Середа, 23 Липня, 2025

Мільйони зависли на рахунках: Одещина провалила програму житла для сиріт

Важливі новини

Китайський бізнесмен став власником найбільшого бурштинового видобувного підприємства України

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

До цього, з 2 листопада 2024 року, компанію очолив Федір Горбань, який також займає пост директора «Люмос Плюс». Раніше компанія перебувала під контролем ТОВ «Конкорд Консалтинг», що належить відомому бізнесмену Ігорю Мазепі, а також Юрія Благодира та Галини Симхи. Мазепа володів 58% акцій, Благодир – 32%, а Симха мала 10%.

Бурштиновий кар’єр «Центру «Сонячне ремесло» розташований в Рівненській області, і вже не один рік забезпечує високі показники видобутку. Однак зміни в керівництві та власності компанії можуть призвести до нових стратегічних рішень на ринку бурштину в Україні.

Зазначимо, що Ігор Мазепа та Юрій Благодир, після продажу компанії, зберегли контроль над іншою бурштиновидобувною компанією, що має схожу назву – ТОВ «Сонячне Ремесло» (раніше відоме як ТОВ «Санкамян»). Третім учасником цього товариства є ще один громадянин Китаю – Ванг Чжикай.

Очікується, що найближчими днями буде завершена процедура оновлення даних про кінцевого бенефіціарного власника компанії «Центр «Сонячне ремесло», і нові зміни на ринку можуть суттєво вплинути на подальший розвиток видобутку та продажу бурштину в Україні.

Україна підвищує допомогу з безробіття: що це означає для ринку праці

З 1 січня 2025 року в Україні підвищено максимальний розмір допомоги з безробіття до 8 000 гривень. Про це повідомила Державна служба зайнятості, наголосивши на важливості адаптації ринку праці до нових умов. Максимальний розмір виплат збільшено з 7 100 гривень у 2024 році до 8 000 гривень. Це зумовлено прив’язкою розміру допомоги до мінімальної заробітної […]

The post Україна підвищує допомогу з безробіття: що це означає для ринку праці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси

Сьогодні вранці в “Укрзалізниці” стався технічний збій в IT системі, через що тимчасово не працюють онлайн сервіси, зокрема, продаж квитків через сайт і мобільний застосунок, а також онлайн послуги та довідкова інформація. Про це повідомила прес-служба компанії через Telegram-канал. Згідно з інформацією “Укрзалізниці”, через технічні проблеми не можна здійснити покупку квитків онлайн або скористатися іншими […]

The post Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Андрій Шевченко увійшов до Зали слави італійського футболу

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як повідомили в Італійській федерації футболу, Андрій Шевченко був номінований у категорії “Іноземні футболісти” та отримав свою нагороду на урочистій церемонії в Коверчано.

Також до Зали слави увійшли із італійський футболіст, колишній тренер “Роми” Даніеле Де Россі, тренер збірної Італії Лучано Спаллетті, Ар’єдо Брайдом, Роберто Бонінсеньєм, Валентиною Джачінті, Агостіно Ді Бартоломеєм, Вінченцо Д’Аміко та Манліо Скопіньо. На церемонії Шевченко зачитав свого листа, якого адресував Італії та “Мілану”. “Це лист від української дитини, яка мріяла потрапити до тебе.

Наша перша зустріч відбулася по телевізору, і я відразу ж закохався в тебе. Я побачив Мальдіні, Барезі, Марадону, Платіні, Ван Бастена, Баджо, Віаллі та завмер, як завмирають перед найбільшими творами мистецтва. Я бачив пристрасть людей, майже релігію. Я бачив повні стадіони з історією. Моя перша поїздка за кордон у дитинстві була в Італію, спершу до Риму, а потім до Агрополі на турнір. Мене відразу вразило все в людях, особливо щедрість. Мені було добре тут і я подумав:

Я маю повернутися сюди будь-що-будь”. Так і сталося. Дорогий “Мілан”, спасибі тобі за те, що повірив у мене. Ти одразу ж, з першого дня, дав мені відчути себе членом своєї сім’ї. Ми багато виграли разом, і я познайомився з незвичайними людьми, особливо з сім’єю Берлусконі, Адріано Галліані, Арієдо Брайдою, сім’єю Мальдіні. Міланістами стають з першого дня і назавжди

Шевченко зазначив, що “увійти до Зали слави італійського футболу — величезний привілей, і за це я дякую всім моїм партнерам по “Мілану”, керівникам клубу і його вболівальникам”.

Коверчано, де я перебуваю сьогодні, — це не тільки батьківщина Італії, воно відоме всюди. Звідси вийшли всі найвидатніші тренери, і я хотів би сказати вам, хлопцям зі збірної Італії, одну річ: італійський футбол люблять у всьому світі. Захищайте його і шануйте. Нарешті, я хотів би сказати спасибі всій Італії за те, що вона підтримала Україну в найскладніший момент нашої історії. Те, що для інших є нормою, для нас — надія. Надія на те, що ми все ще тут, кожен день і назавжди. Італія, я люблю тебе

Андрій Шевченко розпочинав футбольну кар’єру у київському “Динамо”, за яке дебютував 8 листопада 1994 року, вийшовши на заміну в матчі проти донецького “Шахтаря”. З “Динамо” Шевченко 5 разів ставав чемпіоном України та тричі вигравав Кубок України.

Влітку 1999 року італійський “Мілан” заплатив за Андрія 25 млн доларів. 29 серпня 1999 дебютував у Серії “А” в матчі проти “Лечче”, а у першому ж сезоні став найкращим бомбардиром Серії “А”, забивши 24 м’ячі в 32 іграх чемпіонату. Загалом Шевченко виступав за “Мілан” з 1999 по 2006 рік, де завоював медалі чемпіонату Італії, Кубка Італії, а також переміг у Лізі Чемпіонів. У 2004 році Шевченко отримав Золотий м’яч.

У 2006 році Шевченко перебрався до англійського “Челсі” за 30,8 млн англійських фунтів. Цей трансфер англійські вболівальники називали одним із провальніших. Не зумівши закріпитися у складі “пенсіонерів”, Шевченко на рік повернуся до “Мілану” в оренду. 32-річний гравець не зміг вибороти місця у стартовому складі і більшість ігрового часу проводив у матчах Кубка УЄФА, Кубка Італії, або після виходів на заміну у поєдинках Серії “А”.

Загалом у 322 матчах за “Мілан” Шевченко забив 175 голів та віддав 45 результативних передач. У серпні 2009 року стало відомо, що Шевченко повертається до київського “Динамо”, де провів три роки, і в 2012 році після домашнього Євро-2012 завершив кар’єру футболіста.

З 2016 по 2021 рік Шевченко очолював збірну України, з якою пробився до 1/4 Євро-2020. Після завершення кар’єри у збірній, Шевченко очолив італійський “Дженоа”, де пропрацював лише рік, і був звільнений через погані результати. У січні 2024 року Андрія Шевченка обрали новим президентом Української асоціації футболу. За відповідне рішення проголосували делегати на позачерговому Конгресі УАФ.

29 травня православні відзначають Вознесіння Господнє

Сьогоднішній день має особливе значення для вірян, адже православні християни відзначають Вознесіння Господнє — одне з найважливіших свят церковного календаря. Саме в цей день, згідно з Євангелієм, Ісус Христос вознісся на небо після сорока днів перебування на землі після Воскресіння. Також 29 травня вшановують святого Феодора Освяченого — аскета та чудотворця, відомого своєю непохитною вірою. […]

У 2024 році Одеська область отримала з державного бюджету понад 83 мільйони гривень на забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Однак замість реальної допомоги родинам більша частина цих коштів залишилася невикористаною.

Як свідчать офіційні дані, понад 53 мільйони гривень так і не були розподілені в межах Одеської міської територіальної громади, а ще понад 13 мільйонів «зависли» у Великодолинській, Кілійській та Фонтанській громадах.

У підсумку, в кінці 2024 року невикористані кошти були змушені повернути до державного бюджету, а десятки дітей, які мали отримати житло, залишилися ні з чим. Це викликало хвилю обурення як серед громадських активістів, так і серед профільних фахівців.

Втім, ситуація у 2025 році виглядає ще тривожніше. Незважаючи на торішній провал, Одещина знову отримала рекордну суму — понад 114 мільйонів гривень. За станом на травень перераховано вже майже 100 мільйонів, але фактично освоєно лише близько 3 мільйонів, що становить менше 3% від виділених коштів.

«Це не просто цифри — це зламані надії десятків дітей, які потребують не гучних обіцянок, а реального даху над головою», — коментує ситуацію джерело в соціальних службах.

Фахівці наголошують: проблема має системний характер. Основні причини — затягування процедур, відсутність якісної підготовки документації, а подекуди — повна безвідповідальність місцевих органів влади. На фоні цього держава фактично втрачає мільйони, які могли б забезпечити сиротам найнеобхідніше — житло.

Громадські організації вже звернулися до профільних міністерств із вимогою негайно втрутитися. Вони закликають до створення публічного плану дій, введення жорсткого контролю за виконанням програм, а також оприлюднення звітності по кожній територіальній громаді.

«Це не просто чергове зволікання. Це — порушення прав найуразливіших українців», — наголошують правозахисники.

Ситуація потребує не чергових обіцянок, а конкретних рішень. У протилежному випадку мільйони гривень знову повернуться до бюджету, а діти залишаться без дому, на який давно заслужили.

Останні новини