Вівторок, 22 Липня, 2025

Київське управління БЕБ очолив Назар Константинов

Важливі новини

МОН прогнозує масове відрахування студентів-чоловіків

В Україні очікується хвиля масових відрахувань із вищих навчальних закладів. Особливо це стосуватиметься студентів-чоловіків призовного віку, які вступили до вишів з недобросовісною метою — уникнути мобілізації. Про це в інтерв’ю ZN.UA повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький. За його словами, після весняної сесії, яка завершиться у травні-червні, в університетах будуть «досить масові відрахування», […]

На Тернопільщині знайшли мертвим зниклого неповнолітнього

У Чортківському районі Тернопільської області завершилися пошуки зниклого 6 березня хлопчика. На жаль, дитину знайшли мертвою. Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Тернопільській області. Зазначається, що повідомлення про зникнення жителя села Іване-Пусте Чортківського району надійшло до рятувальників 8 березня, об 11:02. До пошуків залучили 7 рятувальників, 4 одиниці спецтехніки, кінологів із собакою та […]

The post На Тернопільщині знайшли мертвим зниклого неповнолітнього first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Спека, яка змінює все: як високі температури впливають на тіло, мозок і психіку

Світова організація охорони здоров’я б’є на сполох: зміни клімату призвели до суттєвого зростання кількості людей, які страждають від впливу спеки. За період з 2000 по 2016 роки кількість постраждалих щороку зросла на 125 мільйонів осіб — і ця цифра щороку збільшується. Організм людини витрачає значні ресурси на підтримання стабільної температури тіла — приблизно 37°C. У […]

Скільки українців залишаться за кордоном після війни: прогноз від міграційних аналітиків

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Станом на 2024 рік, близько 6,5 мільйонів українців перебувають за кордоном як біженці або тимчасові мігранти. Дослідження показують, що 64% українців, які зараз живуть у Європі, планують повернутися додому після війни. Однак лише 56% тих, хто вже повернувся в Україну мають намір залишитися, тоді як решта вивчають можливість знову виїхати за кордон, особливо якщо економічна ситуація залишатиметься нестабільною.

Аналітики міграційної компанії International Expert кажуть, що багато людей після війни можуть «жити на дві країни». Мова йде про українців, які зараз отримали за кордоном посвідку на проживання або навіть друге громадянство. Після війни ці люди будуть активно повертатися в сім’ї в Україну.

Але разом з тим, рівень життя в країнах, наприклад, Євросоюзу залишатиметься значно вищим, ніж на батьківщині. Тому ці нові біпатриди (особи з двома громадянствами), найімовірніше, житимуть в Україні та час від часу їздитимуть до Європи на заробітки.

Можлива й зворотна ситуація, коли теперішні біженці залишаться на постійне проживання в ЄС (якщо статус їм це дозволятиме), а в Україну приїжджатимуть лише в гості до родичів або для вирішення важливих справ, як от продаж нерухомості. Таке явище вже зараз спостерігається в Польщі.

Їжа за графіком: як час вечері впливає на сон, вагу і здоров’я

У сучасному ритмі життя ми звикли рахувати калорії, зважати на склад продуктів і вивчати етикетки. Але чи зважаємо ми на те, коли їмо? Виявляється, для здоров’я, енергії, сну та навіть схуднення не менш важливою є пора доби, коли ми вечеряємо. Дослідження свідчать: харчування, метаболізм і біоритми тісно пов’язані. Рання вечеря — не просто звичка, а […]

У січні 2024 року керівником територіального управління Бюро економічної безпеки у Києві став Назар Константинов — людина з багатою прокурорською біографією та не менш показовим поверненням у систему після люстрації.

Константинов розпочав кар’єру в органах прокуратури у 2002 році, а вже з 2011-го обіймав керівні посади. У 2014–2015 роках працював заступником прокурора міста Києва Сергія Юлдашева, якого, як і самого Константинова, згодом звільнили за законом про очищення влади. Обоє зникли з публічного простору, але згодом повернулись — уже не у прокуратуру, а у новостворене БЕБ.

Про люстрацію Константинова в його офіційній біографії на сайті БЕБ не згадано. Втім, у 2015 році він був звільнений з посади заступника прокурора Києва саме на підставі закону про очищення влади. Це рішення не влаштувало чиновника, і він подав позов до скандального Окружного адміністративного суду Києва.

Судовий процес затягнувся на роки, але у 2021-му суддя Євгеній Аблов (фігурант справи НАБУ про захоплення державної влади разом із Павлом Вовком) поновив Константинова на посаді. Хоча це поновлення тривало лише 10 днів — з 12 по 22 жовтня 2021 року — цього вистачило, щоб формально вийти з переліку люстрованих осіб. До того ж, екс-прокурор відсудив у держави 1,2 млн грн компенсації за «вимушений прогул».

У відкритих джерелах зазначено, що з 2015 по 2024 рік Константинов нібито займався підприємництвом — був ФОПом і мав частки в кількох компаніях. Зокрема, його діяльність була пов’язана з технічним обслуговуванням автомобілів. Однак у 2023 році Константинов раптово подав декларацію кандидата на посаду головного спеціаліста юридичного відділу київського теруправління БЕБ, а вже у 2024-му очолив це управління.

Показово, що його колишній керівник Сергій Юлдашев теж знайшов собі нову посадку в БЕБ — очолював теруправління у Волинській області до 2024 року, після чого його змінила Лариса Ревіна.

Останні новини