Середа, 23 Липня, 2025

Міна для ТЦК: екснардепа Іщенка затримали за підозрою в тероризмі

Важливі новини

Земельна афера на мільярд: НАБУ викрило схему з квартирами для чиновників

Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили про масштабну корупційну схему у сфері будівництва в Києві, до якої виявилися причетними топчиновники, ексдиректори державних підприємств і представники девелоперського бізнесу. Фігурантам справи інкримінують зловживання службовим становищем, а також одержання і надання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч.2 ст.364, ч.4 ст.368 КК України). За […]

Зустрічай Масницю! Як святкувати кожен день і що приготувати

Масниця — одне з найяскравіших та найвеселіших свят, яке символізує прощання із зимою та зустріч весни. У 2025 році вона триватиме з 24 лютого по 2 березня. Це тиждень ситних частувань, народних гулянь і стародавніх традицій. Масниця 2025 року — це час, коли українці прощаються із зимою і зустрічають весну. З 24 лютого по 2 […]

The post Зустрічай Масницю! Як святкувати кожен день і що приготувати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мобілізації вчителів не буде: уряд пояснив, хто має право на відстрочку

Педагогічні працівники, які перебувають на військовому обліку, не підлягатимуть мобілізації — як і в попередні роки. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду у Верховній Раді. Питання щодо мобілізації освітян порушили народні депутати, звернувши увагу на те, що в різних територіальних центрах комплектування (ТЦК) бронювання педагогів здійснюється на різні […]

Ядерна енергетика України: Шлях до майбутнього чи витрати мільярдів?

Українська енергетика: стратегія в умовах війни

У країні, де кожен крок пов'язаний з військовою стратегією, енергетика стає важливою ланкою у забезпеченні національної безпеки та економічного розвитку. Економіст Володимир Омельченко настоює на необхідності стратегічного розгляду майбутнього енергетики України. Справді, ситуація вимагає негайних рішень, але питання про будівництво нових блоків атомних електростанцій залишається відкритим.

Спірне питання полягає в тому, чи потрібно Україні інвестувати в нові блоки АЕС. Омельченко завжди підтримував ідею, що енергетичний розвиток країни неможливий без росту відновлюваної енергетики, нових атомних блоків та сучасних систем енергозбереження. Загалом Україна втратила значну частину своїх енергетичних потужностей через воєнні дії, а старі ТЕС перебувають у катастрофічному стані.

Зараз українська енергетика знаходиться в кризовій ситуації: резерви потужностей обмежені, а існуючі електростанції потребують термінового ремонту. У таких умовах розумним вирішенням може стати відновлення та модернізація існуючих об'єктів, а також розвиток децентралізованих проектів, таких як сонячні та вітрові електростанції, біоенергетика та газові установки.

Співвідношення витрат та термінів реалізації також піддається сумнівам. Будівництво чотирьох нових атомних блоків вимагатиме значних інвестицій та багато років на завершення. При цьому виникають два важливих питання: звідки взяти кошти при існуючих фінансових проблемах та чи є сенс витрачати мільярди на проєкт, який не принесе результатів протягом тривалого часу?

У цей складний період для України потрібно уважно аналізувати всі альтернативи та приймати стратегічно обґрунтовані рішення, що забезпечать не лише енергетичну безпеку, а й економічний розвиток країни.

Відповідно до експертного аналізу, умови війни ставлять під серйозне сумніви не лише плани на будівництво нових блоків атомних електростанцій, але й їхню фінансову реалізацію. Перше питання, яке породжується — звідки можна отримати необхідні кредити для НАЕК "Енергоатом", особливо враховуючи складну фінансову ситуацію в країні та обмежену платоспроможність споживачів, що лімітує можливість підвищення цін на електроенергію.

Друге питання щодо пріоритету фінансування в умовах обмеженої допомоги та військової кризи визначається очевидно: пріоритет повинен бути наданий потребам Збройних Сил, без яких немає можливості зупинити ворога. У такій ситуації, питання доцільності витрат на будівництво нових атомних блоків стає вкрай актуальним.

Хоча Україна безумовно потребує розвитку ядерної енергетики, вибір проектується з низкою нюансів. Плани будівництва чотирьох атомних блоків, які передбачають використання російського та американського проєктів реакторів, викликають певні сумніви. Особливо варто звернути увагу на обрання російського дизайну, що може створити додаткову залежність від постачальника технологій та обладнання.

Наразі, здається, доцільніше зосередитися на розробці техніко-економічних обґрунтувань для проєктів будівництва нових атомних блоків, а також на створенні незалежного регулюючого органу, що дозволить забезпечити ефективне управління та контроль за ядерною енергетикою. Такий підхід дозволить країні готуватися до майбутнього, забезпечуючи безпеку, економічний зріст та незалежність у сфері енергетики.

У висновках до цієї статті можна зазначити наступне:

• Умови війни та складна економічна ситуація ставлять під сумнів можливість та доцільність будівництва нових атомних блоків електростанцій в Україні.

• Фінансові обмеження та пріоритетні потреби Збройних Сил вимагають обґрунтованих рішень щодо використання коштів, що змушують переосмислити інвестиції у ядерну енергетику.

• Вибір проекту будівництва нових атомних блоків потребує ретельного аналізу та урахування не лише технічних аспектів, а й політичних та економічних факторів.

• Розробка техніко-економічних обґрунтувань, створення незалежного регулюючого органу та активна підтримка децентралізованих проектів в енергетиці можуть стати більш перспективними напрямками розвитку української енергетики в умовах війни та економічної нестабільності.

Співачка Камалія відверто розповіла про розлучення

Відома українська співачка Камалія вкотре поділилася відвертими деталями свого життя після розлучення з пакистанським мільярдером Мохаммадом Захуром. Зірка розповіла, чому приховує від своїх доньок – 11-річних Арабелли та Мірабелли – факт розриву стосунків із їхнім батьком. Як зізналася Камалія в інтерв’ю для проєкту “Коротко про”, дівчатка досі вважають, що їхні батьки разом. Незважаючи на те, […]

The post Співачка Камалія відверто розповіла про розлучення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишнього народного депутата України Валерія Іщенка затримали за підозрою у скоєнні терористичного акту. За даними журналістів, він залишив протитанкову міну біля входу до територіального центру комплектування (ТЦК) у селищі Широке Криворізького району.

Інформацію про інцидент оприлюднив телеграм-канал “ПолітБавовна” з посиланням на власні джерела. Зазначається, що наприкінці березня правоохоронці виявили біля будівлі ТЦК міну ТМ-62М. Вона була знешкоджена, а особу підозрюваного встановлено.

“Вжитими заходами Національної поліції протитанкову міну було знешкоджено, а особу підривника, депутата місцевої ради від Євросолідарності Іщенка, встановлено і затримано. За даним фактом відкрито кримінальну справу за ч.3 ст.15 та ч.1 ст.258 КК України (Терористичний акт)”, — йдеться у повідомленні.

Ким є Валерій Іщенко

Валерій Іщенко — український політик, депутат VII та VIII скликань Верховної Ради. Починав кар’єру в Київраді, а у 2012 році був обраний народним депутатом від партії УДАР. У 2014-му пройшов до парламенту від Блоку Петра Порошенка.

Він неодноразово опинявся у центрі скандалів. У 2019 році НАБУ звинуватило його у сприянні розкраданню коштів “Укрзалізничпостач” на суму понад 20 мільйонів гривень. У 2024 році він та його помічник визнали себе винними у закупівлях для “Укрзалізниці” за завищеними цінами. Тоді суд призначив їм умовні терміни.

Наразі Валерій Іщенко затриманий, слідство триває.

The post Міна для ТЦК: екснардепа Іщенка затримали за підозрою в тероризмі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини