількість голосів за лічені дні.

Висновки до цієї статті є наступні:

• Мобілізація правоохоронців, державних службовців та працівників бюджетної сфери викликала жвавий інтерес серед громадян, що підтверджується швидким набором 25 тисяч голосів за петицію за лише три дні.

• Ідея надання переваги прийому на роботу в державні установи та правоохоронні органи демобілізованим з ЗСУ є актуальною та заслуговує на увагу урядових структур.

• Порівняно з аналогічними ініціативами, такими як петиція від народного депутата Дубінського, швидкість набору голосів для цієї петиції свідчить про зростання зацікавленості громадськості в питаннях реформування державних структур.

• Необхідно активізувати діалог між громадянами та урядовими органами для швидкого та ефективного реагування на суспільні потреби та ініціативи.

Останні новини