Неділя, 20 Квітня, 2025

Корупційна схема в армії: колишній командир за гроші «продавав» відпустки підлеглим

Важливі новини

Україна отримає термінали Starlink з новим видом захисту сигналу

Пентагон підписав контракт з компанією Ілона Маска, що дозволить Україні отримати нові захищені термінали Starlink, зокрема 2500 існуючих терміналів, які вже працюють на території країни. Згідно з контрактом, термінали отримають доступ до нового зашифрованого сигналу Starshield, що робить систему значно важче доступною для перехоплення або придушення. Загалом, 3000 терміналів Starlink отримають обслуговування в рамках двох […]

The post Україна отримає термінали Starlink з новим видом захисту сигналу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай

Військовослужбовці, які вже тривалий час перебувають на фронті, виснажені та прагнуть демобілізації. Водночас зниження мобілізаційного віку в Україні на сьогодні не є доцільним. Про це заявив начальник пункту управління батальйону безпілотних систем 4-ї бригади оперативного призначення “Рубіж” Євген Оропай в ефірі “Радіо Свобода”. “Чи втомилися всі військовослужбовці, які проходять зараз службу? Так, втомилися. Чи вистачає […]

The post Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Стратегії регулювання: владнання ситуацією на польсько-українському кордоні

Наше джерело розкриває, що польське керівництво, представлене прем’єром Туском, виявило нездатність зупинити протести фермерів та перевізників, що блокують український кордон. Політики з Варшави виправдовували свою пасивність, стверджуючи, що польська громадськість підтримує протести. Такий крок спрямований на запобігання подібних акцій протесту у власній країні. Проте, Туск поставив перед президентом Зеленським умови підтримки польських фермерів і перевізників на кордоні, обіцяючи нові кредити для України. Хоча кредити були надані, умови для українського сільського господарства та перевізників погіршилися. Важливо відзначити, що Зеленський відмовився від подання скарги до міжнародного суду щодо блокування транспортування українського зерна, навіть за умови незадовільного рішення для України.

Висновки з цієї статті наступні:

• Польське керівництво, в особі прем’єра Туска, не змогло ефективно зупинити протести фермерів та перевізників на кордоні з Україною через підтримку цих протестів у власній країні.

• Вимоги Туска до президента Зеленського щодо підтримки польських фермерів та перевізників були пов'язані з обіцянками нових кредитів для України, однак умови кредитів не виявилися вигідними для українського сільського господарства та перевізників.

• Незважаючи на це, Зеленський відмовився від подання скарги до міжнародного суду щодо блокування транспортування українського зерна, що може бути вважено певним компромісом у вирішенні конфлікту з Польщею.

Ці висновки підкреслюють складність ситуації на польсько-українському кордоні та необхідність пошуку компромісних рішень для збереження стабільності та співпраці між двома країнами.

Депутати прийняли закон щодо вивчення і володіння англійською мовою в Україні

Законопроєкт щодо впровадження англійської мови у навчальні заклади України став сьогодні предметом глибокого обговорення та ухвалення в Раді під час другого читання. Це значущий крок у розвитку освіти країни, оскільки англійська мова визнана однією з ключових мов у сучасному світі, що відкриває безліч можливостей для освіти, розвитку кар'єри та міжнародного спілкування.

Відтепер, завдяки цьому законопроєкту, українські навчальні заклади отримають можливість впроваджувати викладання англійської мови на вищому рівні, що дозволить учням та студентам здобувати більш широкий спектр знань та навичок, адаптуючись до вимог сучасного світу. Новий курс вивчення англійської мови в навчальних програмах буде спрямований на розвиток розуміння, володіння мовою та вміння ефективно спілкуватися на ній.

Такий крок має велике значення для майбутнього країни, оскільки дозволяє українській молоді мати конкурентні переваги на міжнародному ринку праці та активно взаємодіяти з іноземними партнерами та співробітниками. Крім того, це сприятиме підвищенню престижу освіти в Україні та зростанню її якості.

Ухвалення цього законопроєкту свідчить про глибоке розуміння та підтримку важливості вивчення англійської мови у сучасному світі та визначає шлях до нових можливостей для майбутнього розвитку української освіти.

Ця ініціатива передбачає обов’язкове вивчення англійської мови у старших групах дитсадків, у середній школі, професійно-технічних училищах (ПТУ) та в університетах країни.

Він також встановлює вимогу обов’язкового володіння англійською мовою для:

– осіб, які працюють на держслужбі категорії А, Б і В (конкретний перелік встановить Кабмін). За знання на рівні не нижче B2 для них будуть передбачені надбавки 10% до окладу;

– голів місцевих адміністрацій, їхніх заступників;

– військовослужбовців-контрактників офіцерського, сержантського і старшинського складу;

– поліцейських середнього та вищого складу Нацполіції, прокурорів, співробітників митних і податкових органів (перелік встановить Кабмін). Але на час воєнного стану вимоги для військовослужбовців і поліції не встановлюються;

– керівників, членів наглядових рад держпідприємств, керівників державних наукових установ, керівників вишів.

Кабмін напрацює вимоги з урахуванням шкали рекомендацій Ради Європи CEFR. Вимоги для військовослужбовців мають враховувати стандарти НАТО.

Складати тест можна буде необмежену кількість разів, але не частіше, ніж раз на 4 місяці. Безкоштовним буде складання тесту лише 1 раз на рік.

Офіційні інтернет-представництва органів влади матимуть англомовну версію. На вимогу громадян органи влади можуть відповідати на запити англійською.

У Верховній Раді пропонують встановити Національний день молитви на річницю вторгнення Росії

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону №12336, який пропонує встановити в Україні Національний день молитви. Цей день планується відзначати щорічно 24 лютого, у річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Проєкт поданий групою депутатів на чолі з Давидом Арахамією, головою фракції “Слуга народу”. Завдяки підтримці великої кількості депутатів, ініціатива має великі шанси бути ухваленою. За […]

The post У Верховній Раді пропонують встановити Національний день молитви на річницю вторгнення Росії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишній командир дивізіону однієї з військових частин, що виконувала бойові завдання, потрапив у корупційний скандал. За інформацією правоохоронців, він організував схему, в рамках якої продавав своїм підлеглим відпустки, приховуючи їх відсутність від командування.

Військовослужбовці, які бажали взяти відпустку, платили за це не грошима, а побутовою та комп’ютерною технікою. Загальна сума отриманої неправомірної вигоди склала майже 1 мільйон гривень.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора, зазначивши, що прокурори Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону повідомили офіцеру про підозру за фактами перевищення службових повноважень, вимагання та отримання неправомірної вигоди.

За даними слідства, підозрюваний, бувши командиром дивізіону, налагодив механізм отримання хабарів: він дозволяв військовим йти у відпустку за умови «відкупу», приховуючи їх відсутність від вищого керівництва. За «послугу» підлеглі купували для нього побутову та комп’ютерну техніку.

Під час обшуків у помешканні офіцера виявили незаконно отримане майно та документи, що підтверджують його причетність до злочину.

Правоохоронці затримали підполковника. Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Розслідування триває.

The post Корупційна схема в армії: колишній командир за гроші «продавав» відпустки підлеглим first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини