Понеділок, 14 Липня, 2025

Коли яйця можуть зашкодити: поради медиків

Важливі новини

Чорниця — натуральний засіб для зміцнення волосся, який варто мати у щоденному раціоні

Науковці та медики дедалі більше звертають увагу на природні засоби підтримки краси та здоров’я. Одним із таких дарів природи є чорниця — доступна ягода, яка може суттєво покращити стан волосся та запобігти його випадінню. Її вже давно використовують у косметології, а тепер фахівці закликають не лише наносити чорницю на волосся у вигляді засобів догляду, а […]

Полуничний рекорд: збут корпорації Roshen зріс на 44% у 2023 році

У 2023 році кондитерська корпорація "Рошен", головна компанія групи Roshen, зазнала вражаючого зростання виторгу на рівні 31,85 млрд грн, відповідно до даних YouControl. Президент компанії Roshen, Вʼячеслав Москалевський, розповів Forbes, що цей успіх був результатом переважно експортної діяльності. У 2023 році чистий дохід від реалізації продукції Roshen становив 31,85 млрд грн, при цьому собівартість реалізованої продукції склала 21,46 млрд грн. Порівняно з 2022 роком, це представляє значний ріст. Чистий прибуток Roshen за 2023 рік збільшився на 43,5% порівняно з попереднім роком і склав майже 5,64 млрд грн.

Москалевський пояснив, що зростання продажів та прибутку в 2023 році було зумовлене збільшенням обсягів експорту. Він також відзначив, що експорт зросли приблизно у півтора раза, а частка України на міжнародному ринку зменшилась.

Крім того, у 2023 році продукція Roshen відбулася з полиць гіпермаркетів "Auchan Україна" через їхню присутність у російському ринку. Рішення Auchan було прийняте до настання повномасштабної війни за "комерційними причинами".

Компанія Roshen залишається лідером серед харчової промисловості та виробників напоїв в Україні, займає перше місце серед 20 найбільших компаній у цій галузі, а також увійшла до рейтингу 200 найбільших приватних компаній України за версією Forbes. У 2023 році мережа магазинів Roshen налічує 95 точок у 16 містах України, включаючи відкриття нових магазинів у Луцьку, Хмельницькому та Івано-Франківську.

У 2023 році кондитерська корпорація "Рошен" продемонструвала вражаючі показники у зростанні виторгу та чистого прибутку, досягнувши великого успіху завдяки експортній діяльності. Виторг від реалізації продукції зросли на 31,85 млрд грн, а чистий прибуток підвищився на 43,5%, склавши майже 5,64 млрд грн. Цей позитивний тренд був викликаний збільшенням обсягів експорту, що підтверджується зростанням продажів на міжнародних ринках. Незважаючи на виклики, такі як війна та зниження частки на ринку України, Roshen продовжує утверджувати своє лідерство у галузі харчової промисловості, розширюючи мережу своїх магазинів та збільшуючи свою присутність.

Військові пояснили, чи можуть мобілізувати у 18 років

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

У соціальних мережах часто з’являються повідомлення зі скаргами на мобілізацію молодих чоловіків, яким ще немає 25 років, що викликає значний резонанс і обурення.

Відповідно до заяви ТЦК та СП, чоловіки віком від 18 до 25 років зазвичай зараховуються до категорії призовників. Однак, існують випадки, коли таких осіб можуть мобілізувати. Зокрема, це можливо, якщо чоловік:

У повідомленні ТЦК та СП йдеться про те, що з квітня 2024 року статус “обмежено придатний” було скасовано. Люди, які мали цей статус, залишаються військовозобов’язаними, навіть якщо їм менше ніж 25 років. Такі особи можуть бути перевірені на наявність актуальних військово-облікових документів і відправлені на повторне проходження військово-лікарської комісії.

Згідно з новим законодавством, після проходження військово-лікарської комісії чоловік може отримати один із наступних статусів:

У військкоматі також зазначили нормативну базу, на яку треба орієнтуватися. Це закони “Про внесення змін до закону України ‘Про військовий обов’язок і військову службу'”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, а також наказ Міністерства оборони України “Про затвердження змін до положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України”.

Такі роз’яснення допомагають краще зрозуміти ситуацію з мобілізацією та знімають певні хвилювання серед населення.

На кордоні з Румунією затримали українця, який намагався вивезти ікону XIX століття

На пункті пропуску «Орлівка» (Одеська область) прикордонники Ізмаїльського загону разом із митниками попередили спробу вивезення з України старовинної ікони Ісуса Христа, датованої XIX століттям. Про це повідомила Державна прикордонна служба України. Під час огляду автомобіля Kia, яким керував 40-річний громадянин України, прикордонники виявили ікону, заховану серед особистих речей. Чоловік не мав жодних дозвільних документів, які […]

Резерв+: хто може оформити відстрочку від мобілізації онлайн

В Україні запрацювала нова опція для громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації, – оформлення її через мобільний додаток “Резерв+”. Про це розповіла юристка з військового права Діана Тернова в коментарі для РБК-Україна. Хто може скористатися додатком “Резерв+” На даний момент відстрочку можуть оформити лише певні категорії громадян: Студенти. Ті, хто офіційно навчаються у […]

The post Резерв+: хто може оформити відстрочку від мобілізації онлайн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Яйця — один із найпоширеніших і водночас найцінніших продуктів у повсякденному раціоні. Вони багаті на білки, вітаміни A, D, B12, а також залізо, фосфор і лецитин. Проте, як і будь-який інший продукт, яйця підходять не всім. Для деяких категорій людей їх споживання може становити ризик для здоров’я.

1. Алергія на яйця
Це одна з найпоширеніших харчових алергій, особливо серед дітей. Алергічна реакція може виникати як на білок, так і на жовток. Симптоми включають висипання, набряки, утруднене дихання, у важких випадках — анафілактичний шок. Людям з такою алергією потрібно повністю уникати не лише самих яєць, а й усіх продуктів, до складу яких вони входять.

2. Підвищений рівень холестерину
Жовтки містять приблизно 200 мг холестерину на одне яйце. Хоча сучасні дослідження показують, що харчовий холестерин не завжди безпосередньо впливає на рівень холестерину в крові, людям із серцево-судинними захворюваннями або атеросклерозом варто обмежити споживання до 2–3 яєць на тиждень, особливо без додаткових жирних страв у раціоні.

3. Захворювання печінки та жовчного міхура
Під час загострення хронічного гепатиту, жовчнокам’яної хвороби або панкреатиту вживання яєчного жовтка може посилити навантаження на печінку та викликати дискомфорт. У таких випадках лікарі радять уникати цілих яєць, вживаючи лише білки — і тільки після консультації з фахівцем.

4. Ризик зараження сальмонельозом
Сире або недостатньо термічно оброблене яйце може містити бактерії сальмонели. Це особливо небезпечно для дітей, літніх людей, вагітних жінок і осіб із ослабленим імунітетом. Уникнути ризику можна, якщо вживати лише добре приготовані яйця, не пити сирі та зберігати продукт у холодильнику.

Хоча яйця — це цінне джерело поживних речовин, їх споживання має бути обґрунтованим. У разі наявності хронічних захворювань або схильності до алергії важливо порадитися з лікарем. Збалансований підхід допоможе отримати користь без шкоди для здоров’я.

Останні новини