Середа, 9 Квітня, 2025

Хто з українських чиновників тримає мільйони в крипті

Важливі новини

Зеленський анонсував «План стійкості» в парламенті

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Загалом, за словами Железняка, у виступі «було дуже багато води». Трансляція виступу не велася.

Нардеп наводить основні тези президента:

– «Ми не торгуємо безпекою або суверенітетом. Ми не відмовимося від прав на всю свою територію»;

– виборів до кінця війни не буде;

– зменшення мобілізаційного віку не буде. «Але запропонуємо контракти з мотиваційним пакетом тим, хто не досяг мобілізаційного віку», – додає нардеп Гончаренко;

– буде створено Міністерство об’єднання України, до кінця року представлять кандидатуру міністра;

– у березні 2025 року буде індексація пенсій на рівень інфляції;

– планується закон про множинне громадянство;

– поставлено завдання наступного року зробити 3 тис. крилатих ракет;

– з’явиться військовий омбудсмен і Технологічна ставка;

– прямі кошти для бригад мають бути збільшені;

– до кінця року будуть заповнені всі вакансії українських послів і будуть заміни по країнах G7;

– Зеленський ініціює створення «культурного Рамштайна»;

– наступного року з’являться «помічники ветерана» – 11 000 фахівців із супроводу ветеранів;

– хочуть створити кафедри україністики в іноземних університетах;

– «Час московської церкви закінчився».

Україна планує поступове підвищення тарифів на комунальні послуги за вимогою МВФ

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

У документі зазначено, що потенційні реформи включатимуть поступове коригування тарифів відповідно до нової методології та соціальних аспектів, коли ситуація дозволить це зробити.

Одночасно передбачається зовнішнє фінансування та забезпечення прозорої прямої бюджетної підтримки державних енергетичних підприємств до отримання необхідних бюджетних ресурсів.

Після завершення війни програма реформ у сфері енергетики зосередиться на відновленні та посиленні конкуренції на ринках газу та електроенергії, як оптових, так і роздрібних. Для забезпечення стабільності сектору та зменшення квазіфіскальних зобов’язань тарифи на газ та електроенергію будуть поступово підвищуватися до рівня, що покриває витрати. Водночас особлива увага приділятиметься наданню адресної допомоги для підтримки вразливих категорій населення.

Меморандум також передбачає розробку Кабміном України дорожньої карти з лібералізації ринків газу та електроенергії протягом шести місяців після завершення воєнного стану. Документ міститиме план реалізації із зазначенням термінів, заснований на технічному аналізі фінансового стану галузі, у співпраці з Європейською комісією.

Оновлений меморандум підписали Президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний. У документі відображені добровільні зобов’язання України виконати зазначені кроки.

Наразі в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, проте цей мораторій не поширюється на електроенергію, холодну воду та інші послуги.

За даними Держстату, в листопаді 2024 року середні ціни на житлово-комунальні послуги зросли на 18,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найбільше зростання відбулося в сегменті електроенергії – на 63,6%.

Небезпека безпеки: якщо не підсилювати військову допомогу Заходу та не переглядати стратегію, ЗСУ може зазнати раптового погіршення становища до літнього періоду

Аналіз загрози: як недостатні військові ресурси та зміна стратегії Києва можуть підірвати стан Збройних Сил України до літа

Українські Збройні Сили стикаються з серйозною загрозою через можливий прорив Росії на фронті. Відсутність достатньої кількості боєприпасів та особового складу створює серйозні виклики для обороноздатності України. Через відсутність можливості мобілізувати військову промисловість та підготувати великі резерви, Україна опиняється у важкому положенні. Прогнозовані напади Росії на ключові пункти на фронті можуть спричинити додаткове загострення ситуації. Для підтримки обороноздатності країни необхідно змінювати стратегію та збільшувати військову допомогу від Заходу, а також активно залучати нових бійців у склад Збройних Сил шляхом мобілізації.

Визначальні тижні для України: Ситуація на фронті та майбутнє країни

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке триває вже третій рік, наближається до критичної точки. За цей час українці стали свідками не лише численних військових операцій, а й величезних людських втрат, руйнувань і змін у житті цивільних громадян. Однак сьогодні, як зазначає The Washington Post, ситуація на фронті досягла вирішального етапу. Наступні кілька тижнів можуть стати […]

The post Визначальні тижні для України: Ситуація на фронті та майбутнє країни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Державні реєстри України почнуть відновлювати роботу з понеділка

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За її словами, відновлення роботи реєстрів триватиме близько двох тижнів, і найперше буде поновлено функціонування спадкових реєстрів. Мін’юст також запевнив, що дані українців не постраждали, оскільки всі реєстри мають резервні копії інформації, що була актуальною до моменту атаки. Проблеми можуть виникнути лише з даними, що вносилися в реєстри безпосередньо під час хакерського вторгнення. В таких випадках буде ухвалено окремі рішення, зазначила Стефанішина.

Міністерка підкреслила, що не існує загрози витоку даних. “Всі реєстри будуть відновлені в тій формі, в якій вони працювали до атаки”, — сказала вона. Водночас у зв’язку з хакерським нападом тимчасово було зупинено роботу системи Резерв+, хоча загроз для неї не зафіксовано, і було необхідно посилити захист.

У найближчі два тижні основну увагу приділятимуть відновленню реєстрів, що забезпечують облік дій нотаріусів, а також реєстрів прав на нерухоме майно та юридичних осіб, які є важливими для укладання угод. Це дозволить уникнути хаосу в нотаріальних діях і забезпечити стабільність у правовому середовищі.

Міністерка юстиції також повідомила, що разом із СБУ та іншими відповідними органами вже вживаються заходи для з’ясування всіх деталей атаки. Встановлюються можливі вразливості в системах, щоб у майбутньому уникнути подібних інцидентів.

Стефанішина зазначила, що ще за місяць до атаки було призначено аудит підприємства, яке керує реєстрами. Цей аудит стане основою для подальших заходів, спрямованих на зміцнення системи. Міністерка також пообіцяла, що хакерська атака, яка, за даними СБУ, готувалася протягом кількох місяців, допоможе удосконалити роботу реєстрів і посилити їх безпеку.

Криптовалюта — нова готівка українських можновладців. За результатами деклараційної кампанії 2024 року, понад дві тисячі держслужбовців офіційно вказали у своїх документах цифрові активи. Це — новий рекорд.

Згідно з аналізом Опендатабот, криптовалюта стає дедалі популярнішим інструментом збереження капіталу серед чиновників. Якщо до повномасштабного вторгнення таких декларацій було вдвічі менше, то зараз криптоактиви задекларували 2 113 осіб — на 10% більше, ніж у 2023 році.

Очолила список Національна поліція України — тут 322 посадовці задекларували цифрові активи. Це становить 15% від усіх чиновників із криптовалютою.

Далі у списку:

  • 240 працівників прокуратури;

  • 227 суддів;

  • 119 представників міських рад;

  • 77 військових із ЗСУ;

  • 38 співробітників НАБУ.

Найбільше «криптодекларантів» проживає у столиці та області — 767 чиновників, із них:

  • 582 у Києві;

  • 185 у Київській області.

Інші регіони:

  • Харківщина — 172;

  • Дніпропетровщина — 167;

  • Львівщина — 133.

Хто з чиновників має найбільше криптовалюти

Олег Бондаренко, голова комітету Ради з питань екології, став абсолютним рекордсменом за кількістю задекларованих біткоїнів — 80 BTC, що дорівнює 279,4 млн грн за курсом на 1 квітня 2025 року.

Депутат Сергій Майзель володіє найбільшим обсягом Ethereum — 200 токенів ETH (приблизно 15,5 млн грн).

Лідером за крипто-доларами (USDT) став представник Офісу Генпрокурора Віталій Бровко, який задекларував 847 908 USDT (близько 35 млн грн).

Декілька колишніх чиновників заявили про втрату доступу до своїх криптогаманців. Найгучніші випадки:

  • Роман Сарамага, ексзаступник голови Держгеонадр, ще у 2021 році задекларував 380,95 BTC (сьогодні це 1,33 млрд грн), але у 2024 році заявив, що доступ до них втрачено.

  • Ігор Осіпов, депутат Подільської райради на Одещині, також зник із 1 800 ETH (близько 140 млн грн).

Аналітики припускають, що криптовалюта серед українських держслужбовців виконує подвійну функцію — як засіб збереження в умовах нестабільної економіки, і як альтернатива класичним фінансовим інструментам, що складніше відстежити.

Зростання таких декларацій викликає запитання щодо прозорості походження коштів, а також необхідності посилення державного контролю над обігом криптовалют серед посадовців.

The post Хто з українських чиновників тримає мільйони в крипті first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини