Понеділок, 14 Липня, 2025

Мінфін повідомив про зростання держборгу України до $171 млрд

Важливі новини

Прогноз погоди на кожен місяць: якою буде зима в Україні

Українці готуються до відносно теплої зими 2024–2025 років, однак не виключені хвилі арктичного холоду. За прогнозами кандидатки географічних наук Віри Балабух, зима в Україні стала значно м’якшою порівняно з серединою ХХ століття. Грудень Перший зимовий місяць почнеться із відносно помірних температур, а після 15 грудня можливе чергове потепління. Очікуються мокрий сніг, дощ, поривчастий вітер і […]

The post Прогноз погоди на кожен місяць: якою буде зима в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українцям доведеться сплачувати податки з доходів на онлайн-платформах: що зміниться?

В Україні готуються масштабні зміни у сфері оподаткування доходів, отриманих через онлайн-платформи. Кабінет міністрів ініціював законопроєкт, який зобов’яже користувачів цифрових сервісів, таких як OnlyFans, Glovo, Uklon, Booking, декларувати свої прибутки та сплачувати податки. Законопроєкт, ініційований Кабінетом міністрів, передбачає впровадження спеціальної системи оподаткування для користувачів цифрових платформ, зокрема кур’єрів, таксистів, орендарів та контент-мейкерів. Згідно з проєктом […]

The post Українцям доведеться сплачувати податки з доходів на онлайн-платформах: що зміниться? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міноборони закрило “вікно можливостей” для СЗЧ

Міноборони України заявило, що військовослужбовці, які самовільно залишили частину (СЗЧ) після 29 листопада 2024 року, не зможуть повернутися на службу за спрощеною процедурою. Відтепер їхнє поновлення можливе лише після повного розслідування та рішення суду. Відповідно до раніше ухваленого закону, військові, які вперше залишили військову частину, мають можливість повернутися без кримінальної відповідальності до 1 березня 2025 […]

The post Міноборони закрило “вікно можливостей” для СЗЧ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Пенсійний вік в Україні: скільки стажу потрібно для виходу на пенсію?

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Для виходу на пенсію за віком українці повинні не лише досягти 60 років, але й мати необхідну кількість трудового стажу. Проте, що робити тим, хто працював неофіційно? Ми розбиралися, які виплати отримають такі громадяни у 2025 році.

Згідно з українським законодавством, для призначення пенсійних виплат потрібно мати щонайменше 15 років страхового стажу. В разі його відсутності особа може отримати соціальну пенсію чи державну допомогу.

Так соціальну пенсію призначають тим, хто досяг пенсійного віку, проте не має необхідного стажу. Її розмір дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Нині він становить 2093 гривні, проте у 2025 році може зрости до 2500 — 3000 гривень, це залежить від рівня інфляції й економічної ситуації в Україні.

Українці без стажу та додаткових джерел доходу можуть звернутися до органів соцзахисту для оформлення допомоги малозабезпеченим, розмір якої визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу родини. Натомість соціальна пенсія не залежить від зарплати чи внесків у Пенсійний фонд.

Нагадаємо, деякі українські пенсіонери можуть отримати спеціальну доплату в межах Всесвітньої продовольчої програми ООН. Для цього потрібно відповідати встановленим критеріям, зокрема й проживати в зон активних чи можливих бойових дій.

Раніше у Пенсійному фонді розповіли, що певні пенсіонери можуть отримувати виплати в розмірі до 50% та більше від попередньої зарплати. Йдеться про щомісячні довічні виплати, які отримують судді місцевих, апеляційних судів та Верховного Суду.

Подружжя німців зізналося у вбивстві матері та доньки з України заради викрадання немовляти

У суді міста Мангейм, розташованого у федеральній землі Баден-Вюртемберг, розпочався розгляд резонансної справи про вбивство української матері та її доньки. Подружжя німців, які викликають у скоєнні злочину, визнало свою провину. Про це повідомляє DW. Вирок можуть оголосити в лютому. Заради викрадення п’ятитижневої Маргарити пара вбила 51-річну українську біженку Марину Стеценко та її 27-річну доньку Маргариту. […]

The post Подружжя німців зізналося у вбивстві матері та доньки з України заради викрадання немовляти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У березні 2025 року сукупний державний (прямий і гарантований) борг України зріс на 1,56% і досяг 171,73 млрд доларів. У гривневому еквіваленті борг сягнув 7,123 трлн грн, свідчать оновлені дані Міністерства фінансів.

Порівняно з лютим 2025 року держборг збільшився на 2,64 млрд доларів. Для порівняння, на кінець лютого обсяг боргу становив 7,02 трлн грн, або 169,09 млрд доларів.

На кінець березня прямий державний борг становив 6,85 трлн грн (165,2 млрд доларів), тоді як у лютому — 6,74 трлн грн (162,36 млрд доларів).

Зокрема:

  • Прямий зовнішній борг зріс із 118,05 млрд доларів до 120,94 млрд.

  • Прямий внутрішній борг дещо зменшився — з 1,84 трлн грн до 1,83 трлн грн (у доларах — з 44,31 млрд до 44,26 млрд).

Гарантований державою борг склав 271,03 млрд грн, або 6,75 млрд доларів.

Український держборг продовжує стрімко зростати з початку повномасштабної війни. Зокрема:

  • За перші три місяці 2025 року борг зріс на 14,27% або 20,74 млрд доларів.

  • У 2024 році борг збільшився на 33,87 млрд доларів — до 166,06 млрд.

  • У 2023 році зростання становило 30,4%.

  • У 2022 році — на 13,39 млрд доларів (13,66%).

  • У 2021 році — на 8,52%, або 7,69 млрд доларів.

  • У 2020 році — зростання на 6,9% (із 84,4 до 90,3 млрд доларів).

Таким чином, за п’ять років борг збільшився більше ніж удвічі — з 84,4 млрд доларів у 2020 році до понад 171 млрд доларів у березні 2025-го.

Останні новини