Середа, 23 Липня, 2025

Лікарі та медперсонал отримали повний захист від мобілізації – нове рішення уряду

Важливі новини

Президент заблокував призначення голів РДА Києва: у чому причина

За інформацією наших джерел, із десяти кандидатів на голів районів затверджених Кабміном три вже точно не будуть підписані Президентом через “проблеми з репутацією та законом”. Мова йде про Деснянський, Солом’янський та Дарницький райони Києва. Нагадаємо, на голову Деснянського району претендував Максим Бахматов. Його кандидатуру було відкинуто через через хвилю хейту в соціальних мережах. Як ми […]

Підозрюваного у побитті дівчинки в Білій Церкві випустили з-під варти

Суд змінив запобіжний захід 16-річному хлопцю, якого підозрюють у жорстокому побитті дівчинки в Білій Церкві Київської області. Попри те, що раніше судді вважали за необхідне тримати його під вартою, тепер його відпустили під особисте зобов’язання. Це означає, що він повинен з’являтися до слідчого, але не має обмежень у пересуванні. Про це повідомив адвокат постраждалої дівчинки […]

The post Підозрюваного у побитті дівчинки в Білій Церкві випустили з-під варти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністра енергетики Галущенка спіймали на відвертій брехні

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

“Два дні тому на Південноукраїнській АЕС, судячи з усього від спеки, фізично згоріло два трансформатори струму. Це призвело до відключення одного з реакторів,” — розповів Харченко.

Аварія на Південноукраїнській АЕС призвела до відключення високовольтних ліній в мережі “Укренерго”, що, за словами Харченка, викликало серйозні перебої в постачанні електрики на лівому березі України.

“Через цю абсолютно технічну аварію лівий берег України – включно з Дніпром, Сумами й далі по переліку – останні два дні вкрай жорстко обмежений в постачанні електрики,” — пояснив він.

Однак, Міністр енергетики України Герман Галущенко спростував цю інформацію, назвавши її “фейком” і російським наративом.

“Центр протидії дезінформації вже висловив позицію, що це все є фейк, і найцікавіше, знаєте, що спочатку ця інформація з’явилася на російських каналах,” — заявив Галущенко у Верховній Раді.

Галущенко також зазначив, що ситуація з Південноукраїнською АЕС нібито є частиною російської інформаційної кампанії, і запевнив, що блок мережі продовжує працювати. “Питання в тому, для чого це робиться,” — додав він.

Ці заяви стали пусковим важілем для подальшого розслідування. Нардеп Ярослав Железняк відреагував на слова Галущенка, зловивши міністра на відвертій брехні. Железняк підкреслив, що інформація про технічні проблеми на Південноукраїнській АЕС підтверджується офіційними даними, отриманими після запиту.

“15 липня 2024 року на Південно-Українській атомній електростанції відбулася позаштатна подія в результаті якої були пошкоджені трансформатори струму, що призвело до руйнувань на ВРП 330. В результаті відключився перший енергоблок з навантаженням 1000 МВт, а також три лінії електропередач,” — йдеться у відповіді, отриманій від енергетичних служб. Ці події, за словами Железняка, також призвели до введення графіків аварійних відключень у Південно-Східному регіоні та збільшення часу відключення споживачів у центральних регіонах, включаючи Київ.

Железняк зазначив, що ситуація з відключеннями світла в столиці та інших містах підтверджує серйозність проблеми.

“Всі, хто був в Києві в ці дні, могли помітити, що електропостачання було обмежене навіть вночі,” — додав він.

Він також висловив сумнів у діях міністра Галущенка, ставлячи під питання його правдивість.

“Чому Галущенко публічно заперечив інформацію про аварії і звинуватив у цьому російське ІПСО?” — запитує Железняк, вказуючи на можливі корупційні або управлінські проблеми.

“Сподіваюся, що така брехня ще більше зменшить шанси на ухвалення корупційних законів у сфері атомної енергетики,” — підсумував він.

Україна змінює правила мобілізації та перетину кордону з 17 липня 2024 року

З 17 липня 2024 року в Україні набувають чинності оновлені правила щодо мобілізації та перетину державного кордону для військовозобов'язаних громадян. Ці зміни є результатом завершення двомісячного періоду, протягом якого українці мали можливість актуалізувати свої військово-облікові дані.

Про це розповів адвокат Роман Лихачов. Згідно з нововведеннями, всі чоловіки віком від 18 до 60 років тепер повинні мати при собі військові квитки або довідки про відстрочку від мобілізації при перетині кордону. Держприкордонслужба України посилює контроль і перевіряє не лише наявність військових документів, а й їх актуальність.

За словами Лихачова, зміни в законодавстві призвели до збільшення розмірів штрафів за порушення військового обліку, які тепер можуть досягати від 17 до 25,5 тисяч гривень. Експерти наголошують на важливості своєчасного оновлення військових документів, оскільки недотримання цих правил може мати серйозні наслідки для громадян.

Нові правила також вплинуть на процедуру отримання відстрочок від мобілізації, змушуючи громадян звертатися до територіальних центрів комплектування (ТЦК) частіше для поновлення необхідних документів. Це може призвести до додаткового навантаження на ці установи, що вже працюють у напруженому режимі.

Загалом нові правила спрямовані на зміцнення контролю над виконанням військового обов’язку та краще управління людськими ресурсами у періоди підвищеної напруги. Однак вони створюють і нові виклики як для громадян, так і для державних структур, які зобов’язані адаптуватися до нових вимог законодавства.

Суди США та Кіпру відхилили позови до Олега Бахматюка

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Gramercy Funds Management 7 грудня 2022 року подала позов до федерального суду США проти Олега Бахматюка та низки інших осіб, заявляючи про порушення своїх прав як інвесторів. Було розпочато й окремий судовий розгляд на Кіпрі.

Як повідомляє у своєму прес-релізі Укрлендфармінг, позов у США було відхилено. Також припинено і розгляд на Кіпрі.

«Наразі всі позови Gramercy Funds Management проти власника «Укрлендфармінгу» офіційно повністю відхилені, судові справи як у США, так і на Кіпрі повністю припинені, а сторони уклали мирову угоду. Кредитори, які ініціювали судовий процес, відмовляються від претензій без права на повторне подання після досягнення угоди про врегулювання претензій», – заявляють у прес-релізі Укрлендфармінгу.

Олег Бахматюк вважає цю угоду перемогою. Зокрема й тому, що «це допоможе нашій компанії, яка втратила приблизно половину своїх активів через вторгнення Росії в Україну. Угода може стати віхою, яка допоможе врятувати компанії, задавши тон майбутнім переговорам з кредиторами. Це дуже вигідно для всіх сторін».

«Укрлендфармінг» є одним з найбільших агрохолдингів в Україні. Холдинг продовжує працювати, незважаючи на втрати, спричинені вторгненням РФ, які в компанії оцінюють у сумі близько 1,2 млрд доларів. Зокрема, фактично було знищено найбільшу в Європі птахофабрику «Чорнобаївська» (Херсонська область), де загинуло 4,5 млн. голів птиці, а обладнання було вивезено до РФ.

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних, що дозволяють закладам охорони здоров’я бронювати 100% своїх медичних працівників на період мобілізації та воєнного стану.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Нові правила розповсюджуються на всіх медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, закладів громадського здоров’я, установ судово-медичної та судово-психіатричної експертизи, а також центрів крові, для яких ця робота є основним місцем працевлаштування.

Однак зміни стосуються виключно медичних працівників. Інші спеціалісти, які працюють у медичних установах, і надалі підпадають під обмеження щодо бронювання.

До внесення змін, медичні установи могли забронювати лише до 50% військовозобов’язаних чоловіків. Якщо лікарня потребувала збереження більшої кількості фахівців, вона змушена була звертатися за окремим дозволом до Міністерства оборони.

Крім того, при розрахунку частки військовозобов’язаних враховувалися не лише чоловіки, а й медики-жінки, які також підлягають мобілізації. Це ускладнювало процедуру бронювання, оскільки через велику кількість жінок-медиків чоловіків можна було бронювати у ще меншій кількості.

За даними Міністерства охорони здоров’я, нове рішення значно полегшить роботу медичних закладів, адже усуває необхідність звертатися за додатковими дозволами для бронювання фахівців. Це зменшить адміністративне навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони, дозволяючи зосередитися на наданні медичної допомоги.

Нагадаємо, раніше міністр національної єдності Олексій Чернишов заявляв, що в Україні наразі гостро відчувається нестача кваліфікованих працівників. Уряд розглядає можливість надання бронювання не лише медикам, а й тим, хто повернеться з-за кордону для роботи на критично важливих підприємствах.

The post Лікарі та медперсонал отримали повний захист від мобілізації – нове рішення уряду first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини