Середа, 23 Липня, 2025

Ліквідація МСЕК: що змінює новий закон

Важливі новини

Рустем Умеров заявив, що Росія планує відкрити другий фронт на півночі України

На березі Дніпра, у столиці України, зустрівся з журналістами Reuters Рустем Умеров. Він поділився своїми враженнями щодо останніх подій на воєнному фронті між Україною та Росією. Умеров зауважив, що Росія продовжує збільшувати свої військові сили, не оминайчи увагою навіть живу силу та військову техніку. Це стає вкрай тривожною тенденцією, особливо враховуючи, що від понад 27 місяців минуло з моменту їхнього останнього повномасштабного вторгнення. Український аналітик підкреслив, що така діяльність може мати серйозні наслідки для стабільності та безпеки не лише в регіоні, але й у всьому світі.

Військам Києва вдалося стабілізувати новий фронт на північному сході Харківської області, куди Росія атакувала на початку цього місяця. Але Умеров сказав, що Москва готується до нового поштовху.

“Їх мета – відкрити новий фронт на півночі, щоб почати використовувати всю свою живу силу, вогневу потужність проти нас, вони продовжують свою мету знищити націю”, – сказав він.

«Ми витримуємо, але, звісно, ​​нам потрібно більше зброї, нам потрібно більше вогневої потужності, нам потрібні ракети великої дальності, щоб не дозволити їм проникнути в нашу державу».

За його словами, Україна вдячна за надану партнерам військову допомогу та зброю, але лише половина обіцяних поставок надійшла вчасно. Кожна затримка йшла на користь значно більшому та краще оснащеному ворогу України, з лінією фронту, яка простягалася на 1200 км.

За словами міністра, Росія має близько 500 тис. військових в Україні та біля її кордонів і готується додати ще 200-300 тис.

Адвокат Роберт Амстердам презентує звіт про атаки на УПЦ: докази нападів на церкви та духовенство

Адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, заявив про складений ним об'ємний звіт, що налічує понад 250 сторінок, з доказами нападів на УПЦ, її храми та священиків. Цю інформацію він оприлюднив у своєму відеозверненні. Відновивши свій заклик, він відмовив у подальшому розгляді законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Амстердам закликав уряд зупинити розгляд цього законопроекту та уникнути поділу суспільства. Додатково адвокат підкреслив, що УПЦ не має зв'язків з Московським патріархатом та відокремлюється від ідеології "русского мира". Він навів висловлення митрополита Київського Онуфрія щодо цієї теми та підкреслив повну підтримку України з боку УПЦ, закликаючи також до підтримки країни з боку Сполучених Штатів. У своєму пості у соцмережі Х, Амстердам висловив своє стурбовання щодо майбутнього підтримки України з боку міжнародної спільноти в контексті подій у Кабулі та Києві.

У висновку слід зазначити, що адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, виклав об'єктивний звіт, який підтверджує напади на УПЦ, її церкви та священиків. Він виступив проти подальшого розгляду законопроекту 8371, який може призвести до подальшого поглиблення конфлікту та розділення суспільства. Амстердам також підкреслив незалежність УПЦ від Московського патріархату та підтримку України в контексті агресії Росії. Його заклик до підтримки країни з боку міжнародних партнерів, зокрема США, є важливим у контексті геополітичної ситуації. Українська православна церква виступає як стійкий захисник української національної та релігійної ідентичності в умовах геополітичних викликів.

Військові пояснили, чи можуть мобілізувати у 18 років

Згідно з новими правилами, усі військовозобов'язані громадяни України зобов'язані оновити свої персональні дані в територіальних центрах комплектування (ТЦК). Це стосується як чоловіків, так і жінок, які перебувають на військовому обліку. Важливо зазначити, що цей процес є обов'язковим, і його ігнорування може призвести до певних наслідків.

У соціальних мережах часто з’являються повідомлення зі скаргами на мобілізацію молодих чоловіків, яким ще немає 25 років, що викликає значний резонанс і обурення.

Відповідно до заяви ТЦК та СП, чоловіки віком від 18 до 25 років зазвичай зараховуються до категорії призовників. Однак, існують випадки, коли таких осіб можуть мобілізувати. Зокрема, це можливо, якщо чоловік:

У повідомленні ТЦК та СП йдеться про те, що з квітня 2024 року статус “обмежено придатний” було скасовано. Люди, які мали цей статус, залишаються військовозобов’язаними, навіть якщо їм менше ніж 25 років. Такі особи можуть бути перевірені на наявність актуальних військово-облікових документів і відправлені на повторне проходження військово-лікарської комісії.

Згідно з новим законодавством, після проходження військово-лікарської комісії чоловік може отримати один із наступних статусів:

У військкоматі також зазначили нормативну базу, на яку треба орієнтуватися. Це закони “Про внесення змін до закону України ‘Про військовий обов’язок і військову службу'”, “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”, а також наказ Міністерства оборони України “Про затвердження змін до положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України”.

Такі роз’яснення допомагають краще зрозуміти ситуацію з мобілізацією та знімають певні хвилювання серед населення.

Співачка Ані Лорак оформила російське громадянство

Скандальна українська співачка Ані Лорак, яка багато років живе та працює в Росії, нібито офіційно стала громадянкою РФ. Про це повідомили російські пропагандистські медіа з посиланням на її оточення. За їхніми даними, ще у лютому 2023 року виконавиця подала документи на отримання громадянства. А 9 червня 2024 року, за інформацією джерел, Лорак уже отримала російський […]

Ведучий Грубич прокоментував рішення Ласточкіна служити в ЗСУ

Ведучий телеканалу “1+1 Україна” Костянтин Грубич висловив свою думку щодо рішення гумориста Ігоря Ласточкіна приєднатися до Збройних Сил України. За словами Грубича, він не здивований таким кроком Ласточкіна, оскільки той вже не раз продемонстрував свою рішучість та здатність до серйозних дій. Як зазначив Костянтин, він і Ласточкін разом проходили триденний військовий вишкіл в Донецькій області, […]

The post Ведучий Грубич прокоментував рішення Ласточкіна служити в ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який ліквідує медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), передбачивши створення тимчасового механізму для виконання їхніх функцій. Це рішення вже викликало жваві обговорення, адже зміни торкнуться як медичної системи, так і суміжних сфер.

За словами народної депутатки та членкині комітету ВРУ з питань здоров’я нації Ольги Стефанишиної, реформа має на меті усунути застарілу систему, яка тривалий час не відповідала сучасним викликам. Усі функції МСЕК тимчасово передали до сфери охорони здоров’я, яка, за її словами, є “найсильнішою” серед дотичних галузей.

Хоча медична система взяла на себе функції МСЕК, це рішення не є ідеальним. Лікарі, які вже працюють у складних умовах, отримають додаткове навантаження.

“Це несправедливо, адже наші лікарі не повинні брати на себе функції, які їм не властиві. Але це було тимчасове рішення, щоб уникнути хаосу,” — зазначила Стефанишина.

Окрім того, передбачено виділення додаткових коштів на програму медичних гарантій, що має полегшити виконання нових обов’язків.

Кабінет Міністрів протягом пів року має розробити новий законопроєкт, який розподілить функції ліквідованих МСЕК між різними сферами, зокрема соціальною, освітньою та сферою зайнятості.
Очікується, що нова система повноцінно запрацює з літа 2026 року.

“Це дозволить повернути медичній системі її основну функцію — охорону здоров’я, а не вирішення соціальних питань,” — підсумувала депутатка.

The post Ліквідація МСЕК: що змінює новий закон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини