Субота, 19 Квітня, 2025

На Буковині чоловік помер у ТЦК під час проходження ВЛК

Важливі новини

Україна може втратити союзника в особі Польщі

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Проте останнім часом у відносинах між двома країнами одна напруга, яка може призвести до суттєвого охолодження. Польсько-українські відносини опинилися під загрозою через кілька ключових причин, серед яких розбіжності щодо військової допомоги та історичні події, особливо питання Волинської трагедії.

Так, наприклад, віцепрем’єр-міністр Польщі Кшиштоф Гавковський вважає, що якщо Варшава збиватиме російські ракети і дрони над Україною, це означатиме війну з РФ. На його думку, Володимир Зеленський хоче втягнути Польщу в цю війну.

Крім того, польського чиновника запитали, чи чесно українська влада поводиться щодо Польщі, на що він відповів: «Ні». Він розкритикував Зеленського за його заяви, які «негідні політика, який багато чим зобов’язаний Польщі».

Поряд із цим глава МЗС Польщі Радослав Сікорський звинуватив свого колегу в тому, що він не дотримав своєї обіцянки щодо питання ексгумації жертв Волинської різанини до кінця грудня 2024 року.

Міноборони України відповіло на запитання щодо відстрочок від мобілізації в “Резерв+”

Українці, які хочуть підтвердити свою відстрочку від мобілізації, тепер можуть це зробити через додаток «Резерв+» в рамках процесів цифровізації в Україні. Однак процес автоматичного відновлення відстрочок, зокрема для тих, хто вже отримав відстрочку, поки не став автоматичним. Міністерство оборони пояснило, чому так сталося і що робиться для вдосконалення цієї системи. За словами заступниці міністра з […]

The post Міноборони України відповіло на запитання щодо відстрочок від мобілізації в “Резерв+” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Стратегія ліквідації баз С-300 за рекомендацією Снєгирьова

Для забезпечення безпеки Харкова та його навколишніх територій велика частина атак спрямовується з використанням зенітно-ракетних комплексів С-300 та коригованих авіаційних бомб. Щоб запобігти загрозі мирному населенню, належить припинити вогневі дії та ефективно відсікти авіаційну техніку Російської Федерації на її власній території. Про це заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов, наголошуючи на необхідності негайних заходів для захисту цивільного населення та мінімізації ризику військових дій на території України.

“Більшість ударів на Харків здебільшого завдаються за допомогою ЗРК С-300, які були змодифіковані для атак на наземні цілі та мають дальність ураження від 200 до 250 кілометрів. Якщо б Сполучені Штати надали дозвіл на використання ракет ATACMS для удару по території Росії, ми б могли б мінімізувати подібну загрозу для мирного населення, запроваджуючи запобіжні удари саме по місцях старту цих ракет”, — відзначив він.

Снєгирьов також вказав на те, що боротьба з ракетами С-300 і С-400 у повітрі є неефективною, оскільки це потребує великої кількості ракет, наприклад, системи протиповітряної оборони Patriot.

“Дозвольте нам ліквідувати місця старту або базування авіаційних підрозділів Росії на її території, щоб уникнути можливості атак КАБами на Харків. Дальність дії КАБів становить від 50 до 70 кілометрів”, — підкреслив він.

Він також підкреслив, що засоби, які вже передано Україні — американські ATACMS, французькі SCALP та англійські Storm Shadow — можуть радикально змінити ситуацію в контексті протидії російській агресії.

“Мова йде про те, що українська сторона матиме законне право наносити удари виключно по військових об’єктах з метою запобігання геноциду українського народу. Ще раз наголошу, що з ракетами набагато простіше боротися на етапі їх запуску, ліквідовуючи місця старту, ніж збивати їх в повітрі”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

Олександр Кубраков повертається у велику гру

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Каже що створив зі своїми колегами з Міністерства незалежний аналітичний центр – We Build Ukraine – і очолив Наглядову раду.

Як пише Кубраков, «метою центру є розробка детального стратегічного плану розвитку економіки України в умовах війни та післявоєнного відновлення».

При цьому заявлена мета дуже перегукується з тією, яку було позначено в його колишньому відомстві, ось тільки бюджетні гроші йшли на розвиток особистих інтересів. Утім те саме ми спостерігатимемо і зараз: нова контора – це черговий спосіб відмити кеш, а не відновити країну.

НБУ планує скасувати ліміт у 150 тисяч гривень на перекази між картками

Національний банк України розглядає можливість скасування ліміту у 150 тисяч гривень на перекази з картки на картку. Це може статися вже через 1-2 місяці, але за умови, що банки доведуть свою здатність контролювати ризикові транзакції. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, наголосивши, що відповідальність за виявлення сумнівних клієнтів має лежати не лише на регуляторі, […]

The post НБУ планує скасувати ліміт у 150 тисяч гривень на перекази між картками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У територіальному центрі комплектування (ТЦК) Чернівецької області помер 32-річний чоловік, якого раніше розшукували за ухилення від мобілізації. Інцидент стався під час проходження ним військово-лікарської комісії (ВЛК).

На Буковині обласний ТЦК та СП запросив для уточнення військово-облікової інформації місцевого жителя, але під час проходження військово-лікарської комісії 32-річний чоловфік знепритомнів і згодом помер. Поліція з’ясовує обставини інциденту та повідомляє що було зафіксовано у будівлі під час проходження чоловіком ВЛК.

Передає Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області.

За даними поліції, хронологія подій з трагічним інцидентом наступна:

7 лютого під час відпрацювання території обслуговування правоохоронці виявили в обласному центрі 32-річного місцевого жителя, який перебував у розшуку за ухилення від мобілізації. Відтак його було запрошено в обласний ТЦК та СП для уточнення військово-облікової інформації, на що він погодився.

За попередньою інформацією, під час проходження військово-лікарської комісії, в нього різко погіршилось самопочуття і він знепритомнів.

У поліції стверджують:

Буковинцю одразу розпочали надавати домедичну допомогу, а на місце події було викликано медиків.

Згідно з офіційною версією, під час проведення реанімаційних заходів, лікарями було констатовано смерть чоловіка.

Станом на зараз відомо, що тіло чернівчанина направлено на судово-медичну експертизу для встановлення причини смерті. Водночас відомості про подію слідчі поліції внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 115 з приміткою “природня смерть” Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

The post На Буковині чоловік помер у ТЦК під час проходження ВЛК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини