Понеділок, 14 Липня, 2025

На тлі атак РФ: Трамп планує передати Україні нову партію зброї

Важливі новини

Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень

Протягом останнього тижня в Україні зареєстрували 2974 новонароджених, що на 386 менше порівняно з попереднім тижнем. Серед них 1525 хлопчиків і 1449 дівчаток. Це повідомлення опублікувало Міністерство юстиції України. Як зазначають в Міністерстві юстиції, порівняно з попереднім тижнем, кількість новонароджених зменшилася. Якщо з 8 по 15 березня в Україні офіційно зареєстрували народження 3360 дітей, то […]

The post Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Жорстоке побиття у Вінницькому ТЦК: посадовиця та її спільник опинилися за ґратами

Вінницький міський суд відправив під варту заступницю начальника Вінницького територіального центру комплектування (ТЦК) та її спільника, яких підозрюють у побитті військовозобов’язаного чоловіка. Причиною конфлікту стало те, що потерпілий мав чинне бронювання, але посадовиця намагалася змусити його відмовитися від нього. Інцидент стався ще у вересні. Чоловік, який працював на підприємстві критичної інфраструктури та мав офіційне бронювання, […]

The post Жорстоке побиття у Вінницькому ТЦК: посадовиця та її спільник опинилися за ґратами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українське телебачення відкриває нову еру: російська мова майже зникає з ефіру 17 липня

Три місяці – і зміни на екранах українського телебачення будуть помітні. Так, за словами мовного омбудсмена Тараса Кременя, російська мова майже повністю зникне з ефіру. Цей крок є результатом набрання чинності пунктом 6 частини 8 статті 40 закону "Про медіа", який посилює вимоги до використання державної мови у програмах, що мають україномовний аудиторій. З 17 липня використання російської мови в ефірах буде дозволено лише в обмеженому обсязі – не більше 10% в проміжку з 7:00 до 22:00. Однак усі виступи, інтерв'ю, коментарі та інші мовленнєві елементи російською мовою повинні бути обов'язково перекладені, дубльовані або озвучені українською. Це сприятиме припиненню домінування українсько-російської двомовності на екранах та забезпечить примат української мови в медійному просторі.

Висновки до цієї статті вказують на значний крок у забезпеченні примату української мови в медійному просторі. Набрання чинності законодавчих поправок, які обмежують використання російської мови в ефірах українського телебачення, свідчить про намір зміцнити національну ідентичність та сприяти українізації медійного середовища. Ці кроки сприятимуть поглибленню використання української мови в усіх сферах життя країни та сприятимуть зміцненню її мовного та культурного самовизначення.

ЗСУ знищили пункт управління російської бригади: майже два десятки загиблих

Унаслідок успішного удару Збройних сил України по пункту управління 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти (ОБрМП) ЗС РФ, розташованому у місті Льгов Курської області, було ліквідовано майже два десятки російських військовослужбовців. Як повідомляє СтратКом ЗСУ, серед загиблих переважно офіцери. “За уточненою інформацією, будівля, де розміщувався командний пункт, частково знищена. У результаті удару, ймовірно, загинув заступник […]

The post ЗСУ знищили пункт управління російської бригади: майже два десятки загиблих first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні за дрібні крадіжки каратимуть лише штрафами

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Досі дрібною вважалася крадіжка на суму до 300 гривень і у разі, якщо сума була більшою, людина справді могла потрапити до в’язниці.

Крадіжки є одними з найпоширеніших злочинів в країні, особливо магазинні. Тепер за “шопліфтинг”, за викрадення майна в офісі чи установі, з автомобіля чи квартири на суму, меншу ніж три тисячі гривень, винний заплатить лише штраф.

Підписаний президентом закон спрямований не лише на гуманізацію покарання. Причина ще й у тому, що коли почалася війна і запровадили воєнний стан, парламент суттєво посилив відповідальність за ці злочини. Суди розглядали тисячі справ про дрібні крадіжки і виносили суворі вироки, не співмірні, як вважали депутати, зі скоєним.

“Особа, знаходячись в магазині “АТБ Маркет” у Мукачево, діючи умисно, знаючи, що відповідно до указу президента України від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, таємно викрала одну пляшку віскі марки “Jack Daniels” об’ємом 0,5 літра вартістю 596 грн 50 коп”.

Автор фото,УНІАН

“Особа, перебуваючи в приміщенні магазину “Продукти-289” у м.Дніпро, діючи умисно, повторно, в умовах воєнного стану взяла з полиці плитки шоколаду ТМ “Рошен” в кількості п’ять штук, загальною вартістю 511 грн 65 коп., які сховала до внутрішньої кишені кофти”.

Це приклади із судових вироків, які наводили у парламенті під час розгляду законопроєкту. Обох осіб суди покарали ув’язненням з відстрочкою покарання, бо суми вкраденого перевищували 300 гривень.

Ще одному крадію, який у магазині “Щодня” у Рівному викрав підгузки “Huggies”, суд присудив понад три роки ув’язнення. Якби це сталося зараз, був би лише штраф.

Депутати, голосуючи за гуманізацію цих злочинів, вказували на те, що такі покарання в умовах воєнного стану є неспівмірними скоєному.

Під час розгляду законопроєкту лунала інформація про те, що у 2023 році правоохоронні органи зареєстрували понад 82 тисячі кримінальних проваджень за фактами крадіжок, до суду спрямували близько 45 тисяч. Значна частина їх – крадіжки у магазинах.

Ритейлери неохоче розповідають про обсяги крадіжок, а узагальненої інформації по Україні про це немає. Запити кільком торговельним мережам поки що лишаються без відповіді.

У той самий час заступник генерального директора “Еко Маркет” з питань безпеки Анатолій Самойленко розповів, що у їхній мережі обсяг крадіжок залишається на сталому рівні, про що свідчить рівень невидимих втрат в межах 0,3% від товарообігу, як і найменування товарів, які цуплять відвідувачі.

“У крадіїв смаки не змінюються останні роки: це алкоголь, консервація, шоколадні цукерки, масло та сири”, – каже він.

Анатолій Самойленко також заперечує поширену думку про те, що у більшості випадків крадуть ті, хто не має чого їсти, хоч такі випадки й трапляються.

“Варто розуміти, що “шопліфтингом” займається вузька категорія людей, які професійно цим займаються, а не через необхідність. Більшість людей не готові ризикувати проблемами із законом через крадіжку продуктів”, – переконаний представник “Еко Маркету”.

Через цю причину, вважає Анатолій Самойленко, декриміналізація покарання за крадіжки не призведе до їх зростання. Він також нагадує, що ухвалений закон передбачає збільшення штрафів у разі адміністративного покарання.

Парламент справді підвищив розміри штрафів за крадіжки. Згідно з законом, залежно від суми вкраденого, штрафи становитимуть від 850 до 5100 гривень, за повторну крадіжку – від 8500 до 17000 гривень.

Правоохоронці, які ведуть кримінальні провадження, вважають декриміналізацію кроком до справедливості.

“Закон має на меті встановити більш справедливу та пропорційну відповідність за вчинення дрібної крадіжки”, – заявив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Поки що у поліції не кажуть, чи очікують вони зростання кількості крадіжок після послаблення покарання за такі злочини.

Автор фото,Getty Images

Однак радник юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Костянтин Кривенко вважає, що декриміналізація крадіжки у незначних розмірах навряд чи негативно вплине на загальну криміногенну ситуацію в Україні.

Він каже, що штрафи є більш дієвим механізмом покарання і мають більшу виховну функцію, аніж позбавлення волі, нехай навіть умовним терміном.

Окрім того, Костянтин Кривенко зауважує, що процедура притягнення до кримінальної відповідальності набагато складніша і потребує більше часу і ресурсів правоохоронців, аніж адміністративна, тому новий закон позитивно позначиться на їхній роботі.

“Правоохоронці зможуть фокусуватися на більш значних кримінальних правопорушеннях, ніж крадіжка пакунка памперсів чи пляшки горілки у магазині”, – каже правник у коментарі.

Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість передати Україні нову партію озброєнь — вперше з моменту повернення Трампа в Білий дім. Йдеться про сотні мільйонів доларів, які можуть бути спрямовані з уже існуючого оборонного фонду.

За даними джерел видання Politico, команда президента вивчає варіант використання Президентського дозволу на скорочення озброєнь (PDA) — це механізм, який дозволяє Пентагону швидко вилучати зброю зі своїх складів без додаткових процедур через Конгрес. У розпорядженні цього фонду залишається приблизно 3,8 мільярда доларів.

Як стверджують джерела, рішення ще не затверджено остаточно, але новий пакет може стати першим з січня цього року, коли США востаннє офіційно передавали зброю Києву. Сума можливої допомоги, за попередніми оцінками, складе близько 300 мільйонів доларів.

Паралельно, за інформацією з Конгресу, ведуться перемовини з європейськими союзниками щодо можливості закупівлі американської зброї для України через країни НАТО. Такий механізм дозволив би зменшити політичну напругу навколо прямих постачань із США і водночас зберегти доступ Києва до високотехнологічної зброї.

Тим часом у Сенаті вже ухвалено законопроєкт про національну оборону, який передбачає виділення ще 500 мільйонів доларів для підтримки України в межах Ініціативи безпекової допомоги, а також її продовження до 2028 року.

Рішення про нову допомогу ухвалюється на тлі посилення російських атак на території України — з використанням дронів і ракет. Видання підкреслює, що попри відсутність прориву на дипломатичному фронті, Білий дім готує “важливу заяву” щодо російської агресії, яка може бути оголошена найближчими днями.

Новий пакет допомоги, якщо він буде схвалений, стане першим сигналом того, що адміністрація Трампа не планує згортати військову підтримку Києва, попри попередню риторику, яка викликала побоювання в Україні та серед союзників.

Останні новини