Середа, 23 Липня, 2025

Мюнхенська конференція та політичні сигнали для України

Важливі новини

Прощання зі Степаном Хмарою: легенда опозиції та невтомний борець за ідеали

Степан Хмара: життя, боротьба та спадок борця за свободу

Українська політична сцена втратила видатну особистість – Степана Хмару, який відомий своєю багатолітньою боротьбою за ідеали і свободу. У віці 87 років він пішов із життя, залишивши позаду слід своєї невтомної діяльності.

Степан Хмара був відомим дисидентом і антикомуністом, який ніколи не втомлювався у своїй опозиційній діяльності. Його політичний шлях пролягав через радянську диктатуру та незалежну Україну, де він продовжував боротьбу за ідеали свободи та демократії.

Він завжди підтримував оптимістичний погляд на життя, не зупиняючись на своїх зусиллях у боротьбі за краще майбутнє України. Хоча він ніколи не бачив реалізації своїх мрій про кращу країну, йому було важливо залишатися активним і допомагати у будівництві демократичного суспільства.

У своїй діяльності він був редактором та видавцем самиздату, а також активним учасником українського дисидентського руху. Його статті та твори розкривали проблеми репресій та порушень прав людини в радянському суспільстві.

Степан Хмара неодноразово потрапляв під прес, був засуджений та перебував у в'язниці через свою політичну діяльність. Проте, навіть під час ув'язнення він не втрачав віру у перемогу ідеалів свободи та гідності.

Його життєва історія стала символом непохитної вольової відваги та принциповості. Степан Хмара залишиться в пам'яті не лише як політичний діяч, а й як символ боротьби за свободу і справедливість.

Символ боротьби та гідності: життєвий шлях Степана Хмари

У 1990-му році він увійшов у парламент та став активним учасником національної революції разом із іншими націонал-патріотами. Його ім'я звучало разом з авторами Декларації про державний суверенітет України та інших законів, спрямованих на конфіскацію майна Компартії та департизацію державних установ.

Степан Хмара завжди підтримував студентські протести та страйки, борючись за права інтелектуальної молоді та відставку уряду. Його активна участь у голодуваннях та протестних акціях була свідченням непохитної віри у перемогу ідеалів свободи та гідності.

Навіть у віці Хмара залишався вірним своїм переконанням і продовжував активну політичну діяльність, не зупиняючись на досягнутому. Він був яскравим прикладом стійкості та відданості ідеалам, за які він боровся.

Степан Хмара був нагороджений найвищими державними нагородами за свою активну участь у національних рухах та революціях. Його внесок у формування сучасної України важко переоцінити, і його ім'я завжди буде пов'язане з боротьбою за свободу та гідність.

Портрет відданого патріота: політична діяльність Степана Хмари

Степан Хмара, який пройшов складний політичний шлях, відзначався рішучістю та послідовністю у захисті національних інтересів. Він активно боровся проти відмови України від ядерного статусу та виступав проти домінування Росії. Степан Хмара вніс важливий внесок у створення Конституції України та боротьбу за суверенітет країни.

Його гостра критика влади, навіть на тлі подій у Криму та на Донбасі, свідчила про його незламну відданість принципам. Він відверто виступав проти російської агресії та закликав до рішучих заходів, включаючи виведення російських військ з українського території.

Степан Хмара не боявся виражати свої погляди навіть у найважчі часи для країни. Його активна участь у протестах та глибоке переконання у необхідності боротьби за справедливість робили його важливою фігурою на політичній арені України.

Степан Хмара залишиться в історії як відданий патріот і гідний захисник національних інтересів, який відстоював свої переконання навіть у найскладніші моменти для країни.

У висновку можна сказати, що Степан Хмара був видатною постаттю української політики, яка відзначалася великим внеском у боротьбу за національні інтереси та захист суверенітету країни. Він виступав проти будь-яких спроб посягання на незалежність України і активно працював над зміцненням державних засад. Степан Хмара залишиться в пам'яті як символ відданості своїм переконанням та великий патріот, який віддавав усі сили заради майбутнього своєї країни.

Партію “Наш Край” заборонили через зв’язки з Росією

В Україні заборонено діяльність політичної партії “Наш Край” через зв’язки її керівництва з державою-агресором. Серед керівників партії – Андрій Деркач і Володимир Сальдо, обидва фігурують у справах про державну зраду. Як повідомляє сайт “Тернополяни”, відповідне рішення ухвалене в межах судового процесу, який триває вже понад рік. Основні підстави для заборони – сприяння окупаційній владі РФ […]

19 січня: свята, традиції та цікаві факти

19 січня – особливий день, що об’єднує традиції, релігійні події та міжнародні свята. Цього дня в Україні та світі відзначають одразу кілька важливих подій, а віряни згадують святого преподобного Макарія Єгипетського. Яке церковне свято 19 січня 19 січня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Макарія Єгипетського. Він був одним із видатних діячів раннього […]

The post 19 січня: свята, традиції та цікаві факти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Акторка Ганна Борисюк стала жертвою домагань в університеті

22-річна акторка Ганна Борисюк, донька відомих українських акторів Ольги Сумської та Віталія Борисюка, поділилася жахливим досвідом домагань з боку викладача в Київському університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, де вона навчалася до 2023 року. У своєму Instagram Ганна опублікувала відеозаяву однієї з колишніх студенток цього навчального закладу, яка звинуватила викладача та актора Юрія […]

The post Акторка Ганна Борисюк стала жертвою домагань в університеті first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мобілізація на рівні уваги: ВР готується до розгляду законопроекту у другому читанні

Згідно з оцінками члена оборонного комітету, законопроект про посилення мобілізації найімовірніше буде завершено з поданими поправками до 10-15 березня за оптимістичного сценарію, а за песимістичного — до 20 березня. Подано понад 4 тисячі правок, які було об’єднано в 16 блоків. Усі вони вже були розглянуті на комітеті, фіналізовані перехідні та прикінцеві положення, і далі будуть обговорюватися з авторами поправок.

Основні напрямки розгляду включають:

• Скасування обмежень конституційних прав і свобод ухильників, включаючи обмеження на керування транспортними засобами.

• Перетворення електронного кабінету призовника на право, а не обов'язок.

• Уточнення повноважень органів влади, місцевого самоврядування та підприємств у мобілізаційних заходах.

• Забезпечення участі поліції у повідомленні громадян за зверненням Територіальних Центрів Комплектування, а також передача поліцейських зі спеціального обліку на загальний військовий облік.

• Проведення перегляду у ВЛК громадян, які стали інвалідами II і III групи з початку вторгнення РФ або були визнані обмежено придатними до військової служби.

• Прийняття механізму обчислення ухильників, а також можливість мобілізувати деяких засуджених або осіб, які відбувають покарання.

• Визначення строку демобілізації після 36 місяців служби, а також збереження базової військової підготовки для чоловіків віком від 18 до 25 років.

Очікується, що прийняття цих поправок зміцнить механізми мобілізації та забезпечить більш ефективну готовність українських військ до потенційних загроз.

Законопроект про посилення мобілізації, розгляд якого ведеться у Верховній Раді, очікується, що буде завершено до середини березня. Поправки до законопроекту було розділено на 16 блоків, після чого вони були розглянуті на комітеті. Зараз обговорюються з авторами поправок. Основні аспекти розгляду стосуються скасування обмежень на конституційні права та свободи ухильників, перетворення електронного кабінету призовника на право, а також уточнення повноважень органів влади та місцевого самоврядування у мобілізаційних заходах. Поліція також отримає більше повноважень у співпраці з Територіальними Центрами Комплектування. Очікується, що прийняття цих поправок сприятиме покращенню механізмів мобілізації та підвищить готовність українських військ до потенційних загроз.

Як повідомляють наші джерела, кандидатура мера Києва Віталія Кличка на пост наступного Президента України влаштовує європейських союзників України – Німеччину та Великобританію. В Україні  кандидатуру Кличка, як лідера від проукраїнської опозиції,  підтримує Петро Порошенко.

В складній політичній ситуації, що наразі склалась в Україні, Віталія Кличка розглядають як “перехідного кандидата номер один”, який влаштовує європейських партнерів.

Зокрема, нещодавні консультації Кличка з німцями та британцями пройшли добре. Також Віталій Кличко може влаштувати і амереканців, особливо після того, як всі проблеми України США “подарували” Європі.

Водночас, за інформацією наших джерел, на полях безпекової конференції в Мюнхені, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак отримав чітке побажання від наших західних партнерів поставити на “стоп” всі репресії проти опозиції.

The post Мюнхенська конференція та політичні сигнали для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини