Середа, 23 Липня, 2025

На Харківщині 17-річний хлопець загинув у ДТП: поліція розслідує обставини трагедії

Важливі новини

В Полтаві замість пам’ятника Пушкіну встановилу ракету

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Таку оцінку дала своєму творінню дизайнерка Роксолана Дудка, чию інсталяцію «Ракета» встановили замість бюста російському поету.

Вона пояснила, що об’єкт є «складною алюзією» на ракети, встановлені на дитячих майданчиках за часів СРСР.

«Об’єкт є складною алюзією на архетипну форму ракети, яка відсилає нас до радянських дитячих майданчиків – феномену, який сьогодні зустрічається в урбаністичних ландшафтах українських міст. Така конструкція викликає візуально-когнітивний дисонанс у контексті сучасної української реальності, де ракети та обстріли стали інструментом щоденного геноциду російськими військовими проти мирного населення України», – заявила Дудка.

Компанія родини Козицького інвестує 110 млн євро у вітроенергетику

Компанія “Еко-Оптіма”, яка належить родині голови Львівської ОВА Максима Козицького, оголосила про плани реалізації масштабного енергетичного проєкту — до кінця 2026 року на території Белзької громади мають звести вітропарк потужністю до 100 мегават. Проєкт передбачає встановлення до 18 вітрових турбін між селами Глухів і Сілець. Для цього вже орендовано земельну ділянку площею 12,5 га. Реалізація […]

Пожежа на Запорізькій АЕС: що сталося і яка ситуація на об’єкті

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Зеленський також показав кадри пожежі на Запорізькій АЕС.

“Енергодар. Фіксуємо з Нікополя, що російські окупанти влаштували пожежу на території Запорізької атомної станції.

Поки що показники радіації в нормі”, – заявив президент України.

Російське “керівництво” станції заявило ЗМІ, що порушень експлуатації немає. Усі енергоблоки АЕС, як і раніше, відключені.

Згодом, призначена Росією “влада” Запорізької області звинуватила ЗСУ в пожежі на Запорізькій АЕС.

“У результаті обстрілу міста Енергодара з боку ЗСУ сталося загоряння на об’єкті охолоджувальних систем ЗАЕС”, – заявив “губернатор” Євген Балицький. За його словами, загрози вибуху та інших наслідків немає. Радіаційний фон у нормі. Триває ліквідація пожежі.

Також у РФ заявляють, що охолоджувальні системи, які потрапили під удар, знаходяться далеко від енергоблоків.

МАГАТЕ передає повідомлення росіян про удар безпілотника по градирні (охолоджувальному агрегату) Запорізької АЕС.

Також призначений РФ “представник” станції заявив, що пошкодження охолоджувальної установки найбільш серйозні за всю війну.

Вночі пожежу на території Запорізької АЕС загасили.

Про це повідомило російське “керівництво” станції, а зранку підтвердив голова Дніпропетровської ОВА Лисак.

У МАГАТЕ вчора повідомили, що напередодні пожежі їхні співробітники чули вибух на станції.

“Група МАГАТЕ повідомила, що чула вибух сьогодні, в той самий час, коли ЗАЕС повідомила їм, що безпілотник, імовірно, врізався в одну з двох градирень станції”, – йдеться в заяві агентства.

МАГАТЕ додає, що пошкодження градирень “не має прямого впливу на безпеку шести зупинених енергоблоків”.

Нагадаємо, вчора Зеленський звинуватив Росію в підпалі станції. А голова Нікопольської РДА Євтушенко заявив, що росіяни “підпалили покришки” в одній із градирень.

При цьому сама РФ заявляє про атаку українського безпілотника по градирні і цю позицію також згадує МАГАТЕ.

ШІ хоче знати все: як соціальні мережі стали кормовою базою для алгоритмів

“Потрібне введення!” — ця репліка з культового фільму “Коротке замикання” 1986 року сьогодні як ніколи актуальна. Але якщо тоді це говорив милий робот Джонні Файв, який поглинав енциклопедії за секунди, то нині цей заклик озвучує… штучний інтелект. І він звертається вже не до вигаданого персонажа, а до нас із вами — користувачів соціальних мереж. ШІ-моделі, […]

Нацбанк України обмежить перекази грошей з картки на картку

Постійне зміцнення контролю за нелегальним гральним сектором є нагальною метою для Національного банку України (НБУ), який продовжує приймати рішучі заходи. З метою ефективного протидії цьому явищу та забезпечення фінансової стабільності країни, НБУ встановлює нові обмеження на операції з переказу грошей з картки на картку.

Нові регулятивні заходи передбачають удосконалену систему перевірки та контролю за кожним переказом коштів, спрямовану на виявлення та блокування нелегальних операцій у гральній сфері. З моменту введення цих обмежень, будуть активно застосовуватися передові технології аналізу та моніторингу фінансових трансакцій, що дозволять ефективно виявляти та припиняти незаконні дії.

Відповідно до цих заходів, будуть ретельно перевірятися всі перекази коштів з метою виявлення будь-яких підозрілих та неправомірних операцій, пов'язаних з гральним бізнесом. НБУ віддає перевагу запобіжним заходам та вчасному реагуванню на будь-які спроби незаконного використання фінансових ресурсів через гральні платформи.

Ці кроки є важливою складовою стратегії Національного банку України у зміцненні законності та боротьбі зі зловживаннями у фінансовій сфері. НБУ прагне забезпечити найвищий рівень фінансової стабільності та довіри серед громадян та бізнесу країни, сприяючи таким чином загальному процвітанню та розвитку України.

«Розглядаємо можливість впровадити рамки для вихідних P2P-переказів із рахунків фізосіб у 100 000 грн на місяць і обмежити кількість таких переказів 30 протягом місяця», – заявив Олійник.

Вхідні транзакції обмежувати не будуть.

При цьому банки зможуть «у ручному режимі» збільшувати ліміти за наявності «підстав і підтверджень».

Нововведення планують впровадити, за словами Олійника, протягом місяця.

Також у НБУ припустили створення в майбутньому реєстру карток, які використовувалися для незаконної діяльності.

Трагічна дорожньо-транспортна пригода сталася 26 червня близько 17:20 у селі Борова Чугуївського району Харківської області. Унаслідок аварії загинув 17-річний водій автомобіля, а 14-річний пасажир отримав численні травми. Про це повідомили у відділі комунікацій ГУ Національної поліції в Харківській області.

За попередньою інформацією, юнак, який керував автомобілем ВАЗ-2107, не впорався з керуванням. Машина злетіла з дороги та перекинулася в полі. Від отриманих травм водій загинув на місці. Його 14-річного товариша, що перебував у салоні, у тяжкому стані доправили до лікарні.

Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України — порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людини. Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини трагедії, зокрема, яким чином неповнолітній отримав доступ до автомобіля.

У поліції вкотре наголошують: допуск дітей до керування транспортними засобами без відповідного віку і дозволу суворо заборонений законом. Батьки та опікуни мають нести відповідальність за дії неповнолітніх і дбати про їхню безпеку.

Ця подія стала ще одним нагадуванням про небезпеку недотримання правил дорожнього руху та безвідповідальне ставлення до життя дітей.

Останні новини