Середа, 23 Липня, 2025

Лікарі попереджають про небезпеку косметологічних процедур поблизу очей

Важливі новини

Енергетична незалежність: Україна успішно пережила зиму на власному газі

Голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов оголосив про історичне досягнення – Україна вперше пройшла зиму, використовуючи лише власний газ. Міністр енергетики раніше прогнозував, що країна наближається до самозабезпечення газом до 2024 року. Це досягнення наголошує на тенденції до енергонезалежності України, що зберігається навіть у складних умовах. Чернишов висловив вдячність українським газовикам за їхню працю та зазначив, що планується продовжувати цю тенденцію.

Але захована за цим "історична подія" має свої причини. Після 24 лютого 2022 року Україна втратила значні території та енергоємні виробництва, що призвело до різкого зменшення споживання газу. Однак країна зберегла контроль над більшістю своїх родовищ газу, особливо в Харківській та Полтавській областях, що дозволило їй повністю задовольнити свої потреби власним газом.

Україна успішно пережила зимовий період, користуючись виключно власним газом, що стало історичним досягненням для країни. Голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов підкреслив важливість цього моменту та висловив вдячність українським газовикам за їхню працю у досягненні цієї мети. Варто зауважити, що це досягнення пояснюється не лише зниженням споживання газу через втрату значної частини територій та енергоємних виробництв, але й завдяки збереженню контролю над власними родовищами газу. Такий поступ у напрямку енергонезалежності є важливим кроком для забезпечення стійкості та безпеки країни в енергетичному секторі.

Нові українські дрони-вампіри полюють на російських загарбників

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Еволюція безпілотників

На початку війни більшість українських безпілотників були оснащені камерами лише для денного освітлення, що робило їх менш ефективними в нічний час. Однак наприкінці минулого року українці почали використовувати безпілотники-“вампіри”, оснащені інфрачервоними камерами. Ці дрони змогли не лише скидати десятки гранат, а й підривати припарковані автомобілі, руйнуючи укріплення російських військ і створюючи хаос у їхніх лавах.

“Багато з ранніх рейдів безпілотників-вампірів були спрямовані на стаціонарні цілі. Але з часом оператори стали більш досвідченими і почали атакувати й рухомі цілі,” – пише Акс.

Майстерність операторів на першому місці

Аналізуючи відмінності між FPV-безпілотниками та дронами-вампірами, Акс зазначає, що останні бомбардують ціль згори, тому штучний інтелект для наведення на ціль тут менш корисний. Це означає, що майстерність оператора залишається критично важливою, особливо під час переслідування рухомих цілей.

Як підсумовує Акс, хоч більшість нічних атак дронів на рухомі цілі, ймовірно, закінчуються невдачею, успіх навіть одного рейду вражає.

Війна дронів в Україні

У той час як українські військові продовжують вдосконалювати свої безпілотники, “дрони-дракони”, які вивергають на окупантів розплавлений метал, стали ще одним прикладом імпровізації. Такі дрони допомагають Збройним Силам України “викурювати” російських солдатів із лісових масивів, підпалюючи рослинність, що служить укриттям, і створюючи загрозу для ворога.

Суд повернув державі нафтопровід Медведчука на Закарпатті

Українська держава повернула контроль над стратегічним об’єктом — частиною магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», що знаходиться на Закарпатті. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Закарпатської області. Позов подавав Фонд державного майна України. Відповідачами у справі були три компанії: швейцарська International Trading Partners AG, українське ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та Південно-Західне акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів, зареєстроване в […]

Україну накриє хмарність, але без дощів — прогноз погоди на четвер

У четвер, 8 травня, більша частина України опиниться під впливом сухої повітряної маси. За прогнозом Погоди УНІАН, опади припиняться майже всюди, за винятком Прикарпаття, Донеччини та Луганщини, де можливі короткочасні дощі. Незважаючи на послаблення дощової активності, температурний фон залишиться помірним, а в західних регіонах навіть прохолодним — місцями до +9…+11°. На решті території очікується +12…+19°. […]

На трасі Одеса–Рені аварія з летальними наслідками: працює поліція

На трасі Одеса–Рені сталася смертельна аварія, внаслідок якої загинула одна людина. Зіткнення відбулося між вантажівкою та легковим автомобілем неподалік населених пунктів Підгірне та Монаші. Про інцидент повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, через аварію рух транспорту на цій ділянці ускладнено. На місці події працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує обставини трагедії. […]

Популярність косметичних ін’єкцій — ботулотоксину, гіалуронової кислоти, філерів — стрімко зростає. Однак бажання позбутися зморшок чи «освіжити» обличчя може мати надзвичайно серйозні наслідки — аж до повної втрати зору.

Про це попереджає офтальмохірург вищої категорії, медичний директор клініки VISIOBUD Володимир Мельник. За його словами, ускладнення часто виникають одразу після ін’єкції: різке погіршення зору, набряк повік, інтенсивний біль в оці чи навколо нього.

Однією з найбільш ризикованих зон для ін’єкцій є міжбрів’я. Саме тут під шкірою проходять надбрівна та надочноямкова артерії, які напряму пов’язані з очною артерією — джерелом кровопостачання сітківки та зорового нерва.

Через відсутність жирової амортизації в цій ділянці препарат може випадково потрапити у судину. Під тиском ін’єкції він рухається назад — ретроградно — у більші судини. Закупорка очної артерії призводить до миттєвого порушення живлення ока й може спричинити:

  • некроз тканин;

  • утворення рубців;

  • сліпоту (часто незворотну).

Подібні ускладнення можливі і при ін’єкціях у носогубну зморшку. Тут проходить кутова артерія, яка з’єднана з дорсальною носовою та очною артеріями. Якщо препарат потрапляє до цих судин, сітківка перестає отримувати кисень. За 90 хвилин клітини сітківки можуть загинути безповоротно.

Навіть якщо судини в конкретного пацієнта мають індивідуальні особливості або резервне кровопостачання, це не гарантує безпеки. Кожна ін’єкція — це ризик, тому вона має виконуватися лише спеціалістом із медичною освітою, який глибоко знає анатомію обличчя.

Симптоми ускладнень бувають як миттєвими, так і відкладеними. Ігнорувати навіть незначне погіршення зору чи дискомфорт після процедури — небезпечно. Вчасна допомога може врятувати зір.

Останні новини