Середа, 23 Липня, 2025

Лише сильна Україна може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Bloomberg

Важливі новини

Юлія Свириденко – “родичі-корупціонери” та “прем’єрські амбіції” першого віце прем’єра

Ця кандидатура, за повідомленнями, викликає інтерес як в Офісі Президента, так і серед міжнародних партнерів України. Зазначається, що її професійний досвід та кваліфікація відповідають вимогам цієї відповідальної посади.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Мова йде про рідного брата першого віце прем’єра – Віталія Свириденко, який наразі перебуває в Лондоні та начальника Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА Ярослава Слєсаренко, який залишається в Україні та найближчим часом може отримати підозру в рамках кримінальної справи, в якій проходить якості свідка.

Як вияснили журналісти видання NENKA ІНФО, Віталій Свириденко, перебуваючи в Лондоні адмініструє масштабну схему з розкрадання коштів на відновленні Чернігівської області. До його функціональних обов’язків входить затвердження переліку компаній, які “виграють” тендера, загальний нагляд за фінансовою частиною відкатних схем та забезпечення “конвертації відкатів” на офшорні рахунки сім’ї.

Але якщо Віталій Свириденко не знаходиться далеко від України та поки що поза зоною досягнення українських правоохоронців, то інший родич Юлії Свириденко – Ярослав Слюсаренко знаходиться в Україні та уже відвідує місцеве СБУ, де пробує пояснити яким чином він тільки за 2023 -2024 роки, через зловживання під час будівництва укріплень та відновлення інфраструктури в області, отримав відкатів на суму в 37 млн. грн.

Щоб зрозуміти порядок цифр, які банально крадуться Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА під керівництвом Ярослава Слєсаренко, до прикладу візьмемо один тендер на капітальний ремонт будівель Чернігівського ліцею за 28,74 млн грн., ціни на який, за підрахунком колег з НАШИХ ГРОШЕЙ були завищені десь у 2 рази.

Так, при ремонті будівель Чернігівського ліцею у підсумковій відомості ресурсів суху суміш Ceresit CN-69 врахували по 34 грн/кг (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Компанія-виробник «Хенкель Баутехнік (Україна)» продає таку суміш по 15 грн/кг, і «Епіцентр» теж пропонує її по 15 грн/кг. Це вдвічі дешевше від кошторисної ціни.

Металопластикові вікна врахували по 8 268 грн/кв. м. Днями на тендері щодо заміни вікон та дверей на енергоефективні Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб замовляв вікна по 3 480 грн/кв. м, що вдвічі дешевше. І так далі, по всім позиціям.

Варто відзначити, що Юлію Свириденко більш за все хвилюють проблеми з правоохоронними органами саме Ярослава Слєсаренка, так як він знаходиться безпосередньо в Україні і арешт Слєсаренка за підозрою в корупції може негативно відобразитись “на ідеальній біографії першого віце прем’єра”.

Як повідомляють наші джерела в СБУ, саме занепокоєння про долю Ярослава Слєсаренка та власні кар’єрні перспективи, змусили Юлію Свириденко звертатись за допомогою у “вирішенні питання” до голови Василя Малюка та Олега Татарова. За інформацією наших джерел, “неоднозначні пропозиції” Свириденко не знайшли розуміння у силовиків, тож чекаємо на продовження об’єктивного розслідування стосовно корупційних схем у Чернігівській області.

Полтавський професор постане перед судом за торгівлю фейковими довідками

У Полтаві розгорівся скандал навколо викладача приватного вищого навчального закладу, який організував схему ухилення військовозобов’язаних чоловіків від мобілізації. Професор забезпечував своїх клієнтів підробленими довідками про навчання та фейковими медичними документами. Як зазначено в ухвалі Полтавського районного суду від 21 січня 2025 року, чоловік використовував два основних методи допомоги в ухиленні від призову. Перший полягав у […]

The post Полтавський професор постане перед судом за торгівлю фейковими довідками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

7 корисних жирів, яких варто частіше споживати

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Жири є важливим макроелементом, а це означає, що організм потребує їх у великих кількостях. Вони беруть участь у безлічі функцій, включно з накопиченням енергії, насиченням, засвоєнням поживних речовин і виробленням гормонів. Головне — це віддавати перевагу корисним жирам, які природним чином містяться в багатьох продуктах харчування. Дієтологи пояснюють різницю між корисними та нездоровими жирами, а також про те, як додати корисні жири до свого раціону. Про це пише Real Simple.

