Субота, 19 Квітня, 2025

Колишнього депутата Головка підозрюють у хабарництві та недекларуванні майна

Важливі новини

Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію

Український бізнесмен Дмитро Коваленко, який сьогодні активно розширює свою бізнес-імперію в аграрному секторі, заробив свої капітали на торгівлі російським вугіллям. Його швейцарська компанія Adelon AG у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії “МелТЭК”, витративши на це понад 87 млн доларів США. Крім того, Adelon AG співпрацювала з іншими російськими вугільними підприємствами, такими […]

The post Як український бізнесмен Дмитро Коваленко заробив на агроімперію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Надзвичайна ситуація в ЗСУ: дефіцит кадрів загрожує фронту

Українські військові стикаються з критичною нестачею піхоти, що підірвала бойовий дух на передовій. В останні дні військові на місцях попереджають про небезпечну динаміку, яка загрожує Києву у зв'язку зі зниженням кількості бійців через два роки бойових дій з Росією. В інтерв'ю для The Washington Post військовослужбовці на передовій підкреслюють, що дефіцит особового складу нині став найгострішою проблемою, особливо в умовах активізації Росії та її атак на українські позиції.

Відсутність достатньої кількості піхоти українських військ стає серйозною загрозою для ефективного протистояння на передовій. Військовослужбовці, виступаючи в інтерв'ю, підкреслюють, що ця проблема стала особливо гострою в контексті збільшення наступальних дій Росії та посилення її атак. Українська армія має вирішити це питання, щоб зберегти бойовий дух та змогу ефективно захищати свої позиції на фронті.

У Києві відкрили Подільсько-Воскресенський міст, що будувався з 1993 року

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У столиці Подільський мостовий перехід відкрили для легкових авто та громадського транспорту. Проїзд можливий через новий тунель, що з’єднує міст з вулицею Вершигори, значно скорочуючи шлях з Троєщини до центру. Про це у неділю повідомив мер міста Віталій Кличко.

Як вказав Кличко, тепер на міст можна заїхати: з правого берега — з вул. Набережно-Хрещатицька, а виїхати на вул. Петра Вершигори; з лівого берега заїзд — з вул. Петра Вершигори, виїзд — на вул. Набережно-Рибальську.

Зокрема, маршрут пролягає й новозбудованим тунелем, який сполучає мостовий перехід зі з’їздом на вул. Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича та житлового масиву Троєщина. Тож дістатися з Троєщини до центру міста тепер можна набагато швидше, зауважив кличко.

Для великовантажного транспорту Подільський мостовий перехід поки залишиться закритим.

За словами Кличка, ще тривають роботи з благоустрою та облаштування прилеглої території, біля новозбудованого тунелю. Їх завершать до кінця року. Фахівці працюють на обʼєкті 24/7, додав мер.

У ЄС подовжили безкоштовний роумінг для українців

Європейський Союз прийняв важливе рішення щодо продовження підтримки українських громадян, які тимчасово перебувають на території країн ЄС. Згідно з оголошенням, програма безкоштовного роумінгу для українців буде продовжена ще на один рік.

Наразі українці зможуть користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку в країнах ЄС без додаткових платежів протягом чотирьох місяців. Громадяни ЄС, у свою чергу, матимуть такі самі права під час відвідин України.

Телекомунікаційні оператори з ЄС та України вперше підписали спільну заяву про скоординовані зусилля щодо забезпечення та стабілізації доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною у квітні 2022 року.

Окремо у лютому 2023 року Єврокомісія запропонувала приєднати Україну до зони роумінгу ЄС. У квітні того ж року Комітет асоціації між Україною та ЄС прийняв пропозицію Єврокомісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу.

Нагадаємо, 18 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон про імплементацію норм європейського законодавства з роумінгу. У квітні минулого року уряд затвердив відповідний документ.

Прокурора ОГП судитимуть за матеріалами НАБУ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду обвинувальний акт стосовно прокурора Офісу Генерального прокурора. Підставою для цього стали результати досудового розслідування, яке проводило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на САП. В липні 2024 року прокурора ОГП викрили на одержанні 170 тис. дол. неправомірної вигоди. Як встановило слідство, […]

The post Прокурора ОГП судитимуть за матеріалами НАБУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру колишньому народному депутату України Михайлу Головку у недекларуванні майна на загальну суму понад 2 млн грн. Політик підозрюється у приховуванні інформації про квартиру, кошти на рахунках та нежитлові приміщення.

Як відомо, Михайло Головко був народним депутатом України 7-го та 8-го скликань, ексголовою Тернопільської обласної ради та чинним депутатом Тернопільської облради. Крім того, він також обвинувачується у вимаганні хабаря у власника приватного підприємства на суму 600 тис. грн. Хоча ім’я політика офіційно не розкривається, його опис збігається з Михайлом Головком.

За інформацією САП, на момент подачі декларацій за 2022–2023 роки, Головко не вказав в документах кілька важливих об’єктів: квартиру площею 201,9 кв. м, яка належала його матері, але використовувалась ним та членами його родини. Також у декларації не були вказані кошти на банківському рахунку та нежитлові приміщення, серед яких паркувальне місце, автомийка та кладова, що належать членам його сім’ї.

Ця справа є частиною ширшого розслідування, яке почалося ще в червні 2023 року, коли Головка та двох його заступників, Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука, затримали за підозрою в отриманні хабаря. Слідчі стверджують, що політики вимагали майже 1,8 млн гривень у власника підприємства за підписання актів виконаних робіт з ремонту та будівництва об’єктів Тернопільської облради.

Після затримання суд обрав для Головка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 805,2 тис. грн, однак наступного дня політик був звільнений після внесення застави.

У жовтні того ж року депутати Тернопільської облради проголосували за його звільнення з посади, але в серпні 2024 року Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив позов Головка і поновив його на посаді, зобов’язавши виплатити йому 591 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу.

The post Колишнього депутата Головка підозрюють у хабарництві та недекларуванні майна first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини