Середа, 23 Липня, 2025

Курахову та Покровську загрожує доля Бахмута та Авдіївки

Важливі новини

Українські військові вперше збили керовану авіаційну бомбу

Українські сили оборони успішно збили російську керовану авіаційну бомбу (КАБ). Про це повідомив військовий кореспондент Андрій Цаплієнко, посилаючись на джерела у Збройних силах України. “За попередніми даними, йдеться про експериментальне озброєння”, – зазначив Цаплієнко. У Повітряних силах ЗСУ підтвердили збиття керованої авіабомби в Запоріжжі, однак наголосили, що це відбувається не вперше, на чому акцентував у […]

The post Українські військові вперше збили керовану авіаційну бомбу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Керівників медичних закладів чекає відповідальність за порушення заборони щодо лікарів з МСЕК

З 1 січня 2025 року в Україні вступила в силу нова система оцінки повсякденного функціонування осіб з інвалідністю. Замість застарілої медико-соціальної експертизи (МСЕК), яку ліквідовано, оцінку буде проводити комісія лікарів-практиків. Водночас, лікарям, які працювали в МСЕК, особливо на керівних посадах, заборонено брати участь у нових експертних комісіях. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з […]

The post Керівників медичних закладів чекає відповідальність за порушення заборони щодо лікарів з МСЕК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

До України повертається спека

За прогнозами фахівців, столиця України може зіткнутися з надзвичайно високими температурами. У Києві очікується значне потепління, при чому стовпчики термометрів можуть сягнути рекордної позначки у +40°C. Такі температурні показники є незвичайними для нашої кліматичної зони і можуть становити певні виклики для жителів міста та комунальних служб.

Вона зазначила, що прогнози підтверджуються, і опублікувала графік температурних коливань на найближчі дні для столиці. За її словами, вже з 13-14 серпня денна температура почне активно підніматися, і хоча до позначки +40°C, можливо, ще не дійде, проте сильної спеки варто очікувати.

Наталка Діденко закликала киян бути готовими до надзвичайно високих температур і забезпечити себе відповідним комфортом.

За інформацією синоптика Ігоря Кібальчича, перша декада серпня в Україні характеризується високими температурами в західних і південних регіонах, а з середини місяця спека пошириться на більшу частину країни. Проте вже в третій декаді серпня слід очікувати зниження температури, починаючи з північних і західних областей.

В Європі в період з 5 по 15 серпня прогнозується спека до +40°C і вище, що згодом вплине на Україну. Спочатку високі температури відчують жителі західних і південних областей, де термометри можуть показувати від +34 до +38°C.

Загалом серпень цього року обіцяє бути теплішим за норму на 2–2,5°C, і середня температура в Україні триматиметься в межах +22…+26°C.

Колишнього прокурора судитимуть за відмову від свідчень

НАБУ та САП передали до суду справу проти колишнього прокурора Генеральної прокуратури України, який нині працює адвокатом. Його звинувачують у відмові надавати свідчення у кримінальному провадженні щодо викрадення золота, конфіскованого під час досудового розслідування. Слідство встановило, що група прокурорів ГПУ заволоділа вилученим золотом, яке зникло під час розслідування. Одного з них уже обвинувачують у привласненні […]

The post Колишнього прокурора судитимуть за відмову від свідчень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Єрмак розкрив деталі другого Саміту миру

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Єрмак підкреслив, що президент Володимир Зеленський вважає, що наступний саміт може відбутися лише після того, як буде готовий чіткий план дій по всіх десяти пунктах “формули миру”, яка була представлена раніше. Він пояснив, що цей план передбачає конкретні кроки для досягнення кожного з пунктів, які включають як загальні цілі, з якими вже є міжнародна згода, так і складніші питання, такі як відповідальність за агресію, виведення російських військ і відновлення територіальної цілісності України.

Андрій Єрмак також повідомив, що після зустрічі на рівні радників з національної безпеки в Джидді (Саудівська Аравія) було домовлено про створення десяти робочих груп, що складаються з послів та експертів. Ці групи мають напрацювати конкретні кроки для реалізації кожного з пунктів формули.

“Серед 10 пунктів ‘формули миру’ є ті, щодо яких у світі існує спільна позиція, і з них ми вже почали на першому саміті. Є також складніші питання, над якими ми працюємо”, – зазначив Єрмак. Він додав, що президент Зеленський хоче організувати тематичні конференції, які зафіксують напрацювання робочих груп на високому рівні, щоб скласти спільний план.

Голова Офісу президента наголосив, що Київ не бажає затягувати підготовку цього плану на довгі місяці, проте він не зміг підтвердити можливість проведення другого саміту в 2024 році. Єрмак підкреслив, що для успішного проведення другого Саміту миру необхідно, щоб країни погодили спільний план. Він закликав не сподіватися, що саміт стане остаточним рішенням і наголосив, що все залежатиме від того, скільки країн підтримають план.

Україна знову опинилася під серйозною загрозою на Донецькій області через активні дії російських військ, які посилили свої позиції та ведуть наступ на захід. За даними впливового видання The Times, міста Курахове та Покровськ тепер знаходяться на передовій лінії і ризикують зазнати аналогічної долі, як Бахмут та Авдіївка.

Останніми місяцями російські війська значно зміцнили свої позиції на сході України. Це посилення стало можливим завдяки перекиданню додаткових сил та ресурсів, а також активній підтримці з боку проросійських бойовиків. Наслідки цього зміцнення вже відчувають жителі багатьох прифронтових міст і селищ.

Нові цілі: Курахове та Покровськ

Згідно з інформацією The Times, російські війська активно просуваються в напрямку західних міст Донецької області. Курахове та Покровськ опинилися в епіцентрі нових військових дій і можуть стати наступними великими ціллю. Ці міста, як і багато інших на сході України, перебувають під постійною загрозою артилерійських обстрілів та інших бойових дій.

Порівняння з Бахмутом та Авдіївкою

Ситуація в Кураховому та Покровську вже порівнюється з трагічною долею Бахмута та Авдіївки. Ці міста зазнали значних руйнувань та втрат через інтенсивні бойові дії. Військові експерти та місцева влада побоюються, що аналогічний сценарій може повторитися і в Кураховому та Покровську, якщо не вжити негайних заходів для зміцнення оборони.

Українська влада та міжнародна спільнота повинні об’єднати зусилля для запобігання подальшій ескалації конфлікту на сході України. Необхідно забезпечити додаткову підтримку українським військовим та провести активну дипломатичну роботу для стримування агресії.

Висновок

Ситуація в Донецькій області залишається вкрай напруженою. Курахове та Покровськ опинилися на передовій лінії конфлікту і потребують негайної уваги та підтримки. Україна має зробити все можливе для захисту своїх громадян та територій від подальших агресивних дій з боку російських військ.

Автори матеріалу зазначають, що Росія впевнено просувається в Донецькій області, але її успіхи вимірюються тепер ярдами, а не милями. Проте жителі Курахова та Покровська стурбовані тим, що невдовзі вони можуть розділити долю прилеглих міст, таких як Часів Яр, Авдіївка та Бахмут, які були спалені вщент кремлівською військовою машиною.

Обидва міста є важливими транспортними та логістичними вузлами, і їхнє захоплення наблизить війська Володимира Путіна до їхньої мети – окупації всього Донбасу.

Журналісти зазначають, українським захисникам поки що вдається запобігти масштабному прориву російських військ у регіоні. Але західна зброя не може вирішити всі проблеми України на полі бою: армія зазнає відчайдушної нестачі кадрів, а її війська на фронті виснажені.

The Times наводить слова майора ЗСУ Івана Скуратовського, який песимістично оцінює довгострокові перспективи України, якщо Захід не активізує свою участь у війні. “Телебаченням нам кажуть, що ситуація під контролем, але я розумію, що нічого не під контролем. Ворог повзе вперед. Поки ми зупинили його тут, але повністю зупинити його ми не можемо, це неможливо”, — сказав військовий.

Він наголошує, що Росія дуже сильна, і досі зберігає свою перевагу. “Нам зараз потрібна колосальна допомога. Я не розумію, на що чекає Організація Об’єднаних Націй. Чому вона не вводить миротворчий контингент? Якщо цей контингент буде атакований росіянами, тоді слід направити війська НАТО”, — сказав військовий.

Останні новини