“Корисні жири” — це ненасичені жири. Сюди входять мононенасичені жири і поліненасичені жири, такі як омега-3 і омега-6 жирні кислоти. Ці жири вважаються “корисними”, тому що вони знижують рівень ЛПНЩ (“поганого”) холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик серцевих захворювань, за даними Американської кардіологічної асоціації. Вони також мають протизапальні властивості, що означає, що вони знижують запалення, основний фактор хронічних захворювань. Ненасичені жири можуть навіть контролювати рівень цукру в крові, що є ключем до профілактики та лікування діабету. Насичені жири мають протилежний ефект, оскільки вони підвищують рівень холестерину та запалення, тому варто зосередитися на здорових ненасичених жирах. На щастя, існує безліч смачних джерел корисних жирів, багато з яких також містять вітаміни, мінерали та клітковину.

Цей фрукт (так, це фрукт) настільки багатий на корисні жири, що це пов’язано з більш низьким рівнем холестерину ЛПНЩ. Авокадо також містить велику кількість клітковини, яка ще більше сприяє більш здоровому рівню холестерину. Ви можете додати нарізаний кубиками авокадо в салат або намазати на хліб для класичного тосту з авокадо.

Щоб отримати щедру дозу корисних жирів, перекусіть жменею горіхів. За словами дієтолога Джоанни Салазар, волоські горіхи є чудовим джерелом корисних жирів. Горіхи також багаті білком, що насичує, і корисною для кишечника клітковиною, що робить їх одним із найкорисніших продуктів, які ви можете їсти. Вони універсальні, так їх можна додати в йогурт або вівсянку. Горіхи також добре підходять для салатів і страв із рису, де вони додадуть смачного хрускоту.

“Насіння льону багате на поліненасичені жири, зокрема омега-3 жирні кислоти”, — ділиться дієтологиня Крістен Карлі. Крім того, воно рясніє білком і клітковиною, двома поживними речовинами, що збільшують ситість і зменшують відчуття голоду. Якщо ви не знаєте, як їсти лляне насіння, спробуйте “додавати його в смузі, вівсянку чи млинці або посипати ним салати, йогурт чи тости”, — радить Карлі. Ви навіть можете змішати лляне насіння з панірувальними сухарями і горіхами, щоб зробити хрустку глазур для запеченої курки, риби або тофу.

Ще одним джерелом корисних жирів є насіння чіа, яке в основному складається з поліненасичених жирів, зазначає Салазар. У ньому особливо багато омега-3 жирів, хоча воно також містить необхідні мінерали, як-от кальцій, магній і селен, ділиться дієтологиня Конні Елік. Щоб їсти більше насіння чіа, додавайте його до смузі, граноли, соусів чи випічки, як-от хліб і печиво, радить Салазар.

За словами Карлі, устриці багаті на омега-3 жирні кислоти, різновид поліненасичених жирів. Вони також містять цинк, що підвищує імунітет, білок, що насичує, та антиоксиданти, які борються з хворобами. Незалежно від того, чи віддаєте перевагу ви устрицям у сирому вигляді, на грилі, на парі, смаженим або запеченим, ці молюски стануть чудовою закускою або основною стравою.

“Оливкова олія в основному складається з мононенасичених жирів”, — каже Салазар. Крім того, оливкова олія багата на антиоксиданти, які допомагають організму боротися з окислювальним стресом. “Крім використання оливкової олії для приготування їжі, спробуйте додати її в салат або хумус”, — радить Салазар. “Ви також можете подавати її з хлібом, додавати в соуси і [використовувати як] маринад”, — додає вона.

Як випливає з назви, жирна риба містить багато корисних жирів. Це лосось, тунець і сардини. Вони є зірковими джерелами омега-3 жирних кислот, а також білка, вітаміну D, цинку, заліза і калію. За словами Елік, щоб отримати максимальну користь, намагайтеся їсти дві порції жирної риби на тиждень.

Командувач Сил безпілотних систем може очолити новий армійський корпус — ЗМІ

У Збройних силах України готуються до нових кадрових ротацій у межах реалізації реформи військового управління. Як повідомляє «Главком» із посиланням на «Мілітарний», командувач Сил безпілотних систем полковник Вадим Сухаревський може найближчим часом очолити новостворений армійський корпус. Відомо, що питання про зміну посади Сухаревського розглядається в Генштабі вже кілька місяців. Полковник очолив Сили безпілотних систем одразу […]

Українські бійці на фронті виявили недоліки танків “Абрамс”

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

В інтерв’ю видання танкіст ЗСУ з позивним «Закон» визнав, що російські безпілотники залишаються «величезною загрозою» для «Абрамсів». Від ударів бронетехніку не рятує навіть встановлені на ній засоби РЕБ.

Утім, за словами українця, БПЛА – це не єдина небезпека, з якою стикаються американські бронемашини. «Абрамси» являють собою “легку мішень” для зброї, яка часто використовується в бою, зокрема для протитанкових ракет і ракетних установок.

«Закон» зазначив, що “Абрамси” здатні “витримувати попадання”. Водночас він підкреслив, що танки гостро потребують посилення захисту, зокрема динамічних систем, таких як ARAT-1 або радянський аналог «Контакт-1».

Ще однією проблемою залишається кількість машин. США поставили ЗСУ всього 31 «Абрамс», з яких щонайменше десять уже було знищено, тому вони не можуть використовуватися як танки прориву, а відіграють допоміжну роль для підтримки і посилення оборонних позицій, звертає увагу Business Insider.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Основна ідея “плану перемоги” президента України Володимира Зеленського полягає в тому, що лише сильна Україна може змусити Путіна сісти за стіл переговорів. Однак поки Путін вірить, що може витримати підтримку України з боку Заходу, його війна на виснаження продовжиться. Залишається ключове питання: як змінити стратегію Кремля?

Війна вже призвела до глобальної нестабільності та підірвала світову економіку. Хоча імпульс до завершення конфлікту зрозумілий, можливість реального миру викликає запитання. Путін неодноразово демонстрував готовність до переговорів, але його умови, включаючи відмову України від претензій на анексовані території, свідчать про його нещирість.

Перемир’я створює значні ризики для України. Пауза у бойових діях надасть російській армії можливість відновити сили та виправити тактичні недоліки. Історія свідчить, що Путін може використати цю паузу для підготовки до нових атак, як це було після 2014 року.

Більш того, припинення вогню може підірвати міжнародну підтримку України. Західні союзники вже розглядають можливість зменшення фінансової допомоги, і перемир’я може стати зручним виправданням для скорочення підтримки.

Виходячи з цього, західним союзникам слід допомогти Україні отримати максимальні важелі перед початком будь-яких переговорів. По-перше, необхідно зберегти фінансову та військову підтримку для України. Скорочення допомоги лише зміцнить позиції Путіна. Додатково, союзники повинні розробити надійні гарантії безпеки для України, навіть якщо НАТО поки не готове до прямих зобов’язань.

“Протягом свого кривавого правління Путін завжди був готовий порушувати перемир’я, порушувати домовленості та порушувати своє слово, коли бачив у цьому вигоду. Без належних запобіжних заходів припинення вогню не зупинить війну і не принесе користі українцям”, — підсумовує видання.

Кремль постійно заявляє про готовність до переговорів з Україною, але лише за умови капітуляції Києва. Перед першим самітом миру Путін висловлював готовність до припинення вогню, якщо українські війська вийдуть з анексованих територій.

Останні новини