Середа, 23 Липня, 2025

Митниця отримала право конфіскувати посилки

Важливі новини

Сьогодні згадують святого Атанасія Атонського

Сьогодні, українці та жителі інших країн згадують про релігійні традиції, історичні події, а також відзначають кілька цікавих міжнародних і національних свят. Цей день позначений як церковним спомином, так і світськими датами, що стали знаковими для історії, культури й екології. Церковне свято За новим церковним календарем 5 липня — день пам’яті святого преподобного Атанасія Атонського. Він […]

ДПС викрила мережі техніки Apple на ухиленні від ПДВ

Державна податкова служба України викрила масштабну схему ухилення від сплати податків у двох великих торгових мережах, які спеціалізуються на продажу техніки бренду Apple. Загальна сума несплаченого податку на додану вартість склала понад 286 мільйонів гривень. Як повідомив голова ДПС Руслан Кравченко, перевірки охопили понад 160 магазинів по всій країні. Податківці виявили масові порушення: продажі без […]

The post ДПС викрила мережі техніки Apple на ухиленні від ПДВ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Інтерв’ю Зеленського для Fox News: Про завершення війни та відставку Залужного

Володимир Зеленський віддав інтерв'ю телеканалу Fox неподалік від лінії фронту, акцентуючи на важливості української війни для американців. Порівняно з Володимиром Путіним, який раніше звертався до Fox з Кремля, Зеленський відповідав на запитання, перебуваючи на тлі зруйнованого будинку, що підкреслювало тяжкість ситуації в Україні. Це інтерв'ю вийшло на Fox News, каналі з великою аудиторією, яка переважно схильна до Республіканської партії, дозволивши Зеленському передати своє головне послання американському консервативному населенню.

Ведучий Fox News, Брет Баєр, вирушив до України з метою поставити президенту Зеленському питання, які цікавлять американців після двох років інтенсивних військових дій. Це вже не перше інтерв'ю Баєра з українським лідером: вони зустрічалися раніше як минулого, так і позаминулого року. У ході інтерв'ю Баєр запитав Зеленського, чи дивився він інтерв'ю з Путіном. Президент відповів: "У мене не було двох годин, щоб слухати марення про нас, війну і США".

За даними видання Forbes, захоплення Куп'янська наразі є головною тактичною метою Росії, що підкреслює значення візиту ведучого Fox News до цього регіону України.

Згідно з Forbes, шматочок Харківської області став би великим подарунком для Путіна до дня виборів від російської армії. Цей факт намагався викреслити Зеленський перед республіканцями, демонструючи, що війна триває, і Україна наразі не має "плану Б". Володимир Зеленський визначив діалог з США як пріоритет, оскільки Україні надзвичайно потрібна допомога для подальшого протистояння на фронті проти Росії.

З початку війни міжнародні партнери України обіцяли надати їй допомогу під загальною сумою майже 170 млрд євро. З цієї суми 40% припадає на військову підтримку, 50% на фінансову допомогу і близько 10% на гуманітарну допомогу. Допомагали 42 країни, але основним донором з 71 млрд євро стали Сполучені Штати. Адміністрація Джо Байдена вже восени звернулася до Конгресу із закликом схвалити додаткове фінансування для України.

У запропонованому пакеті на суму понад 100 млрд доларів понад 60 млрд доларів призначалося на витрати, пов’язані з війною Росії проти України. Проте це питання залишається невирішеним через опір республіканців, які спочатку вимагали пов’язати його з вирішенням внутрішніх проблем США, зокрема з посиленням контролю за південним кордоном.

Заявили, що подальша передача озброєнь загрожує безпеці самої Америки. Для заповнення вичерпаних дворічною підтримкою України запасів Пентагону необхідне ухвалення відповідного закону, навколо якого розгорілися суперечки в Капітолії.

Хоча здається, що обидві фракції у Сенаті нарешті знайшли компроміс, проблема залишається. Дональд Трамп закликав "не робити дурниць", вважаючи, що хвиля невдоволення принесе його до Білого дому на майбутніх виборах. Його послухалися прихильники в Палаті представників Конгресу.

Зеленський раніше пропонував Трампу особисто приїхати до України. У інтерв’ю Fox News він додав, що готовий разом з Трампом поїхати прямо на передову. Зеленський також обговорював плани на майбутній рік, якщо Україна не отримає фінансування від США. Він відзначив, що Росія залишається сильнішою в небі та щодо чисельності. Щодо плану “Б”, він не конкретизував, але зазначив, що Україна шукатиме альтернативні шляхи для виживання. Однак він підкреслив критичну важливість американської допомоги для захисту країни від загрози.

З погляду середньостатистичного американця, який переглянув обидва інтерв’ю – і Зеленського, і Путіна – очевидно одне: Росія закликає не звертати увагу на те, що відбувається (“Вам що, нічим зайнятися?” – питав Путін), а Україна не лише закликає уважно стежити за подіями, але ще й просить допомогти. “Не може бути різниці поглядів на цю війну, – каже Володимир Зеленський. – Є лише один ворог, і це Путін”.

“Нам потрібна зброя великої дальності, – додає Зеленський. – Ми говорили про це з конгресменами, я говорив про це з президентом Байденом. Далекобійні ракети ATACMS з дальністю до 300 кілометрів нам дуже допомогли б. Тому що це нечесна війна: наша артилерія має дальність близько 20 кілометрів, а в Росії – 40 кілометрів. Тож якщо партнери мають такі системи, чому б не надати їх Україні?”

Досі адміністрація Джо Байдена вкрай неохоче йшла на надання Україні систем озброєнь, які б дозволяли їй завдавати шкоди противнику далеко за лінією фронту, мотивуючи це побоюваннями “подальшої ескалації”. Певну кількість ракет ATACMS зі зменшеною дальністю надали після численних закликів минулої осені, але далі цього справа поки що не просунулася. Поки американська допомога застрягла на півдорозі, російські війська захопили Авдіївку – місто на Донеччині, яке вони безуспішно намагалися взяти протягом двох років. Питаючи Зеленського, Брет Баєр назвав це найбільшим досягненням Росії за останні дев’ять місяців. Чиновники, зокрема у Вашингтоні, як і багато експертів, пов’язують цей успіх російських військ із гострим дефіцитом боєприпасів в українській армії.

Росія веде боротьбу за контроль над містом Авдіївка вже з початку війни. Проходячи кілька кілометрів від міста, знаходиться дорога, яка з’єднує контрольовані Росією Донецьк, Горлівку та Луганськ. Якщо б українській армії вдалося перерізати цю дорогу, це серйозно ускладнило б логістику російських військ. Росія ж веде боротьбу за Авдіївку з метою відсунення українських військ, щоб Донецьк не потрапив під обстріл ЗСУ. Зараз Авдіївкою контролює Росія, але, як зауважив Зеленський, це не означає, що вона функціонує нормально. “Вони зруйнували все. Їхня стратегія полягає в тому, щоб зрівняти все із землею, а потім йти далі”, – сказав президент про ситуацію в Авдіївці.

Зеленський також зазначив досягнення української армії за останні два роки. “Вони окупували Харківську область, але ми контролюємо її зараз. Ми розблокували Чорне море і знищили багато кораблів російського флоту”, – сказав він.

Зеленський також відправив у відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, замінивши його на генерал-полковника Олександра Сирського. Питаний про нагороду Героя України для Залужного, Зеленський сказав, що це вибір самого генерала. “Він захищав нашу націю і нашу країну, і я дуже вдячний йому за це”, – додав він.

Президент не конкретизував кількість втрат України в цій війні, але зазначив, що “десятки тисяч смертей” та “десятки тисяч дітей були депортовані”. “На одного нашого солдата, який загинув у бою, припадає п’ять російських солдатів”, – зазначив він.

“Критики можуть сказати, що ви, намагаючись залишитися при владі, не поспішаєте сісти за стіл переговорів для завершення цієї війни”, – зазначив Брет Баєр. Володимир Зеленський відповів зітханням. Тема переговорів була очікуваною. Недавно Володимир Путін у своєму інтерв’ю запевнив, що Росія “ніколи не відмовлялася від переговорів”, але унеможливлює їхнє проведення указ Зеленського про неможливість переговорів з Путіним. Олію у вогонь підливає той факт, що, якби Україна не вела б війну, вона зараз перебувала б на порозі президентських виборів. Але за законом, ухваленим задовго до президентства Зеленського, вибори у воєнний час заборонені. Це частково забороняє і Конституція. Баєр зазначив, що це турбує Захід. Для країн Заходу вибори є невід’ємним елементом демократії. І Україна, яка вважає себе частиною демократичного світу, за деякими думками, повинна була знайти спосіб провести ці вибори.

“Я справді не хотів говорити про політику, тому що те, що відбувається на війні, набагато важливіше”, – сказав Зеленський. Він знову звернувся до закону, який забороняє голосування під час війни. Але навіть якби вибори відбулися, чинному президентові не бракувало б приводів для хвилювань: наразі рівень підтримки його дій перевищує 70%. “Якби вибори відбулися зараз, я б переміг”, – додав Зеленський, посилаючись на свої рейтинги.

Після цього він знову звернувся до питання про переговори. “Переговори з танками, зі знищенням наших людей – це не переговори”, – зауважив Зеленський. “Макрон та Шольц говорили з Путіним до початку війни. І стверджував, що жодного вторгнення не буде. Тож – хоч би що він казав, цьому не можна вірити”.

“Не зовсім справедливо запитувати українців, коли закінчиться війна”, – додав Зеленський. “Ми робимо все можливе, щоб вона закінчилася. Але давайте бути відвертими: світ не дуже готовий до поразки Путіна. І світ боїться змін у Росії. Отже, коли світ зрозуміє, що Путін переступив всі червоні лінії, що він не дуже адекватна людина, яка загрожує всьому світу, чий план – це знищення НАТО, – отож, коли це станеться, тоді війна і закінчиться”.

У висновку можна зазначити, що український президент Володимир Зеленський акцентує увагу на тому, що війна на сході України залишається пріоритетним завданням для країни. Він відзначає необхідність міжнародної підтримки, зокрема з боку США та інших країн Заходу, у забезпеченні обороноздатності та вирішенні конфлікту з Росією.

Зеленський відмовляється від можливості проведення виборів під час війни і підкреслює недосяжність реальних переговорів з Росією, доки та не припинить військову агресію. Водночас, він наголошує на важливості світового реагування на дії Путіна та необхідності об'єднання у зусиллях для захисту міжнародної безпеки та зупинення російської загрози.

5 тисяч гривень надбавки: хто має право на підвищену пенсію у 2025 році

У 2025 році в Україні зросла надбавка до пенсії для громадян, які брали участь у боротьбі за незалежність України в XX столітті й зазнали переслідувань з боку радянського режиму. Після щорічної індексації вона становить 5000 гривень. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Йдеться про осіб, які були засуджені, ув’язнені або примусово направлені до психіатричних закладів […]

Співачка Анна Трінчер зізналася, чому не хоче дітей і не народила від Волошина

Українська співачка Анна Трінчер поділилася особистими переживаннями щодо материнства та свого колишнього шлюбу з блогером Олександром Волошиним. В інтерв’ю вона зізналася, що її лякає сама думка про вагітність і поки що вона не бачить себе в ролі матері. «Я не готова. У 23 роки в мене нема партнера, нема чоловіка, в якому я впевнена. Кар’єра, […]

Верховна Рада України 25 березня ухвалила закон, який дозволяє митним органам конфісковувати міжнародні посилки, якщо їхній вміст не відповідає задекларованим даним. Нові правила торкнуться всіх міжнародних відправлень. Якщо у декларації неправильно вказано ціну, найменування або кількість товарів, митниця отримає право вилучати такі посилки. Також вилученню підлягають товари, які є в посилці, але не зазначені у документах.

Порушники можуть отримати штраф у розмірі від 30% до 50% вартості товару. Уряд аргументує такі заходи боротьбою з “тіньовими” схемами імпорту, коли підприємці використовують підроблені декларації для уникнення податків.

У січні голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав законопроєкти, що стосуються оподаткування імпорту посилок. Відповідно до цих ініціатив, товари з іноземних маркетплейсів будуть обкладатися ПДВ незалежно від їхньої вартості. За його словами, ці проєкти були розроблені спільно з представниками бізнес-асоціацій.

Це не перше посилення контролю над міжнародними відправленнями. Раніше в Україні було знижено неоподатковуваний ліміт на посилки, що викликало хвилю критики з боку споживачів. Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив такі дії тим, що “тіньовий” бізнес використовував старі правила для ухилення від податків.

Нове законодавство може суттєво змінити ситуацію з міжнародними покупками в Україні. Посилений контроль за посилками дозволить перекрити канали нелегального імпорту, але водночас може ускладнити життя звичайним споживачам. Введення жорсткіших правил може призвести до затримок у доставці посилок і додаткових фінансових витрат для отримувачів.

Попри наміри уряду посилити контроль, залишається відкритим питання, чи не постраждають від цього закону звичайні громадяни, які замовляють товари для особистого використання. Вже зараз експерти прогнозують зростання випадків оскарження конфіскацій та штрафів, а також чергові дискусії про баланс між боротьбою з контрабандою та правами споживачів.

The post Митниця отримала право конфіскувати посилки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини