Понеділок, 26 Травня, 2025

Мін’юст скасував незаконну передачу активів компаній “Юнігран” та “Юнігран-Сервіс”

Важливі новини

Жахлива трагедія на трасі Київ – Одеса

На трасі Київ – Одеса стався страшний інцидент, внаслідок якого хмельницький водій дальнобійник потрапив у центр уваги правоохоронців. Згідно з повідомленням, він є підозрюваним у вбивстві жінки, яку зустрів біля автозаправної станції.

За даними поліції, подія відбулася у вечірні години біля однієї з автозаправних станцій на популярній трасі Київ – Одеса. Чоловік, який працює далекобійником і проживає у Хмельницькому, познайомився з жінкою.

40-річний чоловік і 29-річна жінка продовжили спілкування в кабіні фури за розпиванням алкоголю. Там у них стався конфлікт і водій задушив жінку.

Він ліг спати з трупом в автомобілі, а вранці викинув його за 35 км від місця вбивства біля відстійника для фур.

Затримали його через тиждень у Львівській області. Він у всьому зізнався.

Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн

На Київщині лікаря з Білої Церкви затримали за підозрою у зловживанні впливом. Він запропонував військовослужбовцю за винагороду внести в медичні документи неправдиву категорію придатності до військової служби, що дозволило б йому залишитися в тилу. За свої “послуги” зловмисник оцінив 40 тисяч гривень. До лікаря звернувся військовослужбовець з проханням пройти медичний огляд. З’ясувавши, що пацієнт є […]

The post Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київського суддю затримали за підробку документів

Ця ситуація викликає занепокоєння щодо етичних стандартів у судовій системі та підкреслює необхідність посилення контролю за діяльністю суддів. Випадок набув розголосу через контраст між високим статусом судді та характером звинувачень.

Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з Службою безпеки України (СБУ) повідомили, що Сердинський виїхав за кордон за підробленими документами. Окрім судді, підозру отримав і адвокат, який допоміг йому у виготовленні фальшивок.

Згідно з даними, у 2023 році Сердинський, разом зі своєю співмешканкою, вирушив на круїзний лайнер під виглядом службового відрядження. Для цього він у змові зі знайомим адвокатом підробив запрошення на участь у конференції у Відні, яка нібито стосувалася допомоги переселенцям з України в ЄС.

Судді та адвокату інкримінують підроблення документів за попередньою змовою, а також шахрайство. Зокрема, їм загрожує відповідальність за статтями 27, 358 та 190 Кримінального кодексу України.

На даний момент вирішується питання про обрання запобіжного заходу для підозрюваних.

Цікаво, що у вересні 2023 року Сердинського вже викрили на отриманні хабаря за ухвалення “правильного” рішення у майновому спорі. Тоді йому було оголошено підозру у корупційній діяльності, що підкреслює серйозність правопорушень, пов’язаних із його діяльністю.

Ця ситуація викликає занепокоєння щодо етики і доброчесності суддівської влади в Україні, адже подібні дії підривають довіру до правосуддя та справедливості.

Кабмін України частково відновив бронювання від мобілізації

Ключові елементи військового обліку:

Водночас до 15 листопада триватиме «аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, ухвалених в останні чотири місяці». Причина перевірки – «аномальне зростання кількості критично важливих підприємств і заброньованих працівників».

На підставі даних перевірки уряд оновить критерії бронювання, заявляє Кабмін.

Уже повідомлялося, що кожна п’ята українська компанія може втратити право бронювати співробітників після цього аудиту.

Білий дім припинив обговорення військової допомоги Україні

Попри триваючу війну, адміністрація президента США практично припинила серйозні обговорення щодо майбутнього військової підтримки України. Про це повідомляє впливове видання The New York Times, посилаючись на джерела у Вашингтоні та серед європейських дипломатів. За інформацією журналістів, в адміністрації Дональда Трампа дедалі частіше розглядають українське питання з прагматичної позиції: не як моральний обов’язок чи геополітичний пріоритет, […]

20 травня 2025 року Міністерство юстиції України скасувало реєстраційні дії, пов’язані з передачею нерухомості компаній ТОВ “Юнігран” та ТОВ “Юнігран-Сервіс”. Підставою для цього рішення стало порушення санкцій, накладених РНБО у 2023 році.

Як повідомляє «СтопКор», йдеться про порушення обмежувальних заходів, зокрема заморожування активів, передбачених рішенням Ради національної безпеки і оборони від 12 травня 2023 року та введених у дію Указом Президента №279/2023.

У Мін’юсті зазначили, що державний реєстратор мав перевірити санкційний статус сторін, перш ніж проводити будь-які дії щодо майна. Оскільки це зроблено не було, угоди визнано такими, що суперечать чинному законодавству.

Спроба обійти санкції

Активи “Юнігран” були передані приватному власнику під час дії санкцій. До того ж, за даними журналістів, передача відбулася за заниженою вартістю. Господарський суд Києва вже визнав недійсними низку договорів, що стосувалися спеціальних дозволів на користування надрами, зокрема у випадках ПрАТ “Пинязевицький кар’єр” та ТОВ “Малинська видобувна компанія”.

Порушення на об’єктах АРМА

Журналісти також зафіксували несанкціоновану роботу спецтехніки на об’єкті в місті Малин Житомирської області, що офіційно перебуває в управлінні Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Це може свідчити про продовження комерційної діяльності попри арешт і санкції.

Таким чином, скасування реєстраційних дій Мін’юстом є черговим кроком у спробі повернення державі активів, виведених із-під санкційного контролю з порушенням закону. Розслідування щодо незаконних дій із майном групи “Юнігран” триває.

Останні новини