Субота, 19 Квітня, 2025

Кабмін закуповує нове обладнання та розширює доступ до лікування розсіяного склерозу

Важливі новини

Епідемія гепатиту та сальмонельозу охопила Харків: ситуація на межі кризи

Хвилюючі дані за січень 2024 року були оприлюднені Харківським обласним центром контролю та профілактики хвороб увечері 28 лютого. Ці дані свідчать про тривожну ситуацію щодо поширення гепатиту та сальмонельозу в області. Кількість випадків гепатиту в області зросла в 3,5 рази порівняно з минулим роком за аналогічний період, майже в 10 разів перевищуючи показники 2021 року. В структурі інфекційної захворюваності (за винятком грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій) захворюваність на вірусні гепатити складає 43,1%, що є дуже високим показником. Помітно зростання випадків сальмонельозу на 70,8%, гострих кишкових інфекцій з невідомим збудником на 44,3%, туберкульозу на 42,6%, кашлюку вдвічі, хвороби Лайма в 2,1 рази, інфекційного мононуклеозу в 3 рази. Ці дані свідчать про необхідність негайних заходів з профілактики та контролю за поширенням захворювань в області.

• Статистика за січень 2024 року, опублікована Харківським обласним центром контролю та профілактики хвороб, свідчить про серйозне зростання випадків захворювань на гепатит та сальмонельоз у Харківській області.

• Кількість випадків гепатиту зросла в 3,5 рази порівняно з попереднім роком і майже в 10 разів в порівнянні з 2021 роком.

• Сальмонельоз показав ще більше тривожне зростання — на 70,8%, що створює нагальну необхідність у вжитті заходів для його контролю та профілактики.

• Підвищення випадків інших захворювань, таких як туберкульоз, кашлюк, хвороба Лайма та інші, також потребує уваги та вжиття ефективних заходів з профілактики та контролю.

• Висока захворюваність гепатитом та сальмонельозом свідчить про необхідність негайного реагування з боку медичних установ та владних органів для запобігання подальшого поширення захворювань у регіоні.

Російська армія захопила північну частину міста Гірник Донецької області

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Про це повідомляє український військкор Богдан Мірошников.

За його словами, росіяни просуваються прямо в Гірнику, захопивши повністю північну частину.

Бої зараз у центрі, під контролем ЗСУ залишаються близько 40% площі міста, додає Мірошников.

Також він повідомляє, що на східному березі річки Вовча від усього плацдарму ЗСУ залишився максимум 1,5 км завширшки і 1 км завглибшки.

Це по суті останнє село там – Олександропіль, за нього вже тривають бої, уточнив військкор.

Він також підтверджує фактичну втрату Зоряного, яке напередодні атакували росіяни. За його оцінкою, тепер становище Курахівки (населений пункт на південь від Гірника) буде надважким.

Раніше ми писали, що за вихідні значно погіршилася для ЗСУ ситуація в районі двох міст Донецької області – Селидового та Гірника.

Війна в Україні як виклик для адміністрації Трампа: Росія може вимагати змін до Конституції України

Загострення ситуації в Україні та триваюча війна з Росією стає серйозним викликом для адміністрації президента США Дональда Трампа. Попри бажання Білого дому зосередитися на внутрішніх та інших міжнародних питаннях, конфлікт на сході Європи продовжує залишатися у центрі світової уваги. Водночас з’являються припущення, що Москва може висунути вимоги щодо внесення змін до Конституції України, зокрема в […]

The post Війна в Україні як виклик для адміністрації Трампа: Росія може вимагати змін до Конституції України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна почне обмін інформацією про банківські рахунки своїх громадян з Євросоюзом

На осінній сесії Україна запровадить механізм обміну інформацією про банківські рахунки своїх громадян з країнами Європейського Союзу. Цю важливу ініціативу оголосила народний депутат України Ніна Южаніна через свій телеграм-канал. Цей крок сприятиме покращенню міжнародної співпраці та підвищенню прозорості фінансових операцій, сприяючи більш ефективному контролю за обігом коштів та запобіганню фінансовим злочинам.

“ДПС отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також цілу низку фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній у розрізі іноземних юрисдикцій зі сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих і багато іншого”, – заявила вона.

За її словами, це стало можливим після позитивного звіту Організації економічного співробітництва та розвитку про “зрілість” української системи фінансової безпеки.

Обмін інформацією розпочнеться зі 115 країнами, до числа яких входять члени ЄС, де живе понад чотири мільйони українських біженців.

Нагадаємо, що закон, який дозволяє такий обмін, був ухвалений і підписаний Зеленським у березні 2023 року.

Але торкнутися це може не тільки простих українців. За словами Южаніної, після початку обміну інформацією може з’ясуватися, що “дехто у владі не подав або подав не всю інформацію про контрольовані іноземні компанії”.

Вона припускає, що саме тому було скасовано відповідальність за неподання такої звітності до кінця воєнного стану і ще за півроку після нього.

Законопроєкт від «Голосу»: українська мова в освітньому просторі стане обов’язковою

Ключові елементи військового обліку:

Згідно з запропонованим законопроєктом, державна мова має бути основною в школах, як під час уроків, так і поза їх межами. Документ також передбачає перевірку мовленнєвих компетенцій учнів, а відповідальність за створення українськомовного середовища покладається на вчителів і директорів навчальних закладів.

Піпа зазначає, що не має ілюзій щодо того, що один законопроєкт здатний вирішити всі мовні проблеми в школах. За даними моніторингу 2023-2024 років, лише 41% учнів спілкуються між собою українською мовою під час уроків і на перервах. Це свідчить про необхідність змін, зокрема через тиск на українськомовних дітей, конфлікти та випадки булінгу, які виникають через мовні бар’єри.

Міністерство освіти та науки України також висловило підтримку ідеї заборони спілкування російською мовою на перервах у школах. Це підкреслює загальну тенденцію до зміцнення української мови в освітньому процесі та формуванні національної ідентичності молодого покоління.

Уряд України прийняв важливі зміни у сфері охорони здоров’я, що покращують доступ громадян до сучасних медичних технологій та лікування. Кабінет Міністрів включив магнітно-резонансні томографи (МРТ) до переліку медичних виробів, які закуповуються за державний кошт. Ця новина була озвучена постійним представником уряду у Верховній Раді Тарасом Мельничуком, повідомляє УНН.

Зміни торкнулися переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти для виконання державних програм та централізованих заходів з охорони здоров’я. До цього переліку було додано важливу позицію — системи магнітно-резонансної томографії, які тепер стануть доступними для закупівлі для закладів охорони здоров’я.

Мельничук зазначив, що ці зміни стосуються не тільки закупівлі обладнання для клінік, але й розширення забезпечення медичних установ, зокрема для кластерних та надкластерних закладів, а також для лабораторій, що працюють у сфері радіофармацевтичних засобів.

Крім того, уряд оновив перелік медикаментів для лікування розсіяного склерозу, доповнивши його новими позиціями, що значно покращить доступність ліків для пацієнтів, які потребують цього важливого лікування.

Ці ініціативи є важливими кроками в напрямку покращення медичних послуг в Україні та забезпечення лікарень необхідним сучасним обладнанням для точного діагностування та ефективного лікування.

The post Кабмін закуповує нове обладнання та розширює доступ до лікування розсіяного склерозу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини