Середа, 23 Липня, 2025

Голова Ради резервістів розкрив скільки людей зараз в ЗСУ

Важливі новини

У Запоріжжі з глибини Дніпра дістали історичний артефакт

На узбережжі легендарного острова Хортиця у Запоріжжі знайдено історичний артефакт — якір, що датується XIX століттям. Про це повідомила пресслужба Національного заповідника «Хортиця». Знахідку зробили співробітники відділу реставрації заповідника під час планових досліджень берегової лінії. За словами науковців, йдеться про масивний якір, що міг належати одному з торговельних чи річкових суден, які курсували Дніпром у […]

Банкова готується до перегонів

За інформацією нашого джерела, ОП розглядає варіант проведення “швидких та контрольованих виборів”. В даному контексті варто згадати вбивство юриста Андрія Портнова в Іспанії, який мав значний вплив на судову систему і в тому числі на Конституційний суд, який до недавна не працював. Але після вбивства Портнова, Володимир Зеленський несподівано підписує Указ про призначення Олександра Водяннікова […]

Європа в розбіжностях перед приходом Трампа

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

При цьому президент Фінляндії Александр Стубб і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен вважають, що тільки членство в Північноатлантичному альянсі може гарантувати суверенітет України, пише Financial Times.

Повідомляється, що деякі дипломати вважають, що коаліцію миротворців неможливо організувати без підтримки Сполучених Штатів Америки – зокрема, в галузі рекогносцировки (розвідки для отримання відомостей про противника).

“І, можливо, без остаточного підкріплення безпеки у вигляді американської ядерної парасольки”, – йдеться в матеріалі.

Нідерландський політик і 11-й генеральний секретар НАТО Де Хооп Схеффер називає членство України в Альянсі “найекономічно найефективнішим рішенням”. Однак, за його словами, обраний президент США Дональд Трамп не пропонуватиме Україні цей варіант, щоб посадити кремлівського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів.

“Він дуже чітко дав зрозуміти, що європейцям доведеться розмістити війська на землі, а Сполучені Штати цього робити не будуть”, – зазначив він.

Директор київського аналітичного центру “Нова Європа” Альона Гетманчук заявляє, що тільки “запрошення та поступовий вступ до НАТО” є єдиною надійною гарантією, яка переконає Україну підтримати мирну угоду.

За її словами, європейським союзникам потрібно буде надати “перехідні” зобов’язання, починаючи з військових інструкторів і радників і закінчуючи “місією стримування у вигляді боєготових військ”.

ЗМІ пише, що саме з “очікуваннями” пов’язані найбільші розбіжності в думці. У Східній і Північній Європі більш спектично ставляться до готовності Росії сісти за стіл переговорів, ніж жителі Південної Європи.

“Скептики самі розходяться в думках щодо того, що робитиме Трамп, якщо Путін відкине його вмовляння: одні сподіваються, що він подвоїть підтримку України, інші побоюються, що він може взагалі відмовитися від неї. Це ускладнює пошук спільних позицій, які можна було б представити Білому дому як доказ готовності Європи взяти на себе більший тягар підтримки Києва”, – йдеться в матеріалі.

Раніше ми повідомляли, що за якої умови в Україні можуть з’явитися німецькі миротворці. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що це станеться тільки після того, як припиниться вогонь.

“Я хочу чітко заявити одну річ: поки війна не закінчиться, на українській землі не буде жодного німецького солдата”, – зазначив він.

Російська військова промисловість: щомісяця виробляється понад 600 далекобійних ракет всіх класів

Нові дані, отримані від наших джерел, свідчать про те, що західні розвідки вчасно сповістили Офіс Президента про активну діяльність Росії у виробництві далекобійних ракет. За інформацією, яку ми отримали, російські збройні сили наразі випускають ці ракети на 4 рази швидше та в більших обсягах, ніж це було у 2022 році. Наприклад, якщо раніше кількість виготовлених ракет становила близько 150-175 одиниць на місяць, то тепер ця цифра перевищує понад 600 одиниць. Це призвело до того, що Кремль вже накопичив величезні запаси далекобійних ракет на своїх складах. Ці ракети, ймовірно, будуть використані у майбутньому в разі масштабного наступу, і, швидше за все, їх запустять проти різних об’єктів інфраструктури України. Навіть удари по 20-40 ракетами для Росії не є критичними, оскільки вони є плановими і не впливають на загальні запаси чи накопичення. Мінімальне посилення систем протиповітряної оборони не зможе ефективно відвернути цю загрозу. Більше того, існує високий ризик втрати саме цих систем, що є дуже витратним та ризикованим заходом.

Згідно з отриманою інформацією, Росія активно збільшує виробництво далекобійних ракет всіх класів, що становить серйозну загрозу для безпеки України. Висока швидкість виробництва та значний обсяг ракет дозволяють Кремлю накопичити величезні запаси цих засобів у своїх арсеналах. Це може мати серйозні наслідки у разі масштабного конфлікту, адже навіть значні втрати ППО не зможуть ефективно відвернути загрозу. Україні необхідно вжити додаткових заходів для зміцнення своєї обороноздатності та розробки стратегій протидії подібним загрозам з боку Росії.

Андрій Коболєв, обвинувачений НАБУ у незаконних преміях, виїхав за кордон

Колішній голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, якого звинувачують у призначенні собі багатомільйонних премій, виїхав з території України. Цю інформацію було підтверджено під час засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Так, на минулому тижні, Вищий антикорупційний суд мав чергове засідання у справі Коболєва, під час якого з’ясувалося, що підозрюваний перебуває за межами України. Зокрема, Коболєв не зʼявився […]

The post Андрій Коболєв, обвинувачений НАБУ у незаконних преміях, виїхав за кордон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У вівторок, в ефірі “24 Каналу”, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко пояснив, що загальна чисельність Сил оборони України складає 880 тисяч осіб, включаючи військові навчальні заклади, центри комплектування, тилові бригади, а також частини, які охороняють північний кордон з Білоруссю та Росією, де наразі не ведуться активні бойові дії.

Тимочко зазначив, що до цієї цифри не входять Національна гвардія та прикордонники, які разом із Силами оборони складають більше ніж мільйон осіб. Однак він підкреслив, що саме на лінії фронту участь у бойових діях бере інша кількість військових.

Тимочко також розповів, що на фронті задіяно близько 600 тисяч російських солдатів, які безпосередньо беруть участь у бойових діях на території України. Він наголосив, що ця цифра не включає російські сили, які знаходяться поза Україною, наприклад, у системах логістики чи прикритті, а також в Курській області, де ведуться бої. Це важливе уточнення, яке дозволяє зрозуміти реальні масштаби військових операцій, адже ці сили також мають значення в загальній картині війни.

Раніше президент України Володимир Зеленський зазначав, що загальна чисельність української армії — 880 тисяч осіб, у той час як Росія зосередила на певних ділянках фронту 600 тисяч своїх солдатів. Хоча росіяни зберігають чисельну перевагу в окремих напрямках, чисельність Сил оборони України на загальному фронті дає надію на стійкість у боротьбі.

Ці цифри дають важливе уявлення про масштаби конфлікту, що відбувається, і дозволяють краще оцінити потенціал та можливості кожної зі сторін у збройному протистоянні.

The post Голова Ради резервістів розкрив скільки людей зараз в ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини