Понеділок, 14 Липня, 2025

Міжнародний аеропорт “Львів” вивчає можливості відновлення цивільної авіації під час війни

Важливі новини

НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги

З 1 січня 2025 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розширює базовий пакет первинної медичної допомоги (ПМД). До нього будуть інтегровані безоплатні послуги з охорони психічного здоров’я, а також додаткові послуги з лікування та супроводу хворих на туберкульоз. Відтепер усіх медичних закладів, законтрактованих НСЗУ з надання первинної медичної допомоги, надавати безоплатну психологічну допомогу. Це означає, […]

The post НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Польські перевізники готують нову блокаду на кордоні: на «Ягодині» пропускатимуть одну фуру на годину

На українсько-польському кордоні в пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» можливе ускладнення руху вантажного транспорту через анонсовану акцію протесту польських перевізників. Про це попередила Державна прикордонна служба України з посиланням на Прикордонну варту Республіки Польща. За даними польської сторони, протестна акція може розпочатися вже сьогодні, 12 травня. Її учасники планують обмежити пропуск фур до одного автомобіля […]

Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону

З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності новий закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників авто, що спричинило різке зростання вартості страхових полісів. За даними Держстату, середня ціна автоцивілки зросла у 2,1 раза – з 2 188,8 грн у грудні 2024 року до 4 599,2 грн у лютому 2025-го. Це значно перевищує прогнози […]

The post Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бум продажів землі після скасування мораторію в Україні не відбувся

Попри великий ажіотаж навколо відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні, дані за 3,5 роки після скасування мораторію не підтверджують очікуваного буму продажів. З 1 липня 2021 року по 31 грудня 2024 року було продано лише 604 тисячі гектарів на 198 337 ділянок, що становить всього 3,4% від загальної площі земель, які були під мораторієм. […]

The post Бум продажів землі після скасування мораторію в Україні не відбувся first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Несподівана Розкрита Таєма: Як Захід Зрадив Київ і Як Це Впливає на Міжнародні Відносини

"Стратегічний Розгін: Як Захід Зраджує Київ за Рекомендацією Білого Дому"

Президент України Володимир Зеленський отримав від США відомості щодо необхідності зміни стратегії з наступальної на оборонну, вважає колумніст Bloomberg Андреас Клут. За його словами, виступаючи на форумі в Давосі, радник президента США Джейк Салліван передасть це повідомлення Зеленському. Автор статті вважає, що Зеленський розуміє сенс такого рішення, але в цьому випадку йому слід бути обережним у висловлюваннях для збереження морального духу в Україні.

Стаття також вказує на проведену Україною зустріч в Давосі, спрямовану на міжнародну підтримку формули миру Зеленського, яка, за словами автора, стала "глухим кутом", оскільки Росію та Китай не запросили. Клут вважає, що після неуспішного контрнаступу та великих втрат немає можливості говорити про новий наступ ЗСУ.

Зазначається також, що Росія зосередиться на утриманні захоплених територій, сподіваючись на можливий повернення Дональда Трампа до влади в США. Клут вбачає різницю в потенціалах між Україною та РФ, зазначаючи, що російське суспільство перетворено на військову економіку, що відрізняється від української реальності.

У своїх висновках автор стверджує, що запропоноване припинення вогню може виявитися рівносильним капітуляції в майбутньому, оскільки Україна під час перемир'я може не отримати достатньо грошей та зброї від Заходу. Автор підсумовує, що Захід вже зрадив Київ, і вказує на необхідність посиленого постачання зброї як умови для переходу в оборону.

Висновки стосовно статті вказують на те, що українська сторона отримала рекомендації від США щодо переходу з наступальної стратегії на оборонну. Зазначається, що президент Зеленський, висловлюючи схвалення такого курсу, має бути обережним у публічних заявах для збереження морального духу українців.

Стаття також відзначає неудачний результат контрнаступу та проведену в Давосі зустріч, яка виявилася "глухим кутом". Автор стверджує, що Росія спрямує свою увагу на утриманні захоплених територій, сподіваючись на можливий повернення Дональда Трампа.

Важливою є вказівка, що Захід, за думкою автора, зрадив Київ, тому Україні слід вимагати посиленого постачання зброї як умови для переходу в оборону. Автор висловлює обурення щодо можливого припинення вогню, вважаючи його еквівалентом капітуляції, оскільки Україна може залишитися без достатньої підтримки від Заходу під час подальшого вирішення конфлікту.

Керівництво міжнародного аеропорту “Львів” заявило про активне дослідження можливостей відкриття рейсів цивільної авіації навіть у складних умовах воєнного часу. Попри численні виклики, пов’язані з безпекою, ініціатива спрямована на поліпшення транспортного сполучення та підтримку економіки регіону.

Про це повідомили на Facebook-сторінці міжнародного аеропорту “Львів”.

За словами представників аеропорту, головною умовою є забезпечення безпеки для літаків, пасажирів та інфраструктури.

“Ми проводимо зустрічі з міжнародними партнерами, експертами авіаційної галузі, авіакомпаніями та урядовими організаціями для вивчення можливостей та пошуку рішень щодо відновлення авіаційного сполучення в умовах воєнного стану”, – йдеться у повідомленні пресслужби аеропорту.

Попри те, що польоти наразі не здійснюються, в аеропорту працює близько 30% команди від довоєнного штату. Співробітники підтримують кваліфікацію, проводять технічне обслуговування інфраструктури, а також підтримують аеродром в експлуатаційному стані.

Розроблено операційний документ для евакуації пасажирів, а також регулярно проводяться тренування з евакуації. За словами представників аеропорту, такі заходи дозволять швидко відновити невелику кількість авіарейсів після відкриття.

“У разі повного закриття аеропорту відновлення його роботи може зайняти кілька років. Ми робимо все, щоб запобігти цьому сценарію”, – підкреслили у пресслужбі.

Представники аеропорту наголошують, що відновлення польотів залежить від багатьох факторів, включаючи безпеку, міжнародну підтримку та ситуацію на полі бою. Тим часом у “Львові” продовжують підтримувати готовність до можливого відновлення діяльності, аби зберегти найцінніше – довіру пасажирів та репутацію.

Нагадаємо, старший партнер компанії “Marsh McLennan” Кріспін Еллісон на Київському міжнародному економічному форумі заявив, що польоти можуть відновити до кінця січня 2025 року. За його словами, ймовірними кандидатами для цього є аеропорти “Львів” або “Бориспіль”.

The post Міжнародний аеропорт “Львів” вивчає можливості відновлення цивільної авіації під час війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини