П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Ініціатива Джонсона: Розгляд нового законопроєкту для України

Важливі новини

Суд виніс вирок “мінеру” Південного мосту в Києві

Дарницький районний суд Києва виніс вирок 45-річному мешканцю столиці, який у січні цього року зателефонував у поліцію та заявив про намір підірвати Південний міст. Як встановило слідство, чоловік усвідомлював, що його слова не відповідають дійсності, але свідомо вчинив цей злочин, спричинивши паніку та загрозу дестабілізації. Повідомлення про замінування надійшло на спецлінію “102” у січні 2025 […]

The post Суд виніс вирок “мінеру” Південного мосту в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Одесі за 12 тисяч доларів співробітники ТЦК допомагали “відкосити” від служби

В Одесі правоохоронці викрили схему незаконного звільнення військовослужбовців із ЗСУ за гроші. За цю “послугу” двоє військових вимагали 12 тисяч доларів США. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. За даними слідства, один із військовослужбовців територіальної оборони вимагав у колеги по службі 12 тисяч доларів. За ці гроші він обіцяв “вирішити питання” з військово-лікарською комісією (ВЛК), […]

The post В Одесі за 12 тисяч доларів співробітники ТЦК допомагали “відкосити” від служби first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДБР розпочало кримінальне провадження щодо Сергія Григоровича, засновника української студії GSC Game World

Правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження стосовно Сергія Григоровича, засновника відомої української студії GSC Game World, яка славиться серією ігор S.T.A.L.K.E.R. Інформація, отримана від джерел в правоохоронних органах, свідчить про порушення кримінального закону за такими статтями як ч. 4 ст. 111-1 (передача матеріальних ресурсів незаконним збройним або воєнізованим формуванням держави-агресора), ч. 2 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом), а також за ч. 2 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України). Навіть відома публічна позиція Григоровича щодо війни не звільнила його від уваги правоохоронців. За отриманою інформацією, Григорович має причетність до незаконних фінансових операцій та ухиляння від сплати податків. Також ймовірно, що він причетний до відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Ігри, розроблені Григоровичем, такі як S.T.A.L.K.E.R, незважаючи на воєнний стан в Україні, продаються в державі-агресорі. Попри публічні заяви Григоровича та його представників у соціальних мережах про припинення продажів комп’ютерних ігор, його компанії обходять санкції щодо резидентів Російської Федерації. Силовики встановили, що для цього Григорович та його помічники використовували криптомости та заборонені в Україні російські платіжні системи. Загальний дохід від продажів комп’ютерних ігор у Російській Федерації, отриманий компаніями, що контролюються Григоровичем, становить понад 5 мільйонів доларів США щорічно, проте податки з цих доходів сплачуються до бюджету Росії. За наявною інформацією, з 2019 по 2022 рік Григорович офіційно перевів понад 40 мільйонів гривень через українські банки, а також незаконно перетнув кордон України у 2022 році.

Сергій Григорович, засновник відомої української студії GSC Game World, усіма зусиллями намагається закрити кримінальну справу, ініційовану проти нього Державним бюро розслідувань. Він навіть пішов на такий крок, як закупівля машин для Збройних Сил України, у надії врятувати себе від відповідальності. Однак українські правоохоронці не піддалися на його благодійний жест. За інформацією, отриманою від джерел в правоохоронних органах, зараз Григоровича очікує серйозне стягнення. Слідство з'ясувало, що у нього в Україні належать такі банківські рахунки:

UA803510050000026202807528407 в АТ "УКРСИББАНК"26206805716358 в АТ "УКРСИББАНК"26006054032500 в АТ "УКРСИББАНК"26209001079165 у ВАТ "КБ "ГЛОБУС"26201010811638 у Публічному акціонерному банку "Південний"26200054032500 в АТ "УКРСИББАНК"Джерела також повідомили, що планується конфіскація практично всіх активів Григоровича, включаючи рухоме і нерухоме майно, корпоративні права, частки у статутних фондах юридичних осіб, банківські рахунки та інше, які належать Григоровичу або є під його кінцевим контролем.

У результаті проведеного розслідування виявлено, що Сергій Григорович, засновник студії GSC Game World, став об’єктом кримінального провадження з боку Державного бюро розслідувань. Згідно з інформацією, зібраною правоохоронними органами, він прагне уникнути відповідальності, але його зусилля не мають успіху. Зазначено також, що у нього є значна кількість банківських рахунків та активів, які можуть бути конфісковані в рамках правопорушень, які йому приписуються. У підсумку, відзначається серйозна увага з боку правоохоронних органів до цієї справи та можливість серйозних правових наслідків для Григоровича.

ЗСУ знищили пункт управління російської бригади: майже два десятки загиблих

Унаслідок успішного удару Збройних сил України по пункту управління 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти (ОБрМП) ЗС РФ, розташованому у місті Льгов Курської області, було ліквідовано майже два десятки російських військовослужбовців. Як повідомляє СтратКом ЗСУ, серед загиблих переважно офіцери. “За уточненою інформацією, будівля, де розміщувався командний пункт, частково знищена. У результаті удару, ймовірно, загинув заступник […]

The post ЗСУ знищили пункт управління російської бригади: майже два десятки загиблих first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як нардеп Каптєлов приховує зв’язки з Росією та пропускає засідання Ради

Народний депутат від партії «Слуга» Роман Каптєлов офіційно декларує лише скромні активи в Україні. Проте розслідування виявилося, що його родина володіє нерухомістю в Москві, а дружина та діти мають громадянство РФ. Сам Каптєлов неодноразово зустрівся з дружиною за кордоном, уникаючи розголосу. Каптєлов – народний депутат від «Слуги народу», обраний від 36-го округу з центром у […]

The post Як нардеп Каптєлов приховує зв’язки з Росією та пропускає засідання Ради first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна очікує на реалізацію значної допомоги від США, згідно з новим законопроєктом. У рамках цієї програми виділяється рекордна сума у розмірі 60,75 мільярда доларів. З них 23 мільярди призначені для поповнення арсеналів США, 11,3 мільярда – для забезпечення “поточних військових операцій США в регіоні”, а 13,8 мільярда спрямовані на закупівлю передових систем озброєнь для армії США і її союзників.

Президент Байден вказав, що Україні буде передано зброю з запасів Пентагону, та на виділені Конгресом кошти буде розроблено нову зброю. Серед цієї зброї зазначаються ракети ATACMS, про які говориться, що можуть бути модифіковані для збільшення їхньої дальності на 300 кілометрів. Однак, вирішення щодо передачі цієї зброї Україні залишається за президентом Байденом, який може відмовити у виконанні цього пункту, якщо побачить загрози для національної безпеки США.

Загалом, зазначено, що 7,8 мільярда доларів будуть спрямовані на економічну допомогу безпосередньо Україні, проте ці кошти будуть надані у формі кредиту. Президент Байден має 60 днів після ухвалення закону на укладення угоди про повернення цих коштів з урядом України, і вони залишаться доступними до 30 вересня 2025 року.

Додатково, президент США має право списати до 50% заборгованості України після 15 листопада 2024 року, а повне погашення боргу повинно відбутися після 1 січня 2026 року. Однак обидві ці дії передбачають розгляд причин такого рішення в Конгресі.

Також в законопроєкті передбачено, що кошти, призначені для підтримки українського бюджету, не можуть бути використані для виплати пенсій українським громадянам. Для цього Держдепартамент і Пентагон повинні представити стратегію США щодо підтримки України протягом 45 днів після ухвалення закону.

Україна отримує значну підтримку від Сполучених Штатів Америки за допомогою нового законопроєкту. Виділені кошти величезні — понад 60 мільярдів доларів, і вони призначені для різноманітних цілей, включаючи поповнення арсеналів, економічну допомогу та забезпечення безпеки.

Проте, важливо зауважити, що деякі аспекти цієї допомоги залишаються під сумнівом через можливість вето президента Байдена. Наприклад, передача ракет ATACMS Україні залежить від його рішення, а також умови погашення кредиту та списання боргу.

Також важливо, що законопроєкт встановлює певні обмеження на використання коштів, зокрема, щодо не можливості їхнього використання для виплати пенсій.

У цілому, цей законопроєкт відображає важливість стратегічного партнерства між Україною та США, але також підкреслює необхідність уважного врахування умов та обмежень, які супроводжують цю допомогу.

Останні новини