Середа, 23 Липня, 2025

Косметологія під час вагітності: які процедури краще відкласти

Важливі новини

Сім’я з дітьми отруїлася чадним газом в Коломиї

3 січня на Івано-Франківщині в місті Коломия сталася чергова трагедія, коли ціла родина, в тому числі двоє дітей, постраждала від отруєння чадним газом. Чотирьох потерпілих, серед яких діти 2010 та 2019 років народження, госпіталізували до лікувальних закладів Коломийського району. За попередньою інформацією ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, причиною інциденту стала несправність газового котла. Відомо, що […]

The post Сім’я з дітьми отруїлася чадним газом в Коломиї first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Для роботодавців ідеальний працівник сьогодні — це той, кого не можна мобілізувати

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Така ситуація стає новою реальністю для ринку праці. Нестача робочої сили змушує підприємства активно шукати людей на ті вакансії, які раніше могли бути зайняті молодшими працівниками. Міністерство економіки України повідомляє, що наразі країна потребує ще 4,5 мільйона працівників, що підкреслює масштаб проблеми.

Крім проблем із ринком праці, війна також вплинула на демографічну структуру населення. Елла Лібанова зазначила, що на початку війни Україну залишили близько 1,5 мільйона людей. Однак зараз міграційні потоки стабілізувалися, і не спостерігається суттєвого відтоку чи повернення населення.

Важливо також те, що внутрішня міграція змінила склад населення великих міст. Наприклад, у Києві зараз проживає майже стільки ж людей, як і до війни, але тепер це переважно переселенці з інших регіонів. “Кияни виїхали, а їхнє місце зайняли люди з інших районів”, — зауважила Лібанова.

На ринку праці ситуація залишається складною. Кількість нових вакансій збільшується, але кількість претендентів на робочі місця майже не змінюється. Це призводить до підвищення заробітних плат, оскільки роботодавці намагаються привабити необхідних працівників. Однак через інфляцію реальні доходи населення зростають набагато повільніше.

Виживання без правил: Як Україні адаптуватися до нових умов

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

УКРАЇНА: МІЖ ЮПІТЕРАМИ ТА БИКАМИ

Епоха правил добігає кінця. Правила завжди тримаються або на балансі сил потужних гравців, або на домінуванні когось одного, хто ці правила встановлює та забезпечує їхнє виконання. Перша модель підтримання світового правопорядку (доволі несправедливого, але реального) канула в Лету із завершенням холодної війни. Друга — завершується на наших очах через піднесення автократій на чолі з Китаєм та втоми США одноосібно нести тягар світового лідерства.

Трагедія України в тому, що вона апелює до правил (міжнародне право, статут ООН тощо), тоді як правила більше не працюють. Доки у світі був один Юпітер і сотні биків, головне правило полягало в тому, що бики мають діяти за правилами і тільки Юпітер має право на винятки з правил (на кшталт несанкціонованих РБ ООН бомбардувань Сербії 1999 року чи вторгнення до Іраку 2003 року). Відоме латинське прислів’я Quod licet Iovi, non licet bovi чудово працювало доти, доки деякі бики не відчули себе Юпітерами, а справжній Юпітер, втомлений від нескінченних війн і внутрішніх негараздів, не зміг (чи не схотів) їх поставити на місце.

І якщо справжній Юпітер порушував правила, коли вони здавалися йому не надто справедливими, то бики, що намислили себе Юпітерами, порушують правила насамперед для того, щоб довести, що вони більше не бики — віднині Юпітеру доведеться з ними домовлятись. Якщо комусь здається, що для Путіна знищення України — самоцінна мета, дозволю не погодитись. Упокорення України для кремлівського упиря — засіб доведення Заходу (і насамперед США), що Росія більше не гратиме за правилами — вона їх встановлюватиме за столом перемовин, як це було у Ялті майже 80 років тому, чи як fait accompl, за правом сильного.

І не факт, що Захід згодом не пристане на російську пропозицію. Принаймні поки що він не готовий ані воювати на боці України, ані забезпечити вирішальний перелом у війні на користь України. Не може чи не хоче, я напевно не знаю. Швидше за все, друге. А якщо не хоче, то чому б одної недоброї для України миті йому не визнати, що з Росією треба домовлятися про новий світоустрій, бо старий вона знищила, а Захід виявився неспроможний покарати її за це. До речі, ідея повернення світу до “концерту великих держав”, що має заступити американську гегемонію, належить не Путіну — її найбільш яскравим апологетом був покійний Генрі Кіссінджер.

Доки новий баланс сил не встановився у світі, апелювання до правил — слабкий аргумент. Якби ці правила працювали, Росія ніколи б не напала на Україну. Курди мали б свою державу або косовари не мали б своєї. Абхазія та Південна Осетія були б у складі Грузії. США ніколи б не вторглись до Іраку (принаймні без резолюції РБ ООН). А член НАТО Туреччина не закуповувала б російські озброєння і не подавала заявку на вступ до БРІКС.

Що ми можемо протиставити цьому світу, що хаотизується у нас на очах? Тільки власну субʼєктність і власну силу. Але для цього нам потрібна зовсім інша модель української державності: ефективна, справедлива, спроможна. 2022-го — всупереч усім прогнозам — українці довели світові, що хочуть жити у власній державі. Тепер залишається домовитись, якою ця держава має бути. Аби корабель “Україна” не потонув у бурхливу добу, доки світ перебуває в зоні турбулентності, держави розбираються, хто з них Юпітер, а хто — бик, а “концерт великих націй” наразі більше скидається на какофонію, аніж на поліфонію.

Ключ до виживання України — не в НАТО і не в ЄС (до вступу до цих об’єднань ми можемо елементарно не дожити), він у радикальному реформуванні української державності. Якщо ми вже продемонстрували незламну волю до життя, то слід зробити наступний крок і визнати, що самої волі замало — потрібний ефективний механізм самоорганізації, виживання та розвитку нації під назвою “держава”.

Без радикального реформування української державності ми маємо всі шанси загинути в цьому світі юпітерів і биків. Чи стати для них вічним пасовиськом…

Через “Фінтех Бенд” з monobank вивели 2,5 млрд доходу і зменшили податки

У 2023 році Універсал банк, який є операційною основою популярного monobank, ухилився від сплати близько 750 мільйонів гривень податків. Такі висновки випливають з аналізу фінансових показників компаній, дотичних до фінтех-продукту. Після запровадження 50% ставки податку на прибуток для банків (замість 20%, як для звичайних компаній), Універсал банк суттєво скоротив свій оподатковуваний дохід, вивівши щонайменше 2,5 […]

Мер Переяслава не задекларував жодної готівки, але має церкву, ветклініку і позики

У 2024 році міський голова Переяслава Вячеслав Саулко задекларував лише основне майно та зарплату, не вказавши жодних заощаджень. При цьому його родина продовжує володіти приватною ветклінікою, кількома земельними ділянками та будівлею релігійного призначення. Згідно з поданою декларацією, Саулко за рік заробив понад 717 тис. грн, що на 54,8 тис. менше, ніж у 2023-му. Проте будь-яка […]

Бажання виглядати доглянуто не зникає ні на хвилину — навіть коли жінка готується стати мамою. Проте деякі косметичні процедури, що здаються невинними, можуть завдати шкоди майбутній дитині, особливо у критичні періоди — під час імплантації ембріона або на ранніх термінах вагітності.

Лікарі наголошують: деякі процедури здатні впливати на організм неочікувано через гормональні зміни, підвищену чутливість шкіри та зміну реакції імунної системи.

Ботокс

Хоча даних про шкоду ботулотоксину для плоду в людей немає, дослідження на тваринах показали: ботокс підвищує ризик викидня. Основна загроза — нейротоксин, який може проникати в кров та впливати на нервову та серцево-судинну системи ембріона.

Рекомендація: відмовитися від ботоксу не тільки під час вагітності, а й у період її планування.

Мезотерапія

Ін’єкції вітамінних “коктейлів”, які мають омолоджувальний чи тонізувальний ефект, можуть спровокувати порушення кровотоку у вагітної. На фоні гормональної перебудови навіть нешкідливі компоненти можуть викликати нетипову реакцію організму.

Рекомендація: не проводити мезотерапію в жодному триместрі вагітності.

Лазерне шліфування та глибокий пілінг

Такі процедури проводять із застосуванням місцевих анестетиків. Але будь-які знеболювальні у період вагітності дозволені лише за життєвими показаннями. А кислоти, які використовуються при пілінгу, можуть потрапити до крові і негативно вплинути на плід.

Рекомендація: відкласти глибокі пілінги й лазерні процедури до завершення вагітності та грудного вигодовування.

Обгортання

Процедури з прогріванням або охолодженням шкіри викликають зміни кровотоку в області малого тазу, що небезпечно в період імплантації або на ранніх строках. Це стосується і SPA-обгортань, і антицелюлітних процедур.

Рекомендація: не проводити обгортання у період вагітності й планування.

Що ще під забороною?

  • Солярій — через ризик перегріву й гормональні зміни в пігментації;

  • Перманентний макіяж (татуаж) — може викликати алергічні реакції та непередбачувану зміну кольору пігменту.

Підсумок: якщо ви плануєте вагітність або вже чекаєте на дитину, обов’язково консультуйтеся з лікарем перед будь-якою процедурою краси. Здоров’я мами і майбутнього малюка — завжди важливіше за естетичний ефект.

Останні новини