Середа, 23 Липня, 2025

Міноборони придбало 36 квартир для військових у першому кварталі 2025 року

Важливі новини

На Харківщині затримали очільницю благодійної організації за корупційну схему

Керівниці благодійної організації повідомили про підозру у хабарництві. Жінка за 4700 доларів США обіцяла військовослужбовцю допомогти оформити статус особи з інвалідністю, попри відсутність медичних підстав. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора. Слідство встановило, що очільниця благодійної організації пропонувала військовим послуги з організації госпіталізації, оформлення медичних направлень, встановлення «потрібного» діагнозу і, як наслідок, – звільнення від […]

У Харківській області оголошено примусову евакуацію

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

На півночі громада межує з Куп’янським районом Харківської області, на півдні – з Лиманською громадою Донецької області.

Раніше Генштаб повідомляв, що за останню добу на цих напрямках було 3 і 6 атак РФ відповідно.

Скандал у Міноборони: Провал реформи закупівель – звинувачення Арсена Жумаділова

Скандал у Міноборони: Реформа закупівель знову під питанням через дії Арсена Жумаділова

Реформи у сфері закупівель, обіцяні для Міністерства оборони, залишаються лише на папері, наголошує політичний аналітик Михайло Шнайдер. Замість очікуваних змін, про які говорив Арсен Жумаділов, член команди міністра оборони Рустема Умерова, фактично мало що змінилося, повідомляють Українські новини.

"Минуло декілька місяців, і ми вже можемо побачити, що, насправді, мало що змінилося", — пише Шнайдер. Замість одного департаменту державних закупівель Міноборони, було створено два нові державні підприємства, які, врешті-решт, діяли під контролем тих самих осіб. "Обидва підприємства донедавна очолювала та сама людина — Жумаділов", — зауважує Шнайдер.

Додатковою проблемою стала стимуляція закупівель через введення "0,4% від суми контрактів", яка призводить до надмірних витрат із бюджету на суму близько 1,5 мільярда гривень. "Останнім часом ми бачили деякі дуже сумнівні покупки, такі як дорогі телевізори і мікрофони, а також закупівлю бронежилетів за завищеними цінами", — інформує аналітик.

Новий оберт скандалу пов'язаний з торгами на постачання продуктів харчування для військових. Планувалося поділити закупівлю на дві частини, але це не відбулося. "Замість реформи ми отримали лише пусті обіцянки і зростаючий рівень корупції", — заключає Шнайдер.

Висновки до статті про реформу закупівель у Міністерстві оборони:

• Реформи у сфері закупівель у Міноборони, які були обіцяні, не лише не були реалізовані, але також показали невдачу через дії чиновника Арсена Жумаділова.

• Замість очікуваних перетворень, було створено два нові державні підприємства, які все ще фактично перебувають під контролем тих самих осіб.

• Введення системи стимулювання через "0,4% від суми контрактів" призвело до зростання витрат бюджету на 1,5 мільярда гривень і сприяло корупційним схемам.

• Недоречні закупівлі, які включають дороге обладнання та продукти харчування, свідчать про системні проблеми у проведенні тендерних процедур.

• Необхідно негайно припинити корупційні практики, переглянути систему закупівель та забезпечити прозорість та ефективність процесів в Міністерстві оборони.

Що робити, якщо втратили військовий квиток: процедура і штрафи

Попри цифровізацію, паперовий військовий квиток в Україні залишається критично важливим документом. Саме на нього спираються при оновленні облікових даних, при постановці або знятті з військового обліку. А втратити його — означає не лише створити собі серйозну бюрократичну проблему, а й порушити закон. У Міністерстві юстиції нагадали: військовозобов’язані, резервісти та призовники зобов’язані зберігати квиток належним чином. […]

Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай

Військовослужбовці, які вже тривалий час перебувають на фронті, виснажені та прагнуть демобілізації. Водночас зниження мобілізаційного віку в Україні на сьогодні не є доцільним. Про це заявив начальник пункту управління батальйону безпілотних систем 4-ї бригади оперативного призначення “Рубіж” Євген Оропай в ефірі “Радіо Свобода”. “Чи втомилися всі військовослужбовці, які проходять зараз службу? Так, втомилися. Чи вистачає […]

The post Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України придбало 36 квартир для забезпечення житлом військовослужбовців. Загальна вартість закупівель склала близько 104 мільйонів гривень. Це більше, ніж у аналогічний період минулого року, коли було куплено 33 квартири.

Житло було придбано на вторинному ринку за результатами відкритого конкурсу. Середня площа кожної квартири перевищує 52 квадратних метри.

«Це ще один крок до створення гідних умов для проживання військових та їхніх сімей. Міністерство оборони продовжуватиме впроваджувати ефективні механізми для забезпечення наших захисників якісним та комфортним житлом», — зазначив заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Після офіційної передачі об’єктів на баланс Київського квартирно-експлуатаційного управління розпочнеться процес розподілу помешкань відповідно до чинного законодавства.

Окрему увагу в Міноборони приділяють системному вирішенню житлового питання для військовослужбовців. Головне управління капітальних вкладень вже розробило проект Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військових та осіб, звільнених з військової служби. Документ покликаний запровадити довгострокові механізми для зменшення черг та забезпечення житлової стабільності.

Також затверджено Алгоритм виключення службового житла з відповідних фондів Міноборони. Це дозволить багатьом родинам, які наразі проживають у службовому житлі, отримати право на постійне користування ним.

Крім того, ведеться підготовка технічного завдання для цифровізації процесів обліку житла військових. У Міноборони зазначають, що це дозволить забезпечити прозорість, контроль та ефективне управління житловим фондом.

Останні новини