Середа, 23 Липня, 2025

Колишнього керівника ДСНС Франківщини підозрюють у незаконній вирубці лісу на 7 мільйонів

Важливі новини

В Україні залишилося людського ресурсу на 6-12 місяців – The New York Times

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Американські військові та розвідка зазначають, що війна перестала виглядати як безвихідна ситуація: Росія досягає стабільних успіхів, і з кожним днем, коли сили України виснажуються, відчуття песимізму посилюється. Представники ЗМІ зазначають, що українська армія зазнає труднощів із набором нових солдатів і забезпеченням наявних підрозділів.

The New York Times оцінює втрати України у війні на рівні 57 тисяч загиблих. Хоча ця цифра становить приблизно половину втрат Росії, вона є значною для країни з меншим населенням. Також зазначається, що через постійні атаки та територіальні втрати на сході України, моральний дух українських військових помітно падає. Падіння мотивації пояснюється не лише наступом противника, а й побоюванням, що міжнародна підтримка поступово скоротиться.

Набір нових солдатів і формування нових підрозділів — ще один виклик для українського військового командування. Проте, незважаючи на ці труднощі, українська влада неодноразово запевняла в рішучості протистояти Росії стільки, скільки потрібно для захисту своїх територій та населення.

Важливим аспектом залишається питання міжнародної допомоги. Незважаючи на високу підтримку України з боку США та країн Європи, з кожним днем зростає занепокоєння, що потік поставок може зменшитися. І хоча багато західних країн обіцяють підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”, в політичному середовищі з’являються побоювання, чи витримає така політика протягом наступного року.

За оцінками Пентагону, наступні 6-12 місяців будуть критичними для України. Потрібно знайти нові способи поповнення солдатського ресурсу та модернізації армії, щоб не допустити стрімкого виснаження людських ресурсів.

ТЦК перевіряли учасників ЛГБТ-вечірки у Києві

Завтрашнє заняття ще й не розпочалося, але атмосфера вже насправді обіцяє бути неймовірною. Пройшовши через вхідні двері київського арт-центру Closer, можна відчути, що це буде не просто ще одна ЛГБТ-вечірка, а справжня вибухова подія, яка залишить незабутні враження надовго. Працівники ТЦК, які прибули сюди сьогодні, з’явилися не тільки для того, щоб забезпечити безпеку та порядок, але й, безумовно, щоб підтримати та відзначити різноманіття та відкритість цього заходу. Усіх гостей очікує насичена програма із захоплюючими виступами артистів, цікавими дискусіями та можливістю вільного самовираження. Це не лише вечірка, а справжнє свято різноманіття та толерантності, яке сприятиме формуванню відкритого та підтримуючого середовища для всіх ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє організація KyivPride, яка проводить у Києві «Марші рівності».

Військкоми Подільського району «перевіряли документи у всіх присутніх і намагалися забрати чоловіків, які не мають необхідних документів, на проходження військово-лікарської комісії».

Організатори впевнені, що «з-поміж усіх масових культурних та освітніх заходів, які сьогодні проводяться в Києві, представники ТЦК обрали для перевірки лише ЛГБТК-подію».

«Ми розцінюємо ці дії як цілеспрямований тиск на прайд-рух в Україні», – йдеться в заяві. Повідомляється, що заплановані на сьогодні і завтра заходи KyivPride скасовувати не буде.

Від Засновника Офісу Трансформації до Доларового Мільйонера: Історія Максима Бахматова

Максим Бахматов, засновник "Офісу трансформації", став об'єктом уваги через свою декларацію, подану до Національного агентства з питань запобігання корупції на 2022 рік. Згідно із звітом НАЗК, у Бахматова знаходиться значна сума готівки, а саме 605 тисяч доларів та 200 тисяч євро. До того ж, на його дружину було задекларовано ще 100 тисяч доларів, а на матір — 50 тисяч. Окрім цього, в кінці першого року військового конфлікту він придбав квартиру в Києві приблизно на 1,7 млн гривень. Також у декларації йдеться про земельну ділянку площею 10 соток, будинок майже 400 кв. м та два нежитлові приміщення, які Бахматов придбав у 2021 році.

Громадська організація "Офіс трансформації", яку заснував Бахматов, була зареєстрована у 2020 році. Метою цієї організації є підвищення ефективності державних та комунальних організацій, а також трансформація системи звітності та відповідальності місцевої влади.

Максим Бахматов також претендував на посаду керівника департаменту з питань антикорупції у Київській міській державній адміністрації. Однак під час співбесіди виявилось, що він був фігурантом щонайменше двох кримінальних справ та не відображав у декларації всі свої доходи. Також виникли питання щодо його доходу, який не відповідав офіційно декларованій заробітній платі.

Нагадаємо, що Максим Бахматов разом із таксі "Uklon" довгий час збирав гроші від українців на потреби Збройних сил України.

У висновках до вищезгаданої статті можна відзначити наступне:

• Максим Бахматов, засновник "Офісу трансформації", став об'єктом публічної уваги через інформацію з його декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

• Декларація показала значну суму готівки у власності Бахматова, а також придбання нерухомості та інших активів.

• Громадська організація "Офіс трансформації", створена Бахматовим, має на меті підвищення ефективності державних та комунальних організацій.

• Під час співбесіди на посаду в Київській міській державній адміністрації Бахматов став об'єктом уваги через його кримінальне минуле та неоднозначності у декларуванні доходів.

• Він також був активним у зборі коштів на потреби Збройних сил України разом із таксі "Uklon".

У цілому, інформація, подана в декларації та виявлена під час співбесіди, викликала певні сумніви щодо чесності та прозорості дій Максима Бахматова, який раніше був визнаний в області антикорупційних ініціатив.

Росія зупинила постачання газу до Австрії: Україна звинувачує Кремль в енергетичному шантажі

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Відключивши Австрію від газу, росія знову використовує енергію як зброю. Проте австрійський уряд, безсумнівно, забезпечить енергетичну безпеку та відкине шантаж. Ера Європи, яка покладалася на російський газ, закінчилася. Час повністю скоротити російські енергетичні прибутки – і фінансування війни”, – написав голова МЗС Андрій Сибіга у X.

Його заява з’явилася після повідомлення про те, що російський “Газпром” з 16 листопада зупиняє транзит газу через Україну до Австрії.

Це послідувало за рішенням австрійської компанії OMV зарахувати з рахунків за контрактом з “Газпромом” отримані 230 млн євро за арбітражем проти “Газпрому”. OMV тоді попередила про “можливу зупинку постачання газу” з росії.

Поранений під Вовчанськом військовий вижив завдяки лікарям Центру Шалімова

Після тяжкого поранення біля Вовчанська український військовий Олександр пережив кілька критичних станів, сепсис та повторні арозивні кровотечі. Завдяки складним оперативним втручанням і наполегливості лікарів чоловік вижив і поступово відновлюється. Про це повідомляє Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова. Олександр — чинний військовий, який добровільно пішов на фронт ще у 2015 році, а […]

Колишньому начальнику Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області оголошено про підозру у скоєнні тяжких злочинів, що спричинили суттєву шкоду державі. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За версією слідства, у серпні 2023 року посадовець, перевищивши свої службові повноваження, під виглядом проведення навчань для особового складу з гасіння пожеж організував масштабну незаконну вирубку лісу. До так званих “робіт” було залучено понад 100 співробітників Головного управління ДСНС.

Нелегальна порубка проводилась за межами села Нова Гута Ямницької громади, на території площею понад 112 гектарів, що входить до складу загальнозоологічного заказника «Чорний ліс» — частини природно-заповідного фонду України.

Правоохоронці кваліфікували дії посадовця за ч. 3 ст. 365 та ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України — перевищення повноважень працівником правоохоронного органу та незаконна вирубка лісу.

За попередніми оцінками експертів, державі завдано збитків на суму щонайменше 7,3 мільйона гривень.

Це — офіційна інформація, підтверджена Офісом Генерального прокурора. Справу розслідують відповідні органи, і подальші деталі можуть бути оприлюднені після завершення досудового слідства.

Останні новини